A Loki robogott tovább

Illusztráció

Nyíregyháza – Gólnélküli első játékrész után két góllal legyőzte a Nyíregyházát a Debrecen a Magyar Kupában.

Presztízsmérkőzés a javából: a felek ezúttal a legjobb tizenhat közé jutásért gyűrték egymást a  labdarúgó Magyar Kupában. Noha a vendégeket manapság magasabb nívón jegyzik, a második vonalban szereplő házigazdák bravúrban reménykedtek. Míg a Loki több emblematikus figurája (Sándor Tamás, Böőr, Szatmári, Madar, Bernáth, Dombi) nem volt tagja a kezdőcsapatnak, addig hazai oldalon Szatke Zoltán hosszú idő után kapott lehetőséget kezdőként.

Jó hangulatban indult a találkozó, a vendégek próbálkoztak, de jobbára csak távoli lövésekig jutottak, miközben a Szpari gyors megugrásokra épített. A 41. percben Baloghnak nagyot kellett védenie korábbi csapattársa, Komlósi közeli feje után – ez volt az első félidő legnagyobb helyzete.

A szünetet követően megélénkült a játék, a Debrecen több helyzetet alakított ki, majd a vezetést is megszerezte. A folytatásban is a hajdúságiak akarata érvényesült, éppen ezért nem szorultak rá, hogy egy vitatható módon megítélt büntetővel biztosítsák be a továbbjutást, emiatt kissé paprikás hangulatban fejeződött be a mérkőzés.

Nyíregyháza Spartacus–Debrecen 0–2 (0–0)
Városi stadion, 3000 néző, v.: Erdős.

Nyíregyháza: Balogh J. – Vass Zs., Szatke, Ambrusz, Cornaci – Vukadinovics, Minczér, Lippai, Kanta (Szilágyi, 73. perc) – Meneougong (Jeremiás, 65.), Lengyel (Stevica, 62.). Edző: Gálhidi György.

Debrecen: Tomic – Mészáros, Komlósi, Virág, Leandro – Dzsudzsák, Vukmir, Kiss Z. (Dombi, 11.), Halmosi – Bogdanovics (Zsolnai, a szünetben), Brnovics (Madar, 83.).  Edző: Miroslav Beránek.

92. p Vége, továbbjutott a DVSC.
88. p Vass és Dzsudzsák kaptak sárgát kakaskodásért.
83. p Brnovicot Madar váltotta.
79. p Dombi nagy sprint után szöktette a bal oldalon meglóduló Brnovicot, aki a labdához egyszerre ért oda Balogh-gal, és összeütközött vele, ezért Erdős játékvezető tizenegyest ítélt. A büntetőt Dzsudzsák végezte el, de Balgoh menteni tudott, a kipattanót viszont Dzsudzsák a kapu közepébe passzolta, 0-2!
77. p Halmosi beadása után Zsolnai bombázott 11 méterről a kapu mellé.
73. p Kantát Szilágyi váltotta.
72. p Vukadinovic 22 méterről lőtt a bal alsó mellé.
70. p Minczér felvágta Dombit, sárga.
67. p Lippai lőtt 22 méterről, Tomic a jobb alsó saroknál mentett.
65. p Meneougong helyett Jeremiás.
64. p Zsolnai 14 méterről lőtt, a labda az oldalhálóban kötött ki.
62. p Lengyel helyén Stevica.
60. p Leandro rúgta fel Kantát, sárga lap.
58. p Dzsudzsák jobb oldali szabadrúgása után nagy kavarodás alakult ki a kapu előtt, végül Virág vágta a labdát 6 méterről a jobb felső sarokba, 0-1!
54. p Dombi jobbról adott középre, Zsolnai 5 méterről a jobb alsó mellé bólintott.
53. p Vukmir kapott sárgát reklamálásért.
52. p Halmosi éles szögből leadott lövését Balogh tolta a léc fölé.
51. p Vass jobboldalról érkező beadása Szatkéről Lengyel pattant, aki 10 méterről a bal alsó sarok mellé lőtt.
49. p Halmosi baloldali beadása után Vukmir fejelt 5 méterről a bal alsó sarok mellé.
46. p Bogdanovic helyett Zsolnai a pályán.
45. p Szünet.
41. p Dzsudzsák jobbról beívelt szabadrúgását követően Komlósi fejelhetett közelről kapura, Balogh nagy bravúrral ütötte ki a labdát a bal felső sarok elől.
36. p Lippai 25 méterről leadott lövése szállt el a kapu bal oldala mellett.
34. p Vass átadása után Lengyel 18 méterről leadott lövése Tomicról messze kipattant, a védők felszabadítottak.
29. p Dzsudzsák 28 méterről próbálkozott szabadrúgással. A labda Baloghról oldalra pattant, a berobbanó Mészáros elöl pedig felszabítottak a védők.
21. p Brnovic 22 méteres lövése zúgott el a kapu jobb oldala mellett.
16. p Egy szabadrúgás után kifejelt labdát, Minczér lőtt kapásból kapura, a 25 méteres löketet Tomic hatástalanította.
11. p Kiss Zoltán megsérült, Dombi váltotta.
7. p Vukmir 28 méterről lőtt, Balogh biztosan hárított.
3. p Brnovic pörgette a labdát Halmosi elé, aki 20 méterről lőtt, Balogh ujjheggyel tolta a léc fölé.