“A nejem mondta, hogy a legnehezebb szülés az első volt… De ennyire!?”

© Illusztráció: Pusztai Sándor
Szabolcs-Szatmár-Bereg – A labdarúgó Kelet Takarék megyei I. osztály 4. fordulójának mérkőzéseit rendezték a hét végén.

Mándok–Nagyecsed 1–2 (0–0)

Mándok, 200 néző, v.: Kosztyu J.

Mándok: Zán K. – Ari A. (Tracsuk), Kovács I. (Bodnár L.), Galambos L., Hriskevics, Riaskó (Jarmosenko), Szabó V., Sípos T., Buda P., Csáki P., Hegedűs T. (Hídi P.). Edző: Dancs Béla.

Nagyecsed: Makó R. – Sarkadi G., Marinas (Király K.), Somlyai G., Homann R., Bulyáki A. (Nyíregyházi G.), Bulyáki K. (Ádámszki R.), Czifrák R., Dobos Z., Bodogán Z., Erdős M. Játékos-edző: Ádámszki Róbert. A hazai ilyen játékkal nem érdemeltek győzelmet. Gól: Hriskevics, illetve Erdős M., Somlyai G. Ifi: 3–3.

Dancs Béla: – Ezen a mérkőzésen, ha farmerben és mezítláb beállok biztos jobb teljesítményt nyújtok, mint legalább nyolc játékos! De, ha ezt szándékosan csinálták, szólhattak volna előre és akkor nem idegesítem fel magam feleslegesen.

Ádámszki Róbert: – Legutóbb letoltam a csapatomat, most viszont nem találom a szavakat, mert minden értelemben abszolút rászolgált a dicséretre. Remélem, ez a siker erőt ad a folytatáshoz, csak így tovább! Kiemelném a játékvezetői hármas működését, ami méltó volt a rangadóhoz. Tóth Bálint törzsszurkolónk megálmodta az ötvenedik születésnapjára, hogy nyerünk.

Mátészalkai MTK–Kótaj 2–1 (0–0)

Mátészalka, 100 néző, v.: Tordai M.

Mátészalka: Somogyi M. – Szabó D., Szántó Z. (Fodor Cs.), Barnucz G., Lyáh A. (Deme B.), Paragh M., Petrohai M. (Gábor P.), Gergely M. (Bodó L.), Magyari M., Lénárt G. (Filep D.), Makszim G. Edző: Opre Mihály.

Kótaj: Virágh Cs. – Die, Hangácsi T., Petics I., Mboussi, Markovics D., Hruska Á., Iván Zs., Kovács P., Ferenczi F., Rácz R. (Gulyás I.). Edző: Seregi Mihály. Az ilyen mérkőzések a legnehezebbek: a vendégek egyetlen kapuralövésükkel csaknem pontot szereztek, de a szalkai csapat újítani tudott és megérdemelt győzelmet aratott. Gól: Szántó Z., Lénárt G., illetve Iván Zs. (Tudósító: Plesu Ádám)

Opre Mihály: – A helyzetek alapján simán kellett volna nyernünk, de jelen pillanatban a három pont megszerzése volt a legfontosabb. A győzelmet Torma Tamás alpolgármester-elnök úr születésnapjára ajánljuk.

Seregi Mihály: – Amíg taktikailag fegyelmezetlenül játszunk, nem tartjuk be a megbeszélteket, addig nem tudunk előre haladni. Ez történt a mai meccs 89. percében is, holott a második félidő alapján pontot érdemeltünk volna.

Nyírgyulaj–Tarpa 2–0 (0–0)

Nyírgyulaj, 200 néző, v.: Bendik T.

Nyírgyulaj: Oláh D. – Angyalos A., Lovas N., Sánta J., Fekete G., Vass I., Török I. (Oxi R.), Gömze A. (Hatházi D.), Erdei Z., Tubucz T., Tóth B. (Czerula Zs.). Edző: Lukács Tibor.

Tarpa: Rácz T. – Tar E. (Barta F.), Ricsei F., Verejcsi E., Péter Gy. (Stefán L.), Dávid R. (Djacsenko), Kemény G., Oros E. (Szidor S.), Kacsó R., Antal R., Kemény Cs. Edző: Márton István. nagyon jó színvonalú mérkőzésen a hazaiak felőrölték ellenfelüket. Gól: Erdei Z., Czerula Zs. Ifi: 1–4.

