“Ez a meccs olyan volt, mint az első együttlét”

© Illusztráció: KM-archív
Szabolcs-Szatmár-Bereg – A labdarúgó megyei II. osztály Nyírerdő csoport 12. fordulójának mérkőzéseit rendezték vasárnap.

Nyírkarász–Fényeslitke 3–1 (2–0)

Nyírkarász, 100 néző, v.: Papp F.

Nyírkarász: Marics I. – Ujj Gy., Ujj K. (Tóth T.), Liptai D., Jávor P. (Király J.), Varga J., Nagy B. (Horváth J.), Bandor J., Rákóczi L., Horváth G. (Till J.), Liptai A. Edző: Tóth Tibor.

Fényeslitke: Janda T. – Nagy M. (Kovács A.), Kázsmér L., Lovas I., Sárkány G., Szatmári M., Semegi T., Miskolczi Á., Nagy B., Varga R., Kernács J. Edző: Karasz Attila.

Gól: Varga J. 3, illetve Lovas I. Ifi: 2–0.

Tóth Tibor: – Jó játékvezetés mellett nehéz meccsen Varga Józsi vezérletével sikerült megszerezni a három pontot. A győzelmet Szilvia lányom huszadik születésnapjára ajánljuk.

Karasz Attila: – A szokásos forgatókönyv szerint alakult ez a mérkőzésünk is. Az első félidő figyelmetlenségei után futnunk kellett az eredmény után. A másodikban a mentalitásunk is „megérkezett”, jól futballozva a pontszerzés reménye is benne volt a játékunkban, de a végén sajnos a kinyíló védelmünkkel szemben a hazaiak találtak egy gólt.

Gergelyiugornya–Demecser 3–2 (2–2)

Gergelyiugornya, 100 néző, v.: Kósa Gy.

Gergelyiugornya: Szabó N. – Pálfi Z. (Baráth L.), Varga T., Baráth B., Peregrin R., Czirják M., Szabó G., Horváth M. (Bíró J.), Balogh L., Bálint A. (Csatlós G.), Ducsi B. (Mokri R.). Edző: Czirják József.

Demecser: Fintor S. – Hajnal A. (Kocsis Z.), Zsoldos T. (Fodor Cs.), Fodor G., Kantár K., Dankó G., Sajtos N. (Lehóczki Zs.), Gombkötő S., Ignéczi Cs., Kiss M., Hudák N. Játékos-edző: Gombkötő Sándor.

Gól: Bálint A., Czirják M., Ignéczi Cs. (öngól) illetve Fodor G., Gombkötő S. Ifi: 2–4.

Czirják József: – Úgy látszik, a csapat hazai pályán csak hátrányban szeret futballozni, és így megnyerni a meccseket. A közönségünk már meg sem lepődik, ha az első tíz percben gólt kapunk, de most már nem idegesek, mert tudják hogy úgyis győzünk.

Gombkötő Sándor: – Kettő nulla után azt hittük, hogy a bab is hús. Ahelyett hogy eldöntöttük volna a mérkőzést, az ellenfélnek esélyt adtunk a felzárkózásra, melyet ki is használt. A Gergelyiugornya megérdemelt győzelmet aratott.

Nyírmada–Pátroha 0–5 (0–2)

Nyírmada, 100 néző, v.: Takács Á.

Nyírmada: Pál Zs. – Jurkinya M., Kiss E. (Kiss G.), Szikszai A., Jóni A. (Csorba D.), Csonka L., Kiss G., Mátyus Cs., Benkő T., Dancs I., Csehil Á. Játékos-edző: Szőke István.

Pátroha: Mucsicska (Kiss R.) – Mozga Gy., Borku T., Szitai R. (Ponczók T.), Kalu B. (Kállai Á.), Fedor A. (Kovács Sz.), Lakatos P. (Csépke M.), Balogh I., Savrnoh, Boda R., Mocsár Cs. Kiállítva: Benkő T. (72. perc). Játékos-edző: Lelt József.

Gól: Lakatos P., Kalu B. (11-esből), Savrnoh, Borku T., Boda R. Ifi: 1–4.

Szőke István: – Az első félidőben még tartottuk a lépést ellenfelünkkel, nekünk is adódtak lehetőségeink amiket viszont nem használtunk ki. A másodikban a kiállítás megint megpecsételte a sorsunkat, így megérdemelt vendéggyőzelem született.

Lelt József: – Ez a meccs olyan volt, mint az első együttlét. Megterveztük, minden a terv szerint alakult, húztuk ameddig bírtuk, de a vége nagyon jól sült el.

Rohod–Hodász 2–5 (1–3)

Rohod, 50 néző, v.: Kocsis Zs.

Rohod: Makai Cs. – Éles Á., Varga J., Dobronyi G., Nagy I. (Dobronyi J.), Mondom F., Baráti G., Bencze M., Ladányi D., Horváth B. (Papp Zs.), Tóth F. Edző: Papp Zsolt.

Hodász: Jakab J. (Lakatos G.) – Gulyás K., Bordás J., Botos G. (Páll R.), Pályi Zs., Vadon B. (Kiss R.), Botos G., Pálfi J., Szabó L., Tóth-Kondor I., Varga R. Edző: Pálfi József.

Gól: Bencze M. 2, illetve Bordás J. 2, Szabó L., Varga R., Pálfi J. Ifi: 3–2.

Papp Zsolt: – Sajnos, az első félidőben két egyéni hiba eldöntötte a mérkőzést, a folytatásban csak futottunk az eredmény után. Teljesen megérdemelt vendéggyőzelem született.

