2014.06.24. 14:05

Jól bírta a félnapos futás tempóját

Tihor Csaba második helyen végzett a tatai tó körül rendezett 12 órás futóversenyen.

Az Optivita ultrafutó versenysorozat harmadik állomásának Tata adott otthont, ezúttal a legbátrabbakra 12 órás viadal tartozott. A tiszaberceli származású, a nyíregyházi Nyírségi FSE színeit képviselő Tihor Csaba az igazán bátrak közé tartozott, hiszen a félnapos viadalon vett részt.

A szervezők nehéz pályát jelöltek ki egy tó körül, de Tihor Csabát ez nem gátolta meg a jó szereplésben: félidőben 67 kilométernél járt, a 100 km-t 9 óra 10 perc alatt érte el, és végül 126.8 km-t teljesített, amivel a második helyen végzett, és az összetett versenyben is a második helyen áll.