A gyulajiak kitették a stoptáblát a Haladásnak

Pálfi István góljával nyitott hosszú hajrát a Csenger, amely tetemes hátrányt ledolgozva csikarta ki a döntetlent a Kincsem elleni rangadón - © Fotó: Kákos Dávid
Csenger, Nyírgyulaj – Juhász Sándor bravúrjaival háromgólos hátrány után mentett pontot a Csenger.

Futsal. A futsal élvonalban idei zárófellépését teljesítette a Nyírgyulaj, nem éppen a szomszédban – az egész országot átszelte, hogy Szombathelyen gyűrje az ipart. A hajnali visszatéréssel járó túra már önmagában macerásnak ígérkezett, úgy meg pláne, hogy a vasi csapat az előző fordulóban a címvédő Rába ETO-t verte, mégpedig idegenben. Ezúttal viszont a nyírségiek kitették a stoptáblát a Haladásnak, az aktuális kör kétségtelenül legnagyobb dobását bemutatva kerekedtek felül. Nem is akárhogy, két perccel a befejezés előtt 5–2-re húzott a Lovas-brigád, a vége mégis kissé meleg lett, de az előny kitartott. Vagyis egy ,,fával,, nyert a látogató.

– Jönnek az ünnepek,a fiúk megajándékoztak három ponttal. Jól játszottunk, főleg az első félidőben, míg a hajrában pedig hősiesen védekeztünk – konstatálta a történteket röviden és tömören Lovas Norbert, a Nyírgyulaj játékos-edzője. Mindenesetre a csapat éppen csak szusszanhat, szerdán (kezdés: 18 óra, nyírbátori sportcsarnok) ugyanis a legjobb nyolc közé jutásért kiírt Magyar Kupa-meccsen a bajnoki listavezető Berettyóújfalut fogadja. A továbbjutás egy mérkőzésen nem dől el.

Olybá festett, a csengeriek egyáltalán nem tudták kiheverni a legutóbbi, berettyóújfalui csapást, ahol ugyebár 9-3-ra zakóztak. Eleve nem jelentett sok jót, hogy a szatmári drukkerek, no meg a szpíker a Kincsem elleni rangadó közben Juhász Sándor kapust éltették. Ha „Sanka” nem tornázik olyan hatásosan, a tápiószetmártoni gárda nem csupán három gólt rámol be az első félidőben…. A szünet után viszont varázsütésre feltámadt a Szilágyi-társulat, olyannyira, hogy előbb egyenlített: izzott a csarnok, de a győztes gólt már nem sikerült bepréselni az esztendő utolsó találkozóján.. Azért 0–3-as állásnál erre az egy szerzett pontra sem sokan fogadtak volna.

Ugyanakkor a Nyírbátor folytatta szárnyalását a regionális bajnokságban, tizenegyedik mérkőzésén is diadalmaskodott, így rendíthetetlenül menetel az élen.

KM-KT

Futsal
NB I., 11. forduló

Haladás–Nyírgyulaj KSE 4–5 (1–2)

Szombathely, 800 néző, v.: Tamási P., Kovács G

Nyírgyulaj: Pallai – Faragó L., Tóth B., Nagy I., Siska G. Csere: Opre R. (kapus), Hadházi D., Lovas N., Nagy B., Kerti L., Sánta J., Gömze A., Sárga Zs. Játékos-edző: Lovas Norbert.

Gól: Öreglaki N. 2, Márkus G., Bencsik R., illetve Faragó L. 2, Siska G., Gömze A., Nagy I

További eredmények: Dunaferr–Ferencváros 8–3, Aramis–Berettyóújfalu 2–7, DEAC–Veszprém 7–4, Rába ETO–Bőny 12–3

Az állás: 1. Berettyóújfalu 27 pont, 2. Győr 20, 3. Dunaferr 19, 4. Haladás 18, 5. Veszprém 15 (32–30), 6. Nyírgyulaj 15 (32–37), 7. DEAC 12 (30–49), 8. Ferencváros 11, 9. Aramis 9, 10. Bőny 4.

NB II., Keleti csoport, 15. forduló

Csenger Futsal–Kincsem Lovaspark 4–4 (1–3)

Csenger, 300 néző, v.: Szűcs L., Kövér T.

Csenger: Szabó J. – Pankotai I., Pálfi I., Balogh Á., Bodó R. Csere: Juhász S. (kapus), Katona P., Mándi L., Balogh Zs., Orosz F., Lengyel M., Osváth S., Gaál K., Juhász N. Edző: Szilágyi Sándor.

Gól: Pálfi I., Balogh Á., Pankotai I., Gaál K. Kiállítva: Tóth I. (Kincsem, 29. perc)

További eredmények: Corvitas Gödöllő–Újpest 4–4, Dunakeszi–Rubeola Csömör 5–3, Kecskemét–Vác 7–4, Gyöngyös–Kazincbarcikai Ördögök 2–3, Gyömrő–Berettyóújfalu II. 0–3

Az állás: 1. Kazincbarcikai Ördögök 34 pont, 2. Kincsem Lovaspark 30, 3. Rubeola Csömör 29 (68–46), 4. Dunakeszi 29 (72–54), 5. Csenger 29 (71–58), 6. Kecskemét 24, 7. Berettyóújfalu II. 21, 8. Gyöngyös 19, 9. Gyömrő 15, 10. Újpest 12, 11. Vác 8 (52–83), 12. Corvitas Gödöllő 8 (49–92)

Regionális bajnokság, 13. forduló: Nagycserkesz–Mád 3–5, Nyírkarász–Nyírbátor 6–10, Cigánd–DEAC 6–11, Levelek–Hajdúnánás 7–6, DSI-SI–Tarpa 7–4, Gyulaháza–Futsal Nyíregyháza 2–6

Az állás: 1. Nyírbátor 33 pont, 2. Mád 30, 3. MEAFC 26, 3. Mád 24, 4. DEAC 21, 5. Cigánd 19 (67–48), 6. Nagycserkesz 19 (74–69), 7. Levelek 19 (59–58), 8. Futsal Nyíregyháza 17, 9. DSC-SI 15, 10. Gyulaháza 12, 11. Hajdúnánás 7, 12. Nyírkarász 4, 13. Tarpa 1.