A XII. „Őszikék” Népzenei Fesztivál eredményei

A XII. „Őszikék” Népzenei Fesztivál eredményei
Nyíregyháza – A versenyzés mellett minősítést is kérhettek az együttesek.

Felnőttek:

Arany oklevél: Berde Sarolta (Báránd), Lakatos Fatime (Nyíregyháza), Aprófalva Hagyományőrző népdalkör (Nagyhalász-Homok tanya), Csengeri Nyugdíjas Szeretet Egyesület, Érpataki Asszonykórus, Kiss Zsuzsanna (Demecser), Tóth Dánielné (Baktalórántháza), Balkányi Szabó Lajos Népdalkör (Nyírmihálydi), Aranyősz Népdalkör (Baktalórántháza), Barátság Egyesület Népdalköre (Demecser), Baksa Istvánné (Baktalórántháza), Nyírlugosi Népdalkör, Nyírbélteki Népdalkör, Besztereci Hagyományőrző Népdalkör.

Ezüst oklevél: Csetneki Hanna (Nyíregyháza), Kéknefelejcs Népdalkör (Encsencs), Aranyeső Népdalkör (Vasmegyer), Lévai Ágnes (Nyíregyháza), Estike Népdalkör (Biri), Nyírgelsei Népdalkör, Nyírteleki Asszonykórus, Szerencsi Tibor (Vásárosnamény), Encsencsi Menyecskék, Nagy Józsefné (Demecser), Czene Tibor (Demecser), Krekk Györgyné (Nyírlugos), Nefelejcs Népdalkör (Barabás).

Bronz oklevél: Hajnal Csillaga Asszonykórus (Szakoly), Nádudvari Sándorné (Szorgalmatos), Hóvirág Népdalkör (Szorgalmatos), Nyírgelsei Énekmondó Asszonyok, Csiki Gábor (Tiszalök), Koncz Menyhértné (Vásárosnamény), Nyírparasznyai Daloskör, Bokréta Népdalkórus (Hetefejércse), Tóth Józsefné (Csenger).

A KÓTA térségi minősítő eredményei:

Kiváló minősítés: Besztereci Hagyományőrző Népdalkör, Szeretet Nyugdíjas Egyesület Napsugár Népdalkórusa (Csenger), Berde Sarolta (Báránd).
Dícséretes minősítés: Csetneki Hanna (Nyíregyháza), Kéknefelejcs Népdalkör (Encsencs), Estike népdalkör (Biri), Nyugdíjas egyesület népdalköre
(Nyírgelse), Encsencsi Menyecskék (Encsencs), Nagy Józsefné (Demecser), Czene Tibor (Demecser).

Megfelelő minősítés: Nyírparasznyai daloskör, Tóth Józsefné (Csenger).
A megyei pedagógiai intézet különdíját a Besztereci Hagyományőrző Népdalkör kapta.

Ifjúságiak:

Bronz oklevél: Csengeri Hagyományőrző Népdalkör , Pinkóczy Júlia (Csenger, a minősítése: megfelelt), Aranymálinkó Népdalkör (Balkány, a minősítése megfelelt).

Ezüst oklevél: Juhász Dorottya Tünde (Beszterec), Bojté Dóra-Kabai Dóra-Kis Evelin (Újfehértó), Magyari Brigitta (Fényeslitke), Pengetős Citeraegyüttes (Fényeslitke), Sáfránypark Citerazenekar (Tiszabezdéd), Gulácsi Citerazenekar (a minősítése: megfelelt), Nagy Sebestyén (Nyíregyháza, a minősítése: dicséretes), Veréb József (Csenger, dicséretes), Lendvai Sándor (Csengerújfalu, dicséretes), Kisze Citeraegyüttes (Csorvás, dicséretes), Kepics Nikolett (Tuzsér, dicséretes), Kis Cinkék Népdalkör (Tuzsér, dicséretes), Nagy Andrea (Gyulaháza, dicséretes), Pacsirta Énekegyüttes (Tuzsér, dicséretes).

Arany oklevél: Pacsirta Népdalkör (Újfehértó), Sutka Rebeka (Érpatak, 3 ezer forint különdíj), Kemény Kinga (Újfehértó, 3 ezer forint különdíj), Rinkács Dániel (Tuzsér, a minősítése: dicséretes, 3 ezer forint különdíj), Gyüre Nikoletta-Tóth Martina (Tiszabezdéd, dicséretes, ezer-ezer forint különdíj), Horváth Réka (Balkány, kiváló), Szentmiklóssy Dorottya (Gyulaháza, kiváló), Kőrösi Szabó Eszter (Nyíregyháza, kiváló), Boross Bernadett (Csenger, kiváló, háromezer forint különdíj), Vantyuch Fruzsina (Tuzsér, kiváló, 3 ezer forint), Józsa-Vincze Vivien (Gyulaháza, kiváló, 3 ezer forint), Katica Citerazenekar (Csorvás, kiváló, 10 ezer forint), Rezeda Népdalkör (Kállósemjén, kiváló, 10 ezer forint), Vikár Sándor Zeneiskola Népzenei Együttese (Nyíregyháza, kiváló, 10 ezer forint.).

A Megyei Pedagógiai, Közművelődési és Képzési Intézet különdíja: Tirpák Ferenc felkészítő tanár (Gyulaháza).

– M. Magyar László –

Címkék: ,







hirdetés