A tizenegyedik már nem sikerült, Vasváriban tört meg a Mándok parádés sorozata

© Fotó: Pusztai Sándor
Szabolcs-Szatmár-Bereg – Szombaton négy találkozót rendeztek a megyei első osztályú bajnokságban.

Óriási meglepetés született Tiszavasváriban, az utolsó helyen álló hazaiak legyőzték a listavezető Mándokot, megtörve ezzel tíz mérkőzéses győzelmi szériájukat.

Baktalórántháza-Gyulaháza 3-1 (2-0)

Baktalórántháza, 200 néző, v.: Tomori (Sipos, Papp)

Baktalórántháza: Borkó-Balogh (Geda), Ráti, Csordás, Kozma, Toldi (Illés), Lakatos, Fábri, Hajdu, Rakóczi, Sitku. Edző: Gebri Pál.

Gyulaháza: Bandor-Lakatos, Gáti, Kovács E., Bökönyi, Bacsó, Kozma (Németh), Tóth (Savrohn), Éles, Horváth, Kovács R. (Molnár) Edző: Bardi Gábor.

Tavaszias időben alacsony színvonalú mérkőzésen megérdemelten nyertek a hazaiak.

Gól: Toldi, Lakatos, Hajdu, illetve Éles. Ifi: 3-2.

Gebri Pál:- Az ilyen mérkőzések a legnehezebbek. Az első félidőben le kellett volna zárnunk a mérkőzést, a második félidő elején az ellenfél lelkesen játszott, de végül mi döntöttük el a három pont sorsát.

Bardi Gábor:– Küzdöttünk becsülettel, véleményem szerint a hazaiak első gólja szabálytalan körülmények között született és az ezt követő büntető is véleményes volt. A második játékrészben szépítettünk és volt esélyünk a döntetlen kiharcolására is, de nem éltünk vele. Kőkemény szikrázó, de sportszerű, igazi szomszédvári mérkőzés volt. Gratulálok a Baktának és további sok sikert kívánok nekik.

Tiszakanyár-Mátészalka 2-0 (0-0)

Tiszakanyár, 150 néző, v.: Gergely (Hegedűs, Sztányi)

Tiszakanyár: Takács-Dobrai (Nagy Á.), Timkó, Jánvári, Bodnár (Soós), Varga, Vicickó (Matisz), Illés, Rézinger (Kropok), Molnár, Tóth. Edző: Csáki Róbert.

Mátészalka: Somogyi-Szántó, Lyáh (Szabó), Botos A., Farkas, Botos D., Magyari, Tempfli P., Makszim (Csák), Tempfli I. (Tóth), Simonka. Játékos-edző: Tempfli Imre.

Nyögvenyelős hazai győzelem a lelkesen játszó vendégcsapat ellen.

Gól: Varga, Simonka (öngól)

Csáki Róbert: – Nagy akarásnak nyögés a vége. Egy jól játszó ellenféllel szemben értékes győzelmet arattunk.

Tempfli Imre: – Megismételtük a fehérgyarmati produkciónkat, az első félidőben eldönthettük volna a mérkőzést, de kihagytuk a helyzeteket, amiért újból megbűnhődtünk.

Tiszavasvári-Mándok 2-1 (1-0)

Tiszavasvári, 80 néző, v.: Veréb (Szoboszlay, Varga).

Tiszavasvári: Susányszky – Szolyka T., Huszti (Mészáros), Bakos, Lajos, Lakatos (Vadász), Száraz, Szolyka G. (Tóth), Ujj, Bolega (Bodnár), Bolgár. Edző: Nagy István.

Mándok: Virágh – Kohutka, Ari, Dallos (Dávid), Baglyos, Szabó, Buda, Pallai, Vezhdel, Bodnár, Hegedüs. Edző: Kiss Gábor.

Napfényes időben a jobban akaró hazai csapat nyert.

Gól: Bakos 2, ill. Szabó. Ifi: 3-3.

Nagy István: – Gratulálok minden egyes játékosomnak! A fegyelmezett védekezés és az eredményes kontrajáték meghozta a várt eredményt.

Kiss Gábor: – Ez van. Gratulálok a Tiszavasvárinak. Az okokat pedig majd öltözőn belül megbeszéljük.

Nagyecsed-Ibrány 2-0 (1-0)

Nagyecsed, 200 néző, v.: Veres (Resán, Kozma).

Nagyecsed: Makó – Somlyai, Sarkadi, Zámbó, Marinas, Ascsillán, Bulyáki, Kóka, Erdős, Török (Nyíri), Nyíregyházi. Játékos-edző: Ádámszki Róbert.

Ibrány: Félegyházi – Haburcsák (Somogyi T.), Majoros, Balogh, Nagy, Csáki, Szabó, Jeddi, Somogyi M. (Kiss), Farkas (Kovács), Pócsi. Edző: Madalina György.

A hazaiak szép játékkal, megérdemelt győzelmet arattak.

Gól: Marinas, Kóka. Ifi: 1-6.

Ádámszki Róbert: – Gratulálok a csapatom minden egyes tagjának, most már szép játékkal, szép gólokkal, megérdemelt győzelmet arattunk. Remélem, nem kiabálom el, de úgy érzem, jelent valamit, hogy az öt tavaszi mérkőzésünkön csak egy gólt kaptunk.

Madalina György: – Megérdemelt győzelmet aratott a Nagyecsed lelkes, odaadó játéka.

Csenger, Tarpa - Pénteken, a megyei első osztály 20. fordulójának nyitányán Tarpán lépett pályára a Csenger. A villanyfényes mérkőzésen félidei döntetlen után végül a vendégek távozhattak három ponttal, mellyel ismét nagy lépést tettek a bentmaradás érdekében. Tarpa-Csenger 1-2 (1-1) Tarpa, 300 né...