A nyíregyházi diáksport színe-java

Városi diáksport gála: a pontverseny lgeredeményesebb iskoláit, a jó tanulókat és jó sportolókat, az országos diákolimpiai döntőkben remeklőket jutalmazta a Nyíregyházi Városi Diáksport Egyesület.

A legeredményesebb diáksport szervezetek pontversenye

Általános iskolák, I. kategória: 1. Kertvárosi Általános Iskola 2748 pont, 2. Szőlőskerti Általános Iskola 1917, 3. Arany János Gimnázium és Általános Iskola Szabó Lőrinc tagiskola 1032.
II. kategória: 1. Benczúr Gyula Általános Iskola 3391, 2. Zelk Zoltán Általános Iskola 3147, 3. Kodály Zoltán Általános Iskola 3139.
III. kategória: 1. Arany János Gimnázium és Általános Iskola 8164, 2. Móra Ferenc Általános Iskola 6009, 3. Apáczai Csere János Gyakorló Általános Iskola 5929.
Középfokú iskolák, testnevelési gimnázium kategória: 1. Vasvári Pál Gimnázium 5132.
Gimnáziumok: 1. Kölcsey Ferenc Gimnázium 4157,5, 2. Krúdy Gyula Gimnázium 3451, 3. Zrínyi Ilona Gimnázium 1822.

Szakközépiskolák: 1. Inczédy György Középiskola 2468, 2. Sipkay Barna Kereskedelmi Középiskola 2215, 3. Vásárhelyi Pál Szakközépiskola 1959.

Jó tanuló, jó sportoló címek

Általános iskolások, fiúk: 1. Barzó Gergő (labdarúgás, Móricz), 2. Bartha Kristóf (úszás, Arany), 3. Bakács Adorján (torna, Eötvös). Lányok: 1. Boros Anita (röplabda, Móricz), 2. Petrik Viktória (atlétika, Móricz), 3. Kiss Alexandra (tollaslabda, Kertváros).

Középiskolások, fiúk: 1. Turcsán Tamás (atlétika, Bánki), 2. Batizi Pócsi Balázs (labdarúgás, Vasvári), 3. Volosinovszki Dávid (kézilabda, Kölcsey). Lányok: 1. Kiss Zsuzsanna (röplabda, Vasvári), 2. Móré Katalin (kézilabda, Kölcsey), 3. Bekecs Bianka (atlétika, Eötvös).

Diákolimpiai országos döntőben érmet szerzett versenyzők és csapatok felkészítésében jelentős szerepet játszó testnevelők és edzők

Általános iskolák: Ungvári Sándor (kézilabda), Moravszki Gyula, Moravszki Gyuláné, Szekér Lászlóné (röplabda), Kisgáti Istvánné, Juharos Gábor, Kovács Zoltán (triatlon), Bakosi Béla, Bakosiné Szenczi Erika, Harcsa Norbert (atlétika), Jakabné Keul Andrea, Göncz Andrea (tollaslabda), Tamás Kálmán, Tóth János (labdarúgás), Szoboszlai G. László (sportlövészet), Hajnal Mária, Szűcs Csaba (úszás), Zentai Levente (kosárlabda), Molnár Bertalan, Tóth Sándor (asztalitenisz), Nagy József (torna), Urbin Tibor (vízilabda), Szendrei Istvánné, Hliva Sándor, Németh István.

Középiskolák: Balázs István (röplabda), Pók István (labdarúgás), Szalka Géza, Végvári Ferenc, Kerekes László, Lakatos István (atlétika), Botos András, Nagy Lajos (ökölvívás), Farkas Zoltán (súlyemelés), Hadobás István (kézilabda), Dávid Zoltán (karate), Fábián János (atlétika, röplabda), Fodor Gábor (fekvenyomás), Leviczky Zoltán (sportlövészet).

– Bodnár Tibor –








hirdetés