2015.10.31. 17:49

Naményi győzelem a csúcsrangadón

Szabolcs-Szatmár-Bereg - A labdarúgó megyei II. osztály Kelet-Magyarország-csoport 12. fordulójának szombati nyitányán hét mérkőzést rendeztek.

Nyírmeggyes–Kölcse 1–5 (1–4)

Nyírmeggyes, 80 néző, v.: Resán G.

Nyírmeggyes: Angyal L. – Nagy Zs., Horváth J., Balogh Sz., Jurkó, Széles (Medve), Gyarmati, Hornyák (Székely), Éles R., Kovács L., Pető (Varga). Edző: Bulyáki Zoltán.

Kölcse: Ludnanszki – Botos V. (Dobos), Sztáraszta F., Szkunzjak, Pinyasko (Kocsis), Algács M. (Algács E.), Repljuk (Nádasdi), Zavanyi, Sira, Csonka, Botos Á. Edző: Simon Csaba.

Gól: Éles R., illetve Repljuk 2, Algács M., Csonka, Botos V. Kiállítva: Angyal L. (80. perc). Ifi: 4–1.

Bulyáki Zoltán: – Az ukrán játékosokat tudnám pozitívan minősíteni, de a játékvezetőket inkább nem szeretném. A ificsapatunknak viszont gratulálok.

Simon Csaba: – Korrekt játékvezetés mellett, hamar eldöntöttük a meccset. A csapatkapitányunk üzeni a debreceni haveroknak, hogy a jövő hétre melegítsenek. Köszönjük a szőke bombázónak a csirkecomb-vacsorát.

Beregdaróc–Márk-Vállaj 0–4 (0–2)

Beregdaróc, 100 néző, v.: Papp I.

Beregdaróc: Béres (Ábrán) – Varga T., Varga G., Halász, Dub, Szász (Ecsedi), Veress I R. (Lukovics J.), Kizman, D. Pethe, Lizák Bence (Lukovics M.), Kovtun. Edző: Baracsi Endre.

Mérk-Vállaj: Boros – Szabó M., Bozsányi, Molnár, Peres, Cimpam, Schupler, Szabó I., Sarbau, Paskuly, Szimuly Gergő (Petrohai). Edző: Szimuly Gábor.

Gól: Cimpam 2, Molnár, Peres. Ifi: 1–5.

Baracsi Endre: – Sajnos az utóbbi hetek eredményes játéka után azt hittük, a bab is hús. Ennek eredménye, hogy nem tudtuk felvenni a mérkőzés ritmusát, küszködtünk, figyelmetlenek voltunk. Nagy kár érte... Más. Tudom, hogy a szövetség nagy bajban van a játékvezetők terén, sokat beszéltünk velük erről. De amit az ifjúsági meccsen tapasztaltam, az megdöbbentő volt. Arrogáns, flegma, lekezelő, gúnyos játékvezetés. Mindez pénzért. Én szégyeltem magam. Aztán a felnőtt meccs játékvezetése után rá kellett döbbennem arra, hogy csak a képességeik szerint tették a dolgukat. Sajnálom a szövetséget, és ezt a szerencsétlen kis megyei focit.

Szimuly Gábor: – Profi játékvezetés mellett, taktikus, és fegyelmezett játékkal, esélyt sem adva a hazaiaknak a gólszerzésre, teljesen megérdemelt győzelmet arattunk. Gratulálok a fiataljaink újabb fölényes sikeréhez.

Nábrád–Csenger 3–2 (0–2)

Nábrád, 60 néző, v.: Harsányi.

Nábrád: Pásztor A. – Sárai, Pásztor Z., Tóth A., Takács, Fábián (Koncz), Varga Z., Pásztor L., Mecz (Tejfel), Hopka, Ráski. Edző: Végh András.

Csenger: Csorvási – Mona, Varga K., Pankotai, Kovács J., Patakfalvi, Tóth Z., Geletey, Szilágyi L., Szverenko, Katona. Edző: Boros Károly.

Gól: Pásztor Z., Sárai, Pásztor L., illetve Szverenko, Szilágyi L. Kiállítva: Katona (68. perc), Szverenko (81. perc). Ifi: 3–1.

Végh András: – Küzdelmes, parázs mérkőzésen, kétgólos hátrányból felállva megérdemelten szereztük meg a győzelmet. Az egész csapatot dicséret illeti.

Boros Károly: – Megint sikerült előnyünket elherdálni, és a meglévő, egyébként is szűk játékosállományunkat tovább apasztani.

Tyukod–Szatmárcseke 3–2 (0–1)

Tyukod, 50 néző, v.: Oláh Z.

Tyukod: Iricsek – Sipos (Lakatos A.), Feka N., Lakatos Gy., Nyerges, Feka J., Lakatos I., Kertész, Lakatos S., Berki, Horváth Z. Edző: Nagy József.

