A Szpari nagy hajrával mentett pontot

Nyíregyháza Spartacus vs. Vasas
Nyíregyháza Spartacus vs. Vasas - © Fotó: Pusztai Sándor
Nyíregyháza – A 88. percben még két góllal vezetett a Vasas, innen állt fel a Nyíregyháza Spartacus.

A nyíregyházi együttes fennállásának 90. évfordulója alkalmából a mérkőzés előtt a Szabolcsi Koncert Fúvószenekar és Majorette csoport szórakoztatta a kilátogatókat, a kezdősípszó után azonban hamar abbamaradt a karneválhangulat. Az első tíz percben több ígéretes helyzete volt az élvonalból kiesett Vasasnak, és a vezetést is gyorsan megszerezte.

Nagyjából tizenöt perc elteltével kezdett éledezni a Szpari, fokozatosan átvette a mérkőzés irányítását, ennek Daru Bence fejese révén lett meg az eredménye – a 24 éves csatárból óriási érzelmek szabadultak fel, miután megszerezte első gólját új csapata színeiben.

A szünetben az 1980-ban NB I.-be jutott bajnokcsapat tagjait vastapssal köszöntötte a közönség, majd újra a bosszankodás jött. Egy labdaszerzést követően tanítani való módon fejezte be a támadást Balajti Ádám, majd nem sokkal később ismét egy védelmi hibát használtak ki az angyalföldiek. Az utolsó negyedórában próbálkozott becsülettel a Spartacus, de úgy tűnt, keserű marad a befejezés.

A 88. percben aztán Nagy Tamás lőtt a helyére egy kipattanót, a középkezdés után pedig szinte azonnal labdát szereztek a nyíregyháziak, Dragóner Filip lerázta magáról a védőjét és kiegyenlített. A parádés hajrá a sírból visszahozott egy pontot a Szparinak. MK

Nyíregyháza Spartacus-Vasas 3–3 (1–1)

Városi Stadion, 1790 néző, v.: Böcskei (Máyer, Kovács G.)

Spartacus: Jova – Polényi, Fodor, Rubus, Forró (Bakos, 62.) – Nagy T. – Starosta (Dragóner, 68.), Gulyás, Ötvös, Rezes – Daru (Pekár, 68.). Vezetőedző: Bozsik József.

Vasas: Bese – Szivacski, Vaskó, Szilágyi, Rokszin – Talabér (Kelemen, a szünetben) – Hinora, Hajdú – Szatmári – Balajti, Hrepka (Ádám M., a szünetben). Vezetőedző: Kis Károly.

Gól: Daru (20.), Nagy T. (88.), Dragóner (89.) ill. Szatmári (10.), Balajti (51.), Ádám M. (55.)

10. perc: a jobb oldalt elfutó Balajti laposan passzolt a hosszú oldalra, ahol Szatmári egyedül érkezett, majd kapásból a kapuba lőtt 0-1

20. perc: Daru emelkedett mindenkinél magasabbra és hat méterről befejelte Forró pontos beadását 1-1

51. perc: Polényi passzolt üres térbe a saját térfelén, a labdára lecsapó Hinora azonnal megjátszotta Balajtit, aki szépen emelt a kapuba Jova fölött 1-2

55. perc: egy gyengén kapu elé passzolt labdát nem tudott kirúgni a védelem, bal oldali beadást követően a jó ütemben érkező Ádám fejelt a kapuba 1-3

88. perc: hazai szöglet után a Vasas kapuja előtt pattogott a labda, Nagy Tamás eszmélt a leggyorsabban és nagy erővel a kapuba lőtt 2-3

89. perc: a középkezdés után labdát szerzett a Spartacus, Dragóner Filip indult meg, lerázta magáról a védőjét, lövésébe csak beleérni tudott a kapus, hárítani nem 3-3