“A medve már márciusban előjött a barlangjából, mi pedig még mindig a téli álmunkat alusszuk”

© Illusztráció: KM-archív
Szabolcs-Szatmár-Bereg – Labdarúgó megyei II. osztály, Kelet-Magyarország-csoport, 27. forduló: A jól küzdő Beregdaróc vette el az éllovas veretlenségét.

Nyírmeggyes–Nábrád 8–0 (4–0)

Nyírmeggyes, 200 néző, v.: Lipcsei M.

Nyírmeggyes: Hajzer T. (Lakatos) – Ladó (Dobos J.), Szántó I., Kovács L., Nagy Zs., Török G., Dobai, Éles B., Gózner, Szondi Á., Drabnik. Edző: Körmös Miklós.

Nábrád: Végh A. – Kocsis I., Balogh Gy., Juhos K., Varga L., Fábián G., Kovács B., Pásztor Z., Tóth A., Pásztor L., Tejfel (Kónya). Játékos-edző: Végh András.

Gól: Dobos J. 3 (egyet 11-esből), Kovács L. 2, Drabik, Ladó, Dobai. Ifi: 25–0.

Körmös Miklós: – A kapusaim ebben a jó időben megfáztak, de külön is szeretnék gratulálni a vendégek hálóőrének, mert a mezőny legjobbja volt. Elismerésem a srácoknak, további sok sikert kívánok a vendégeknek.

Végh András: – Kiváló játékvezetés mellett barátságos hangulatú mérkőzésen megérdemelten nyert a hazai csapat. Ebben az összeállításunkban sajnos csak ennyire voltunk képesek.

Csengersima–Nyírcsaholy 10–0 (4–0)

Csengersima, 180 néző, v.: Lövei.

Csengersima: Bélteki L. – Domokos L., Nyíri A., Lakatos S., Horváth T. (Varga Gy.), Kerekes M. (Barcsay), Rosu (Gyarmati N.), Balogh B., Asztalos G., Kovács Gy. (Ötvös J.), Asztalos I. Játékos-edző: Volkán Roland.

Nyírcsaholy: Kedves Gy. – Osváth Z., Balogh Zs. (Kiss A.), Botos S. (Kun I.), Balogh J., Botos B., Szimuly, Lehoczky, Mihálku (Losonczi), Kovács Á., Kovács J. Kiss Ervin.

Gól: Lakatos S. 3, Kovács Gy. 3, Ötvös J. 2, Kerekes M., Rosu. Ifi: 4–4.

Volkán Roland: – Csupán annyi történt, hogy az elmúlt három meccsen kihagyott helyzeteinket most belőttük. További sok sikert kívánok a nyírcsaholyi csapatnak.

Kiss Ervin: – Egyetlen egy edzőnek vagy vezetőnek sem kívánom hogy átélje azt, amit mi ezen a délután a kispadon. Sajnos még a megyei harmadosztály szintjét sem ütöttük meg, osztálykülönbség volt a két csapat között.

Jánkmajtis–Kocsord 4–3 (3–0)

Jánkmajtis, 80 néző, v.: Szabó I.

Jánkmajtis: Munkácsi – G. Costea, Mikulka L. (Csizmár), Mikulka D., Kiss I., Balogh S., Balás G. (Tar G.), P. Costea, Bartha K., Balogh Zs., Homoki G. (Sólyom). Megbízott edző: Szabó Péter.

Kocsord: Sztároszta – Szondi R., Horváth Á., Balogh A. (Szabó Z.), Szabó V., Fazekas F., Katona R. (Disznós G.), Mihály R., Király C., Varga Cs., Dubrovszkij. Edző: Tóth Zoltán.

Gól: Balás G. 2, P. Costea, Balogh S., illetve Horváth Á. 3. Ifi: 0–3.

Szabó Péter: – Fontos mérkőzést nyertünk meg felejthető második félidei játékkal.

Tóth Zoltán: – Sajnos az első félidőben néhány játékosom nem érdemelte meg, hogy a kocsordi mezben szerepeljen. A második félidőben a csapat már biztatóbb játékot nyújtott, de csak az eredményt tudtuk szorosabbá tenni. Össze kell, hogy kapjuk magunkat a hátralévő fordulókra.

Milota–Vámosoroszi 2–3 (2–0)

Milota, 100 néző, v: Maleskovits.

Milota: Tóth K. – Varga T., Burjász, Lukács M., Mikuljuk, Rétfalvi (Bunna A.), Delényi (Németh A.), Fóris I., Fejes P., Fejes M., Palotás. Edző: Elek László. Vámosoroszi: Bodnár B. – Tisza S., Riskó T. (Csatári Z.), Szilágyi L. (Bihari Z.), Baráth G., Kiss D. (Kopor), Bornemissza, Márton J., Somogyi T., Szabó Attila, Szabó Antal. Játékos-edző: Mikes Ferenc.