Lukács Tibor: – Azt kaptam a mérkőzéstől, amit vártam. Nagyon jó és gyors ellenféllel szemben a második félidő alapján megérdemelt győzelmet arattunk.

Márton István: – Kiegyenlített mérkőzésen nem történt semmi különös, csak annyi, amire egész héten készítettem a csapatot. Az ellenfél ugyanis két pontrúgásból eldöntötte a meccset.

Vásárosnamény–Baktalórántháza 2–1 (1–1)

Vásárosnamény, 280 néző, v.: Sipos L.

Vásárosnamény: Kardos Z. – Fejes J., Nagy D., Illés P., Danku J., Mándi L., Balogh Gy., Danku A., Deskó D., Bancsi G. (Sebestyén G.), Lakatos I. Edző: Dudás Zoltán.

Baktalórántháza: Tóth K. – Lakatos I., Kántor F., Kozma J. (Lakatos E.), Fábri Z., Ráti G., Csordás G., Geda G. (Rakóczi Zs.), Sitku Á. (Kézi B.), Bökönyi L. (Pataki G.), Zakor J. (Nagy T.). Edző: Gebri Pál. A hazaiak ennyivel jobbak voltak ezen a meccsen. Gól: Danku A., Illés P., illetve Zakor J. Ifi: 2–4.

Dudás Zoltán: – Nagyon nagy küzdelemben, ha helyzteinket jobban kihasználjuk, nagyobb különbséggel is nyerhettünk volna. Rendkívül fontos három pontot szereztünk, már csak azért is, mert hétfőn lesz a születésnapom. Játékosaimnak meghálálom a győzelmet, a Baktának pedig sok sikert kívánok!

Gebri Pál: – Meg kell tanulni pontot, pontokat szerezni az ilyen nagy iramú, hajtós meccseken.

Rakamaz–Dombrád 3–1 (0–0)

Rakamaz, 150 néző, v.: Tomori P.

Rakamaz: Ovszijenko – Schmidt P., Kacsúr A., Venczel I., Galambosi G., Sárközi D. (Hadadi K.), Vaszilkó A. (Kléninger L.), Tóth T., Kóder L. (Vízkeleti L.), Tóth Z., Károlyi R. Edző: Varga Attila.

Dombrád: Csáki T. – Buka B., Bun R., Géczi I., Dallos G. (Csire G.), Jóni G. (Birke Cs.), Borbély L. (Nagy M.), Puskás Á., Varga D., Szabó M. (Boros M.), Tóth Á. (Balogh T.). Edző: Kató István. A kulturáltan játszó vendégcsapat az első félidőben tizenegyest hibázott, a szünet után a jól játszó Rakamaz a helyzetek alapján rászolgált a három pontra. Gól: Sárközi D. 2, Tóth Z., illetve . Ifi: 5–2.

Varga Attila: – Három gyerekünk van, a nejem mondta, hogy a legnehezebb szülés az első volt… De ennyire!?

Kató István: – Null nullnál büntetőt hibáztunk, majd vezetést szereztünk, el kellett volna dönteni a meccset – nem tettük. A jövőt illetően le kell ülni, és meg kell találni a sikerhez vezető megoldást, mindegy, hogy kit fog fájdalmasan érinteni!

Fehérgyarmat–Tiszavasvári 3–2 (2–1)

Fehérgyarmat, 150 néző, v.: Hegedűs Cs.

Fehérgyarmat: Jakocska Cs. – Gál R., Viscsák E. (Bihari Z.), Vass L., Nyíri Gy. (Geletey Z.), Petrohai G. (Bartha K.), Istenes E. (Légrádi G.), Imre Zs., Szatke M., Lengyel M., Balogh P. Edző: Siti Ferenc.

Tiszavasvári: Kanócz B. – Nagy K., Kondor K., Cseh K., Nagy I., Orosz T., Szolyka G. (Bakos T.), Kóka R., Pallai G., Tudja D., Szaffián Sz. (Gál N.). Edző: Kiss Gábor.