Szatmárcseke: Bőnyei – Kóczé, Della, Orsolyák, Mándi Z., Bandics, Viscsak, Varga Z., Mándi Zs., Bakó (Szűcs), Magula. Edző: Hadadi Ferenc.

Gól: Kertész 2, Lakatos I., illetve Bakó, Varga Z. Ifi: 5–0.

Nagy József: – Köszönöm a fiúknak, hogy a mai napon jobban akartuk a győzelmet ellenfelünknél.

Hadadi Ferenc: – Sajnos megint sikerült magunkat megveretni.

Milota–Tarpa 4–1 (1–1)

Milota, 150 néző, v.: Gegely S.

Milota: Kánya – Tamás (Papp K.), Siket, Nyilas, Fóris, Bunna, Lukács Martin (Delényi), Tóth (Jakab), Lukács Márk, Burjász, Csokai. Edző: Rétfalvi Róbert.

Tarpa: Bodnár – Ködöböcz, Antal, Kacsó, Verejcsi, Tar, Dávid, Djacsenko (Simon), Péter, Bartha, Horsányi. Edző: Görög Csaba.

Gól: Lukács Márk 3, Lukács Martin, illetve Bartha. Ifi: 1–4.

Rétfalvi Róbert: – Szó szerint, lehengereltük a Tarpát. Mi jobbak vagyunk ellenfelünknél, és ezt ma be is bizonyítottuk.

Görög Csaba: – Megérdemelt hazai siker született.

Vámosoroszi–Vásárosnamény 0–4 (0–1)

Vámosoroszi, 200 néző, v.: Sándor Cs.

Vámosoroszi: Szaniszló Á. – Márton, Ács., Kerekes, Somogyi, Jóni. Baráth (Kiss D.), Imre Zs., Róka (Torma), Imre M., Ilbán (Szabó A.). Edző: Orosz András.

Vásárosnamény: Csordás – Balázs, Peregrin (ifj. Tivadar A.), Illés, Mándi (Varga), Sebestyén, Deskó, Szabó J., Danku, Bicskó, Szűcs. Edző: Tivadar András.

Gól: Deskó 2, Bicskó, Sebestyén. Kiállítva: Kerekes (21. perc), illetve Balázs (34. perc). Ifi: 1–8.

Orosz András: – Nem bírtuk el a ránk nehezedő terhet, null egynél ziccereket hibáztunk, és rossz döntéseket hoztunk a kapu előtt. Azokat a helyzeteket, amiket máskor nyugodtan, türelmesen kijátszunk, azt most gyorsan, egyből akartuk megoldani, így aztán a hajrában egyéni hibák után megérdemelten nyert a vendégcsapat. Köszönjük a meghívást a naményi élményfürdőbe, amit két éve is megígért a polgármesterük, a meghívót most meccs előtt átadta nekem.

Tivadar András: – Nagyon fontos győzelmet arattunk egyik legfőbb ellenfelünk otthonában, és ezzel megszakítottuk jó sorozatukat. Gratulálok a csapatomnak, és az ifiknek is.

Tisztaberek–Nyírcsaholy 5–4 (2–1)

Túrricse, 50 néző, v: Szabó Á.

Tisztaberek: Makay – Juhász A., Kiss G. (Molnár Roland), Szabó L., Molnár Róbert, Kálló, Bartha, Lukács, Homoki, Császár (Lázár), Juhász N. (Mester). Edző: Oroszi István.

Nyírcsaholy: Putirka G. – Rostás L., Licz, Putirka B., Balogh, Botos S., Petrohai, Balogh Zs., Bégány, Szalai, Rostás K. Edző: Tóth Zoltán.

Gól: Juhász N. 3, Kálló, Bartha (11-esből), illetve Petrohai 2, Botos (11-esből), Bégány. Kiállítva: Botos (82. perc), Balogh Zs. (90. perc.). Ifi: 0–3.

Oroszi István: – Kettő négyes állásnál már azt fogalmaztam, hogyan fogom leszidni a fiúkat, de mire kigondoltam, megfordították a meccset, amiért viszont nagy gratuláció jár. Túrricséről ritkán távozunk három ponttal, de remélem, hogy ez az elkövetkező időben sikerülni fog többször is. Köszönjük a hazaiak segítő szándékát.

Tóth Zoltán: – Amellett, hogy hagytuk kiénekelni a sajtot a szánkból, volt három ember, akit tudtommal a mérkőzés levezénylésére küldtek. Ehelyett tizenegyes helyett előnyszabályt adott, és amikor a játékosom megkérdezte, hogy miért nem volt büntető, kiállította. A kettes számú asszisztens kérdésemre a következőt válaszolta: „Szikora vagyok a hegyről, aki nagyot üt egyből. Menj innen, mert feljelentelek.” Sajnos el kell gondolkozni azon, hogy érdemes-e a magyar labdarúgásban addig dolgozni, amíg nem a két csapat dönti el a mérkőzéseket. A nyírcsaholyi sportegyesület őszinte részvétét fejezi ki elhunyt polgármesterünk családjának.