Pálfi József: – A heti felkészülés sikeres volt. A csapat a megbeszéltek szerint játszott, és ennek meg is lett az eredménye.

Kék–Vaja 2–3 (2–2)

Kék, 80 néző, v.: Major.

Kék: Himmer A. – Dankó M., Arnaud, Veress Á., Poór B. (Torma I.), Sinka J., Szurcsik Z., Ignácz G. (Kerekréti Á.), Bodó I., Csombók Cs., Horváth A. Játékos-edző: Szurcsik Zoltán.

Vaja: Vakarcs I. – Winkler A., Kósa S., Kerekes M. (Horváth J.), Járomcsák G., Sándor A., Jónás L., Mocsár G., Mulutó P., Kovács T., Kondrád A. (Kiss A., Major B.). Edző: Molnár István.

Gól: Szurcsik Z. 2, illetve Sándor A. 2, Kovács T. Ifi: 3–3.

Szurcsik Zoltán: – Le a kalappal a fiúk előtt, a helyzetek alapján rászolgáltunk volna a döntetlenre. Gratulálok az ificsapatunk pontszerzéséhez.

Molnár István: – A győzelemnek örülhetünk, a mutatott játéknak viszont nem. Az a lényeg, hogy megvan a három pont.

Ajak–Tiszakanyár 2–5 (2–2)

Ajak, 50 néző, v.: Szőnyi.

Ajak: Leskovics A. – Sütő N. (Balogh S.), Kovács L., Lakatos Cs., Magyar P., Jaczina L., Soós T., Fekete L., Balogh T., Czvik S., Markos J. Edző: Kovács Tibor.

Tiszakanyár: Kanyári G. – Molnár Zs., Tóth N., Ablonczy D., Vicickó L. (Terjék Z.), Illés A. (Végső Á.), Csuka Gy., Végső Sz. (Molnár P.), Jánvári D., Rézinger B. (Nagy Á.), Dobrai D. (Nagy R.). Játékos-edző: Csáki Róbert.

Gól: Balogh T., Soós T., illetve Ablonczy D. 2, Illés A., Rézinger B., Csuka Gy. Ifi: 1–4.

Kovács Tibor: – Az első félidőben pariban voltunk Tiszakanyárral, a másodikban viszont bedaráltak bennünket.

Csáki Róbert: – Az első játékrész kiegyenlített játéka után a folytatásban ellenfelünk fölé nőttünk, és ilyen különbséggel is megérdemelt győzelmet arattunk.

Őr–Ladányi TC 1–1 (0–1)

Őr, 50 néző, v.: Lengyel Á.

Őr: Oláh M. – Szabó V., Király D., Varga J., Soltész Á., Soltész B., Tisza Á. (Szabó A.), Jenei Zs., Tóth G., Pető Á. (Szender S.), Anda G. (Erdei Cs.). Edző: Kálmándi Bertalan.

Ladányi TC: Petranics – Rakoncza T., Sajtos R. (Hosszú L.), Árva B., Angyal Á., Demeter A., Vantyuch B., Kun B. (Csépke Z.), Demeter L., Győri J. (Pólyán R.), Kovács L. Edző: Sajtos András.

Gól: Soltész Á., illetve Demeter A. Ifi: 3–1.

Kálmándi Bertalan: – Az első félidő a vendégeké volt, a másodikban szerencsére magához tért a csapat. Elkezdtünk akarni és hajtani, szerencsére a végén ennek meg is lett az eredménye. Összességében igazságos döntetlen született, gratulálok mindkét csapatnak.

Sajtos András: – Az első félidőben már gólokkal kellett volna vezetnünk, ráadásul tizenegyest is hibáztunk, aztán a végén még örülnünk kellett az egy pontnak.

Tiszaszentmárton–Gyulaháza 2–2 (1–1)

Tiszaszentmárton, 70 néző, v.: Lucsik.

Tiszaszentmárton: Mészáros T. – Balogh K., Balogh E. (Iván V.), Jónás Kálmán, Jónás A., Iván S., Szőke Zs., Balogh R., Huzdik P., Farkas T., Jónás Krisztián. Edző: Golyán Gergő.

Gyulaháza: Gáti Sz. – Deák Z., Tóth G. (Bardi G.), Bombera M., Tóth D., Juhász L. (Kovács E.), Gáti S. (Tóth F.), Horváth M. (Deák B.), Kovács B., Lévai Cs., Bandor F. Edző: Bardi Gábor.

Gól: Huzdik P. 2, illetve Kovács R., Tóth D. Ifi: 5–2.

Golyán Gergő: – Jó játékvezetés mellett egy remek iramú meccsen – amelyen a bajnokaspiráns végig megilletődötten futballozott –, úgy érzem, két pontot elvesztettünk. Gratulálok a csapat mai teljesítményéhez, további sok sikert kívánok Gyulaházának.

Bardi Gábor: – Nem is az gond hogy nem nyertünk, hanem hogy nem is érdemeltük volna meg.

1. Gyulaháza 12 10 1 1 49–10 31
2. Nyírkarász 12 9 1 2 37–19 28
3. Ajak 12 9 1 2 34–17 28
4. Tiszakanyár 12 8 3 1 41–19 27
5. Pátroha 12 7 1 4 30–15 22
6. Gergelyiugornya 12 6 1 5 31–37 19
7. Vaja 12 5 2 5 35–33 17
8. Ladányi TC 12 5 2 5 15–16 17