A 85 éves Balogh Pista bácsi, aki 45 esztendeig focibíró volt, szombaton kimulatta magát Nagyarban a Somfesztiválon, ma pedig az 55 éves motorjával beberregett Fehérgyarmatra, megnézte ezt az új csapatot, amelyből öt embert sem ismert. Mégis ismét jól szórakozott, mert egy nagyot küzdő házigazdát látott, amelynek lesz még legalább tizenöt jó meccse ebben a bajnokságban. Fortuna azért ma erősen szorította a hazaiak kezét. Gól: Imre Zs., Veress L., Bartha K., illetve Szolyka G., Kondora K. Ifi: 3–2. (Tudósító: Papp Attila)

Siti Ferenc: – A második félidő egy bizonyos szakaszától eltekintve az történt a pályán, amit szerettünk volna. Nem mondom, hogy nem volt benne az iksz a mérkőzésben… A győzelmet édesanyámnak ajánlom, aki most látott először edzőként.

Kiss Gábor: – A legelvakultabb fehérgyarmati szurkolók is biztos mondtak egy imát a győzelmük után. Sajnos, én a gólhelyzeteket az oldalvonal mellől nem tudom berúgni.

Cellspan-Balkány–Sényő-Carnifex 1–3 (1–1)

Balkány, 300 néző, v.: Major O.

Balkány: Tóth D. – Tatár E., Bátyi L., Vass Z., Kondor M., Gelsi L., Tóth E. (Simon Sz.), Olajos G. (Hamar G.), Ohár R., Berta M., Kupás Z. (Csatári Á.). Edző: Mirgai László.

Sényő: Gagyi S. – Bodó G., Klepács K., Szűcs F., Fabu M., Ács Á. (Toldi A.), Lakatos L. (Haburcsák K.), Phrakonkham, Fodor A. (Ruska T.), Marics G. (Kállai G.), Barcsay M. (Haburcsák B.). Edző: Sándor Tamás. A hazaiak jól küzdöttek, de a jobb erőkből álló Sényő a második félidőben felülkerekett. Gól: Tatár E. (11-esből), illetve Barcsay M. 2, Lakatos L. (11-esből). Ifi: 2–3.

Mirgai László: – Az első félidőben méltó partnerei voltunk a bajnokesélyesnek, ezt az állás is mutatta. A második játrékrész elején kicsit elaludtunk, amint kihasználtak a vendégek, gratulálok nekik, a jobb csapat nyert.

Sándor Tamás: – Nagyon rosszul kezdtük a mérkőzést, ugyanakkor jár a dicséret is a fiúknak, mert vesztett állásból tudtak fordítani. A jövő szempontjából mindenképpen sokkal gólratörőbben és veszélyesebben kell indítani a meccseket.

Nagyhalász–Tuzsér 4–0 (3–0)

Nagyhalász, 200 néző, v.: Paráda.

Nagyhalász: Kromplák Gy. – Simon D., Balogh N. (Bognár A.), Tóth G. (Kató I.), Barzó G., Ladányi D., Gégény M. (Bartha Z.), Hajzer L., Hudák M., Varga D. (Mátrai N.), Nagy N. (Csorba K.). Játékos-edző: Ludánszki István.

Tuzsér: Bata L. – Szűcs Z., Iván A., Dolhai M., Bacskai A., Baglyos L., Szabó Cs. (Zán P.), Balogh Zs., Kovács D., Jónás K., Vass O. Edző: Antal István. Megérdemelt hazai győzelem. Gól: Ladányi D. 2, Nagy N., Hajzer L. (11-esből). Ifi: 0–1.

Ludánszki István: – Az első félidei játékunk alapján megérdemeltük a három pontot. A második játékrészben látottak miatt van csiszolni valónk. Köszönjük a szurkolást és gratulálok a játékosaimnak a győzelemhez!

Antal István: – Egyéni hibáinkat az ellenfél könyörtelenül kihasználta. Míg mi kapufát rúgtunk, a hazaiakat gólokat szerezték.

1. Nyírgyulaj 4 4 – – 13–4 12
2. Sényő-Carnifex 4 4 – – 8–1 12
3. Nagyhalász 4 2 1 1 8–3 7
4. Fehérgyarmat 4 2 1 1 9–7 7
5. Balkány 4 2 1 1 7–5 7
6. Nagyecsed 4 2 1 1 6–6 7
7. Mátészalka 4 2 1 1 10–11 7
8. Mándok 4 2 – 2 12–8 6