A színházszeretőknek kötelező a kisvárdai fesztivál!

Ezúttal is színes lesz a fesztivál palettája
Ezúttal is színes lesz a fesztivál palettája
Kisvárda – Huszonöt színdarabot és egy gálaelőadást láthat a nagyérdemű.

A versenyprogramban romániai, szerbiai, szlovákiai és kárpátaljai társulatok – Beregszász, Kassa, Szabadka, Temesvár, Bukarest, Marosvásárhely, Sepsiszentgyörgy, Nagyvárad, Csíkszereda, Magyarkanizsa, Szatmárnémeti színházai – mutatják be legjobb magyar nyelvű előadásaikat, de hazai teátrumok is jelen lesznek a versengésen. Az eddig megszokott fesztiválhelyszínek – Művészetek Háza, Várszínpad és Rákóczi Stúdió – sora bővül, egy kamaraelőadásnak ugyanis a Bessenyei György gimnázium díszterme ad otthont, a bemutatókat úgy osztották be, hogy a Várszínpadon szinte csak szórakoztató előadások láthatók majd.

Nagyszerű produkciók

– A rendezvény június 17-én a Magyar Képzőművészeti Egyetem látványtervező szakos hallgatói kiállításának megnyitójával indul, de különlegesnek ígérkezik az a dokumentum- és fotókiállítás is, amely a Kolozsvári Állami Magyar Színház elmúlt 25 évének fontosabb állomásait mutatja be. A tárlat apropóját az adja, hogy Tompa Gábor negyedszázada igazgatja a színházat, az ő munkásságát is bemutatja az anyag.

Nemcsak határon kívüli előadások szerepelnek a programban: a közönség láthatja a Madách Színház Csoportterápia című, nagy sikerű előadását, Shakespeare klasszikusát, a Rómeó és Júliát a Kaposvári Egyetem Színházi Intézet harmadéves színészosztálya mutatja be, a budaörsi Latinovits Színház Szigligeti Ede darabját, a Liliomfit viszi színre, a Budapesti Turay Ida Színház pedig a Mágnás Miskával érkezik. Versenyen kívül nézhetik meg az érdeklődők az ExperiDance Production tánckara és a Békéscsabai Jókai Színház művészeinek közös produkcióját: A hang című előadás Frank Sinatra életművét dolgozza fel.

A díjátadással egybekötött záróünnepség után a Fővárosi Nagycirkusz művészei adnak gálaműsort – mondta Nyakó Béla és hozzátette: ebben az évben a megszokottnál kevesebb kísérőrendezvény lesz.
– Ennek az az oka, hogy minden este éjszakába nyúlnak majd az előadások, illetve az azokat követő beszélgetések, és mivel a fesztivál alatt zajlik a labdarúgó Európa-bajnokság, nem akartuk összekeverni a programjainkat az Eb-sátor eseményeivel.

Minden évben nagy sikere van a szabadtéri főzésnek, így most sem marad el, de lesznek kiállításmegnyitók, és természetesen a szakmai előadások sem maradnak el – mondta a fesztiváligazgató, aki szerint nagyszerű előadások várják a nagyérdeműt, így a színházszeretőknek ebben az évben is érdemes felkeresniük Kisvárdát.

KM-SZA

Magyar Színházak XXVIII. Kisvárdai Fesztiválja

Június 17., péntek

A Magyar Képzőművészeti Egyetem ­Látványtervező szakos hallgatóinak kiállítása.

Dokumentum- és fotókiállítás a Kolozsvári Állami Magyar Színház elmúlt 25 évének fontosabb állomásairól.

Június 18., szombat

18 óra: Csehov: Sirály – Szatmárnémeti Északi Színház Harag György Társulata, Művészetek Háza

21 óra: Megnyitó ünnepség, Zágon- Nóti-Eisemann: Hippolyt, a lakáj – Csíkszeredai Csíki Játékszín, Várszínpad

22 óra: Fade out – Marosvásárhelyi András Lóránt Társulat, Rákóczi Stúdió

Június 19., vasárnap

15 óra: A lélek röpte – Magyarkanizsai Udvari Kamaraszínház, Bessenyei György Gimnázium díszterme

16 óra: Spiró György: Az imposztor – Csíkszeredai Csíki Játékszín, Művészetek Háza

21 óra: Szirmai–Bakonyi–Gábor: Mágnás Miska – Budapesti Turay Ida Színház, Várszínpad

21 óra: Szíjártó Tímea-Aletta: Az eset – Nagyváradi Szigligeti Színház, Rákóczi Stúdió

Június 20., hétfő

16 óra: Ingmar Bergman: Őszi szonáta – a Zentai Magyar Kamaraszínház, Soproni Petőfi Színház, Mikházi Csűrszínház, a Forrás Színház és a Pesti Magyar Színház koprodukciója, Rákóczi Stúdió

20 óra: Molière: Úrhatnám polgár – Sepsiszentgyörgyi Tamási Áron Színház, Művészetek Háza

20.30: Frank Sinatra: A hang – egy életmű hangban és táncban – az ExperiDance Production tánckara és a Békéscsabai Jókai Színház művészeinek együttműködésében, Várszínpad

Június 21., kedd

15 óra: Molière: A nők iskolája – Marosvásárhelyi Spectrum Színház, Rákóczi Stúdió

18 óra: Eugene Ionesco: The new tenant (Az új bérlő) – Bukaresti Nottara Színház, Művészetek Háza

21 óra: Ragni–Rado–MacDermot: Hair – Temesvári Csiky Gergely Állami Magyar Színház, Várszínpad

23.30: Piaf-marche/Piaf-menet – Szabadkai Kosztolányi Dezső Színház és az Újvidéki Színház közös produkciója, Rákóczi Stúdió

Június 22., szerda

18 óra: Lev Birinszkij: Bolondok tánca – Szabadkai Népszínház Magyar Társulata, Művészetek Háza

21 óra: Molière: Mizantróp – Kassai Thália Színház, Rákóczi Stúdió

21 óra: Móricz Zsigmond: Nem élhetek muzsikaszó nélkül – Beregszászi Kárpátaljai Megyei Magyar Drámai Színház, Várszínpad

Június 23., csütörtök

18 óra: Bartis Attila: A nyugalom – Marosvásárhelyi Nemzeti Színház Tompa Miklós Társulata, Művészetek Háza

21 óra: Shakespeare: Rómeó és Júlia – Kaposvári Egyetem Színházi Intézet/III. éves színészosztály, Rákóczi Stúdió

21 óra: Bolba–Galambos–Szente: Csoportterápia – Madách Színház, Várszínpad

Június 24., péntek

16.30: Garaczi L.–Toepler Z.: Brahms és a macskák – Székelyudvarhelyi Tomcsa Sándor Színház, Művészetek Háza

19 óra: Székely Csaba: A Homokszörny – Gyergyószentmiklósi Figura Stúdió Színház, Rákóczi Stúdió

22.30: Nielsen: Hullámtörés – Állami Magyar Színház, Kolozsvár, Várszínpad

Június 25., szombat

11 óra: Szabó József Ódzsa Színház – álom-indulattal című könyvének bemutatója, Művészetek Háza pódiumterme

12 óra: Szigligeti–Kovács–Vecsei H.: Liliomfi – Budaörsi Latinovits Színház, Művészetek Háza

15 óra: Sergi Belbel: Halál – Marosvásárhelyi Művészeti Egyetem Stúdió Színház, Rákóczi Stúdió

21 óra: Záróünnepség, a díjak átadása, gálaműsor a Fővárosi Nagycirkusz közreműködésével, Várszínpad








hirdetés