A hazaiak „sz……k” az idegeneket

A labdarúgó Szi-Zo Sport megyei első osztály 6. fordulóinak mérkőzéseit játszottak szerdán.

Mátészalka–Nyírtelek 4–0 (2–0)
Mátészalka, 100 néző, v.: Tordai.

Mátészalka: Coman (Pindzsula) – Stef, Robas, Chis, Nagy A., Tóth F., Rézműves F. (Orosz F.), Bilt, Kertész J. (Szalacsi), Fehér A., Szender S. (Tóth K.). Edző: Virovecz Pál.

Nyírtelek: Szabó Z. – Csernák, Dankó Z.,. Nagy D., Trencsényi (Bodnár Cs.), Vékony (Csernyik), Kóka K., Cipf, Márton P. (Dankó G.), Nagy B. (Szentpéteri G.), Potornai. Edző: Vadon Lajos.

A hazai csapat rengeteg gólhelyzetet alakított ki és helyenként közönségszórakoztató játékkal ilyen különbséggel is megérdemelten győzött. Gól: Tóth F. 2, Kertész J., Tóth K. Ifi: 2–2. (Tudósító: Plesu Ádám)

Virovecz Pál: – A játékot végig irányítva ellenfelünk fölé nőttünk, magabiztos sikert arattunk.

Vadon Lajos: – Ennek a mai napnak csak édesanyám örül, mert a mérkőzés után meglátogatom.

Tiszavasvári–Gávavencsellő 3–0 (0–0)
Tiszavasvári, 100 néző, v.: Kiss L.

Tiszavasvári: Susánszki – Tályai P. (Lajos T.), Tamás L., Lakatos B., Szolyka T., Gál N., Bodnár A. (Szolyka G.), Kurucz T., Nábrádi L. (Gyurján), Brondics A. (Virág L.), Fazekas (Reznek). Edző: Fecsku István.

Gávavencsellő: Simkó – Sántha, Hengsperger A., Köteles, Lippai I., Szabó I., Losonczki, Pásztor Zs., Pólik T., István G., Hullár Gy. (Majchrovics). Játékos-edző: Németh Zoltán.

Mindkét csapatnak akadtak lehetőségei az első félidőben, sőt, helyzetei, de ezek kimaradtak. A szünetet követően fergetegesen kezdett a hazai gárda, ami két perc után gólt eredményezett, a folytatásban a vasvári fölény következtében csaknem felborult a pálya, mindazonáltal az újabb gólok a hajrában születtek. Gól: Fazekas, Gál N., Szolyka G. Kiállítva: Hengspserger A (84. perc). Ifi: 3–1. (Tudósító: Hankó András)

Fecsku István: – „Maszekoltunk” három pontot.

Németh Zoltán: – Remélem, észreveszik már a vezetőink, hogy hétről hétre a hazai játékosok „sz….k” idegenből jött játékosainkat.

Nyírgyulaj–Szakoly 2–1 (0–1)
Nyírgyulaj, 150 néző, v.: Benkő R.

Nyírgyulaj: Kecskés – Berecz A., Erdei L., Baksa, Sárosi T., Madarász T. (Dolhai T.), Tímár (Pénzes Á.), Kerecseny, Horváth N. (Tanka), Horváth K., Pelyák M. (Tóth F.). Edző: Lukács Tibor.

Szakoly: Borkó – Turbucz, Újfalusi G., Karasz G., Boros Gy., Kevert K. (Kevert S.), Madzin, Géczi P., Palaga, Pécsi G. (Balázs G.), Ványi. Játékos-edző: Boros Gyula.

Nehéz kezdés után második félidei teljesítménye alapján megérdemeltne nyert a hazai csapat. Gól: Pelyák , Horváth K., illetve Géczi P. Ifi: 1–3. (Tudósító: Csoba Zsolt)

Lukács Tibor: – Nagyon nehéz szülés volt, de úgy érzem, teljesen megérdemelten nyertünk – nagyon korrekt játékvezetés mellett.

Boros Gyula: – Küzdelmes mérkőzésen 1–0-nál kihagytuk helyzeteinket, de nem mehetek szó nélkül amellett, hogy az ellenfél gólszerzője is elismerte: lesről indult, a játékvezető pedig azt, hogy a labda kezet ért a 16-oson belül, a 11-es mégis elmaradt…. Jelenlegi helyzetünkben ezt nem bírjuk el.

Fehérgyarmat–Nyírkarász 2–0 (1–0)
Fehérgyarmat, 300 néző, v.: Vida J.

Fehérgyarmat: Konczt T. – Calin, Sándor Gy., Hagen, Marinica, Jakkel (Docsa), Varga Sz., Chifor, Matei, Dascal, Merce. Edző: Czeglédi István.

Nyírkarász: Tuza – Rákóczi, Horváth G., Hajdú G., Kiss Z., Mocsár G. (Horváth J.), Tóth B., Virtás A. (Fecsku I.), Ujj Gy. (Kovács T.), Mándoki, Papp N. (Szántó Cs.). Edző: Dudás Zoltán.

A pálya talaja olyan volt, hogy néha attól tartottak a nézők, mocsári szörnyek törnek majd fel, de csak a „kis Mocsárt” nyelte el a víz. Egyébként egy sárdagasztós, hihetetlenül küzdelmes meccsen a hazaiak megérdemelten nyertek és nagyon fontos három pont birtokába jutottak. Gól: Dascal, Chifor. Ifi: 3–2. (Tudósító: Papp Attila)

Czeglédi István: –Nehéz volt megtörni a jól küzdő Nyírkarászt, de úgy gondolom, ha nem ilyen irreális talajú a pálya, akár nagyobb különbség is lehetett volna közte.

