​Kölcsey siker a megyei rangadón

A Kölcsey legeredményesebb játékosát, Katona Krisztinát a Vutka egyik legjobbja, Csubina Beáta sem tudta feltartóztatni - © Fotó: Pusztai Sándor
Szabolcs-Szatmár-Bereg -A Fehérgyarmat férfi kézilabdacsapat kivételével valamennyi megyei együttes pályára lépett a kézilabda NB II Észak-keleti csoport hét végi fordulójában.

Kézilabda NB II.: Észak-keleti csoport
Férfi, 22. forduló

Kivárdai KC–Berettyó MSE 30–25 (15–12)

Kisvárda, 350 néző, v.: Kiss J., Polgári A.

Kisvárda: Simon A. – Nagy G. 4, Csendes Á. 5, Petykó T. 1, Kovács L. 2, Nagy D. 4, Szabó A. 2. Csere: Lipácz M. 1 (kapus), Paróczai L., Kapdos J., Botka Á., Lipécz Á. 1/1, Albecz B. 3, Pál T. 2, Pisák T. 2, Molnár Z. 3. Edző: Türk Ferenc.

Kiállítások: 4, illetve 2 perc. Hétméteresek: 2/1, illetve 5/3. A hazaiak végig vezetve biztosan nyertek. Junior: 29–28.

Türk Ferenc: – Most bánhatjuk igazán az Egerben otthagyott egy pontot.

Női, 21. forduló

Kölcsey DSE-Nyíregyháza–Vitka SE 29–18 (9–7)

Continental Aréna, 200 néző, v.: Kavalecz I., Kavalecz K.

Kölcsey: Torkos H. – Márkus G. 3, Gyimesi L. 4, Kelemen G., Papp A. 4, Katona K. 8, Hrabina I. 9/2. Csere: Varga F. (kapus), Silye V. 1, Vitányi A., Hruska Zs., Katona B., Polyák E., Tóth G., Balogh D. Edző: Hadobás István.

Vitka: Miklovicz B. – Csontos R. 1, Szemán Sz. 2, Iváncsó R. 2, Cibulenko 4/2, Csubina 9/3, Rácz K. Csere: Dolhai L. Edző: Csapó Erika. Kiállítások: 2, illetve 4 perc. Hétméteresek: 4/2, illetve 6/5.

A megyei rangadón az első félidőben még tartotta magát a Vitka. A szünet után az egyre jobban játszó Kölcsey fokozatosan elhúzott és nagy különbséggel nyert. Junior: 52–14.

Hadobás István: – Az elején idegesen, kapkodóan játszott csapatom. A szünetben sikerült rendet tenni a fejekben, elkezdtük a saját játékunkat nyújtani és ez meglátszott az eredményen is.

Csapó Erika: – Gratulálok az ellenfélnek a győzelemhez.

Heves–Mátészalkai MTK 28–25 (17–15)

Heves, 100 néző, v.: Győr Á., Hadas D.

Mátészalka: Jurecska K. – Mándi E. 1, Tengyel E. 3, Deme B. 2, Márkus P. 2, Kiss B. 3, Deme F. 4/1. Csere: Móré K. 5/1, Árnyas P. 2, Sigér D. 3. Játékos-edző: Vakarcs Krisztina.

Kiállítások: 8, illetve 4 perc. Hétméteresek: 2/1 illetve 6/2. A lelkes hazaiak megfosztották tavaszi veretlenségétől a bajnokcsapatot. Junior: 41–40.

Vakarcs Krisztina: – Több játékost nélkülöztünk, ugyanakkor tizenöt kihagyott ziccerrel, négy kimaradt hétméteressel és nulla védekezéssel nem lehet meccset nyerni, ráadásul a játékvezetők sem könnyítették meg a dolgunkat.

További eredmények: Miskolc–Bőcs 35–33, Lóci DSE–Mezőkeresztes 29–31, DVSC II–SZEPA AKSE 51–21, Hajdúböszörmény–Füzesabony 18–33.

1. Mátészalka 21 19 – 2 652–500 38
2. Füzesabony 21 16 – 5 713–573 32
3. Hajdúböszörmény 21 15 1 5 602–505 31
4. Kölcsey DSE-Nyíregyháza 21 12 2 7 608–525 26
5. Mezőkeresztes 22 11 – 11 654–642 22
6. Lóci DSE 21 10 1 10 628–600 21
7. Vitka 21 10 – 11 615–620 20
8. Heves 21 9 1 11 628–601 19