A különbség nyílvánvaló volt

DVSC-Németh Toll Makó 37-26
Itthon tartotta a két pontot a DVSC női kézilabdacsapata.  DVSC-Makó 37-26 2006.10.12. II. video

A női kézilabda bajnokságban a 19. fordulóból előrehozott mérkőzést rendeztek Debrecen; a DVSC–Makó összecsapás pikantériáját az adta, hogy a két csapat szombaton már összemérte az erejét. A makói találkozón 32–21-re nyertek a piros-fehérek, a debreceni szurkolók bíztak benne, hogy a Hódosban is kétszámjegyű győzelmet aratnak a kedvencek. A drukkerek némi meglepetéssel vették tudomásul, hogy a beteg Szűcs Gabriella csak a lelátón foglalt helyet, viszont Janka Caltiková együtt készült a többiekkel a mérkőzésre.

Sok jó teljesítmény

Nehezen indult be a gólgyártás, hiszen a 4. percben még csak 2–1 volt az eredmény a hazaiak javára, ám ezt követően potyogtak a gólok. A meccs elején Ruta Latakaite vitte a hátán a csapatot, s annak ellenére, hogy büntető és ziccerek is kimaradtak, a félidő közepén már 6 góllal vezettek Bíró Imre tanítványai, s ez a különbség maradt a szünetre is. A második játékrészben fokozták a rohanást és a gólok számát a csapatok, még annak ellenére is, hogy nagyon sok pontatlanság jellemezte a gárdák összjátékát.

A második félórára Latakaite szerepét Sopronyi Anett vette át: a kiváló átlövő 7 gólt vágott a makói kapuba. Szembetűnő volt Sütő Edina gólerős játéka is, aki Makón szintén eredményes játékkal rukkolt elő, s a Hódosban 6 találat fűződött a nevéhez, de Orbán Annamária 7 gólja is önmagáért beszél. Igazából a Loki kétszámjegyű győzelme nem forgott veszélyben, így a hajdúsági lányok az elvárásoknak megfelelően fölényes diadallal abszolválták a kötelező győzelmet.

A DVSC legközelebb október 18-án 18 órakor, szintén hazai környezetben a Békéscsabával játssza soron következő bajnokiját.

Bíró Imre:Nem vagyok sem elégedetlen, sem elégedett; a támadásinkban voltak pontatlanságok, a védekezésünkben is voltak hibák, de még ez is belefért.

György Ferenc: Debrecenben egy Makónak ennyi góllal nem szégyen kikapni.

DVSC–Makó 37–26 (17–11)
Debrecen, 600 néző. Vezette:Kocsmáros, Nagy L.

DVSC: Vorozscova – Csáki 1, BENYÁTS 4/1, Szabó V. 2, ORBÁN 7/1, LATAKAITE 6, Stuparicová 3. Cserék: SÜTŐ E. 6, Király (kapus), SOPRONYI 7, Madai 1, Caltiková.

Makó: Szabó K. – Horváth M. 2, Csendes 5/1, Barna 5, Németh Zs. 1, Fekete, Baunok 2. Cserék: Lévai 7, Klembucz (kapus), Bartucz 1, Stupakova 3, Erdei, Szöllősi, Kozserán (kapus).

Hétméteresek: 3/2, ill. 1/1.
Kiállítások: 4, ill. 4 perc.
Az eredmény alakulása: 7.p.: 4–2, 10.p.: 6–3, 18.p.: 13–7, 27.p.: 15–10, 35.p.: 22–12, 45.p.: 26–16, 52.p.: 31–21.