Dudás Zoltán: – Az első félidőben jól játszottunk, amit azonban mi kihagytunk azt a hazaiak berúgták. Ők jobban alkalmazkodtak a pályához és a második félidei játékukkal megérdemelten győztek.

Rakamaz–Ajak 5–2 (2–2)
Rakamaz, 100 néző, v.: Veres J.

Rakamaz: Farkas L. – Szabó D. (Szabó B.), Galambosi Zs., Hensperger A., Bodnár Cs., Gáspár L., Kiss A., Galambosi G., Balogh J., Anderka R. (Bodnár K.), Borbély P. (Balogh R.). Edző: Veigli Géza.
Ajak: Leskovics A. – Takács J., Barati I., Leskovics L., , Soós T., Pallagi B. (haga J.), Kovács Cs., Horváth A., Kovács Z., kaibás T., Mester J. Edző: Szanyi János.

A hazaiaknak már az első félidőben el kellett volna dönteni a mérkőzést, a másodikban viszont már nem adtak esélyt ellenfelüknek. Gól: Hensperger A., Bodnár Cs., Galambosi G., Borbély P., Bodnár K., illetve Pallagi B., Mester J. Ifi: 3–3. (Tudósító: Goneth Béla)

Veigli Géza: – A mérkőzésen belül akadtak jó és gyengébb időszakok, ettől függetlenül magabiztos volt mai sikerült.

Szanyi János: – Örülök, hogy vége van a hétköznapi fordulóknak.

Mándok–Nyírbátor 1–4 (0–1)
Mándok, 100 néző, v.: Kiss L.

Mándok: Bandor – Liptai T (Sajtos)., Balázsi, Szeles Cs., Árva B., Angyal Á. (Galambos), Dancs A., Ignáczi, Matyi, Ács G., Gombkötő Z. Edző: Szilágyi Bertalan.

Nyírbátor: Tóth Sz. – Bécsi K., Czerula, Kurucz Z., Pálvölgyi (Kósa), Tóth T. (Tóth B.), Kléninger (Csoba D.), Bíró Zs., Szarka I. (Kovács Á.), Kerekes (Pálfi), Erdei Z. Edző: Lőrincz Sándor.

A hazai csapat a szépítő gól után szinte egykapuzott, de a 89. percben egy kontratámadás eldöntötte a mérkőzést. Gól: Matyi, illetve Pálvölgyi 2, Kererkes (11-esből), Tóth B.. Kiállítva: Erdei Z. (28. perc). Ifi:1–5. (Tudósító: Tóth Zoltán)

Szilágyi Bertalan: – Óriási egyéni hibák miatt veszítettünk.

Lőrincz Sándor: – Férfimunka volt! Kettő megvan – újratervezés!

Gyulaháza–Várda SE 1–4 (1–1)
Gyulaháza, 200 néző, v.: Sipos L.

Gyulaháza: Csobolya – Molnár G., Gáti Sz., Tóth G., Kapin M. (Bombera), Takács B., Deák Z., Gáti S., Petró F. (dr. Bardi B.), Éles I. (Papp Á.), Deák B. Edző: Bardi Attila.

Várda SE: Petranics – Szőlősi, Krizán, Mándi A., Tóth T. (Oprea), Petruska (Kerepesi), Nagy D., Spekker, Rab (Dallos), Lovas I. Edző: Rozsnyai Béla.

Régen látott nagy iramú, kiegyenlített hetven perc után a harmadik várdai gól pecsételte meg végleg a hazaiak dolgát. Gól: Éles I., illetve Rab 2, Petruska, Lovas I. Ifi: 0–3. (Tudósító: Bardi Béla)

Bardi Attila: – A hajráig elképzelésünknek megfelelően alakult a mérkőzés, sajnos a szokásos egyéni hibák, amelyek kiélezett helyzetben jellemzik a csapatot ismét a vesztünket okozták.

Rozsnyai Béla: – Jó iramú mérkőzésen nyertünk. Fokozatosan javul a játékunk, gratulálok a fiúknak.

Tiszabecs–Nagyhalász 3–1 (3–0)
Tiszabecs, 100 néző, v.: Takács A.

Tiszabecs: Gergely I. – Nagy P., Moss, Rapos, Vakarcs (Radács), Fedor A. (Csokai), Bornemisza, Riskó (Somfalvi), Marinas, Szkunzjak (Varga Z.), Rapjuk. Edző: Szécsi Zoltán.

Nagyhalász: Szobonya G. – Balogh N., Kelemen R., Szobonya P., Kiss G., Farkas A. (Vincze L.), Csombok Cs., Bagoly, Kóder, Szabó S., Kurucz T. Edző: Németh Károly.

Az első félidőben egyértelműen a hazaiak domináltak, a másodikban viszont a vendégek jó néhány ziccert elhibáztak. Gól: Szkunzjak, Rapjuk, Riskó, illetve Szabó S. Ifi: 2–2.

Szécsi Zoltán: – Mindkét félidő meglepetés volt.

Németh Károly: – A második félidei játékunk és hozzáállásunk már példamutató volt, de a helyzeteket nem elég kialakítani azokat be is kellene rúgni.

A Nagyszekeres–Volán-Sényő mérkőzés a pálya használhatatlansága miatt elmaradt.

1. Várda SE 6 4 2 – 16–4 14
2. Mátészalka 6 4 1 1 18–9 13
3. Nagyszekeres 5 4 1 – 14–7 13
4. Nyírbátor 6 4 1 1 12–6 13
5. Rakamaz 6 4 – 2 20–10 12
6. Fehérgyarmat 6 3 2 1 9–6 11
7. Nyírkarász 6 3 1 2 14–10 10
8. Tiszavasvári 6 3 1 2 9–7 10