Gól: Palotás, Fóris, illetve Baráth G., Márton J., Kopor. Ifi: 1–7.

Elek László: – Ezért állunk ott a tabellán, ahol állunk. Biztos győzelmet cseréltünk le nagyon fájó vereségre. A szünetben nem gondoltam volna, hogy ez a gyengén játszó Vámosoroszi három gólt lő nekünk, de így történt. Hiába játszunk minden meccsen jobban az ellenfelünknél, ha a végén kikapunk.

Mikes Ferenc: – Nulla kettő után is talpra állt a csapat, ami a tartásunkat bizonyítja. Csak gratulálni tudok a fiúknak, az első félidei játékot pedig gyorsan el kell felejteni.

Tisztaberek–Tiszakóród 5–2 (3–0)

Tisztaberek, 50 néző, v.: Tóth I.

Tisztaberek: Makay Z. – Molnár Róbert, Kálló A., Lukács N., Nagy J., Molnár Roland (Erdős), Bencze Á., Tóth J. (Lázár R.), Kocsán G., Jóni R., Garda E. (Kosztya). Edző: Oroszi István.

Tiszakóród: Veszprémi Zs. – Barkaszi (Légrádi), Sütő R., Baksa Á., Sztáraszta, Császár T. (Petrás), Császár P. (Algács B.), Horváth G., Móricz I., Somogyi R., Algács E. Edző: Gyulai Zsolt.

Gól: Bencze Á., Jóni R., Molnár Roland, Garda E., Kálló A., illetve Somogyi R., Horváth G. Ifi: 18–3.

Oroszi István: – Három nullás vezetés után kicsit könnyelművé váltunk és szoros lett a meccs, de „Nyaki”, „Gomba” szabadrúgásgóljai és Kálló Attila fineszes megoldása lehűtötte a kedélyeket. A csapat a győzelmet Tóth János házasságkötésére ajánlja.

Gyulai Zsolt: – A medve már márciusban előjött a barlangjából, mi pedig még mindig a téli álmunkat alusszuk.

Tyukod–Kölcse 0–3 (0–1)

Tyukod, 50 néző, v.: Frindik J.

Tyukod: Kárendi – Feka N., Tóth F. (Feka J.), Csaholyi Cs., Bégány M., Kertész J., Varga M. (Sipos M.), Berki N., Lakatos Gy., Ráski, Lakatos I. Edző: Nagy József.

Kölcse: Ludnánszki – Pálóci, Pál L. (Lakatos B.), Vári N. (Papp I.), Ilbán M. (Máté Á.), Srjuba (Szeles), Gyurkó J., Sukály, Dub, Halász T., Máté G. Edző: Simon Csaba.

Gól: Pál L., Ilbán M., Lakatos B. Ifi: 0–18.

Nagy József: – Sajnos ez a szezon már így fog eltelni.

Simon Csaba: – Ha így küzdene minden meccsen a tyukodi csapat, mint ahogy ellenünk tette, most nem állnának a kieső helyen.

Beregdaróc Nap-Ép–Csenger 3–2 (1–1)

Beregdaróc, 150 néző, v.: Kocsis Zs.

Beregdaróc: Ficze T. – Derceni (Kiss R.), Deák Z., Szalai B. (Balázs G.), Pecserszkij, Veress R., Ács Sz. (Margitics), Szlivka, Varga G., Rózsa R. (Balla L.), Ács G. (D. Pethe K.) Edző: Baracsi Endre.

Csenger: Juhász S. – Katona P. (Kövesligeti), Pankotai I., Rigó A., Mona Á., Orosz F. (Pálfi), Balogh Á., Osváth S., Almási J. (Lengyel M.), Gaál K., Bodó R. Edző: Szilágyi Sándor.

Gól: Ács G., Szalai B., Derceni, illetve Osváth, Pálfi. Ifi: 0–3.

Baracsi Endre: – Szeretném megköszönni a játékosoknak ezt a mérkőzést, mert kitették a szívüket-lelküket a pályára. Vesztett helyzetben sem vesztették el a hitüket. A csengeri csapatnak is szeretnék gratulálni, sok sikert kívánunk nekik a megyei első osztályhoz.

Szilágyi Sándor: – Úgy jártunk, mint a Barcelona. Reméljük, hogy egy pontot még sikerül valahogy összekaparnunk. Gratulálok a Beregdarócnak, megmutatták hogyan kell három helyzetből három gólt szerezni.