“Amit műveltünk, az a futball meggyalázása volt”

© Illusztráció: Sipeki Péter
Szabolcs-Szatmár-Bereg – A labdarúgó Kelet Takarék megyei I. osztály 3. fordulójában öt mérkőzést rendeztek szombaton.

Baktalórántháza–Balkány 2–2 (1–1)

Baktalórántháza, 300 néző, v.: Kósa Gy.

Baktalórántháza: Tóth K. – Lakatos I., Kántor F. (Pataki G.), Kozma J., Lakatos E. (Fábri Z.), Csordás G., Geda G. (Bodnár G.), Sitku Á., Bökönyi L., Zakor J. (Rakóczi Zs.), Nagy T. (Kézi B.). Edző: Gebri Pál.

Balkány: Tóth D. – Sallai M., Bátyi L., Vass Z., Kondor M., Gelsi L., Tóth E. (Jakab R.), Olajos G. (Hamar G.), Ohár R. (Tatár E.), Berta M. (Illés Gy.), Kupás Z. Edző: Mirgai László. Fordulatos mérkőzésen igazságos eredmény született. Gól: Kozma J., Zakor J., illetve Bátyi L., Kupás Z. Ifi: 2–3.

Gebri Pál: – Nagy erőket mozgósítottunk a győzelem érdekében, de azt kell mondjam, a döntetlen reális.

Mirgai László: – Hiányérzetem van, mert a 89. percben kapufát rúgtunk, majd a gólvonalon fogta meg a hazai kapus a labdát. A hosszabbításban egy az egyben vittük kapura a labdát, sajnos, ezt is kihagytuk. Egyébként a Bakta nagyon jól küzdött, de időnként átlépett egy bizonyos határt. Fiatal játékosaim megint bizonyítottak, ennek nagyon örülök.

Tiszavasvári–Vásárosnamény 3–2 (1–1)

Tiszavasvári, 150 néző, v.: Pethő P.

Tiszavasvári: Kanócz B. – Nagy K., Bakos T. (Demkó B.), Kondora K., Cseh K. (Gál N.), Nagy I., (Bolega S.) Orosz T., Kóka R., Pallai G., Tudja D. (Gyurján R.), Szaffián Sz. (Szolyka G.). Edző: Kiss Gábor.

Vásárosnamény: Kardos Z. – Nagy D., Illés P., Mándi L., Balogh Gy., Lakatos T., Deskó D., Bancsi G., Lizák B. (Sebestyén G.), Lakatos I., Danku A. (Bicskó G.). Edző: Dudás Zoltán. A mérkőzésre kilátogató szurkolók küzdelmes, hajtós meccset láthattak. Gól: Nagy I. 2, Cseh K., illetve Mándi L., Balogh Gy. Kiállítva: Lakatos T. (79.). Ifi: 2–9.

Kiss Gábor: – Bár nem játszottunk olyan színvonalon, ahogy tudunk, de a legfontosabb az volt, hogy megszerezzük a három pontot. A mérkőzés során a játékosok nagy akarással, elszántsággal futballoztak, amit a továbbiakban is elvárok.

Dudás Zoltán: – Az az igazság, nem játszottunk jól, ennek ellenére úgy érzem, nem érdemeltünk vereséget. Azt gondolom, tíz emberrel futballozva szabályos góltól, így a pontszerzéstől fosztottak meg minket…

Dombrád–Nyírgyulaj 1–2 (0–0)

Dombrád, 150 néző, v.: Gergely S.

Dombrád: Csáki T. – Buka B., Bun R., Géczi I., Dallos G., Jóni G. (Borbély L.), Nagy M. (Szabó M.), Puskás Á., Varga D., Tóth Á., Boros M. Edző: Kató István.

Nyírgyulaj: Oláh D. – Czerula Zs. (Lovas N.), Angyalos A., Tóth B., Fekete G., Nagy I., Vass I., Siska G., Erdei Z. (Gömze A.), Oxi R. (Sánta J.), Török I. Edző: Lukács Tibor. A lehetőségek mindkét oldalon megvoltak, a vendégek sáfárkodtak helyzeteikkel, ez döntött. Gól: Bun R., illetve Erdei Z., Fekete G. Ifi: 1–8.

Kató István: – Csak ismételni tudom magam, a mezőnyben jól teljesít a csapat, viszont a jobbnál jobb lehetőségekkel sem tudunk élni. A vereség ellenére gratulálok a fiúknak, nem érdemeltünk vereséget.

Lukács Tibor: – Nagyon lelkes ellenféllel szemben fontos három pontot szereztünk.

Mándok–Mátészalkai MTK 5–0 (2–0)

Mándok, 200 néző, v.: Homonai P.

Mándok: Zán K. – Kohutka M., Kovács I. (Hídi N.), Galambos L. (Jarmosenko), Hriskevics, Riasko (Buda P.), Szabó T., Sípos T., Erős G., Csáki P. (Bodnár L.), Hegedűs T. Edző: Dancs Béla.

Mátészalka: Somogyi M. – Szántó Z., Barnucz G., Lyáh A. (Deme B.), Paragh M., Engi D., Gábor P. (Szabó D.), Gergely M., Magyari M., Lénárt G., Makszim G. Edző: Opre Mihály. Az eredmény a vendégekre nézve hízelgő. Gól: Hriskevics 2, Bodnár L. 2, Erős G. Kiállítva: Engi D. (73. perc). Ifi: 7–1.

Dancs Béla: – Le a kalappal a játékosok előtt, mert ebben melegben nagyon jó teljesítményt nyújtottak. A második félidőben akadt egy periódus, amikor elvesztettünk fonalat, de a harmadik gól mindent megoldott.

Opre Mihály: – Az első húsz percben az ellenfél kitűnő játékkal megérdemelten vezetett kettő nullra. Utána már mi is a pályán voltunk, a második félidő elején öt nagy helyzetet hagytunk ki, egyet sem rúgtunk be, a kiállítás után pedig szétestünk. Nem kell szégyenkeznünk, megyünk tovább. Gratulálok a Mándoknak.

Nagyecsed–Tuzsér 1–0 (1–0)

Nagyecsed, 200 néző, v.: Takács A.

Nagyecsed: Makó R. – Sarkadi G., Marinas, Somlyai G. (Nyíregyházi G.), Homann R., Bulyáki K., Bulyáki A. (Ádámszki R.), Pócsi B., Czifrák R., Dobos Z., Erdős M. (Bodogán Z.). Játékos-edző: Ádámszki Róbert.

Tuzsér: Bata L. – Szűcs Z., Iván A., Dolhai M., Bacskai A., Baglyos L., Gergely I. (Pálinkás T.), Balogh Zs., Kovács D., Jónás K., Vass O. (Szabó T.). Edző: Antal István. A hazaiak nagyon megszenvedtek a győzelemért. Gól: Bulyáki K. Ifi: 5–3.

Ádámszki Róbert: – Legalább győzelemmel tudtunk köszönteni polgármester urat névnapja alkalmából. A mérkőzésről annyit: óriási szerencsénk volt, hogy nem kaptunk ki hazai pályán, mert amit műveltünk, az a futball meggyalázása volt. Gratulálok a vendégeknek.

Antal István: – Remélem, egyszer átszakad a gát, meg tudjuk oldani azt a feladatot, amit egyébként rengeteget gyakorlunk, és akkor mosolygós lesz a hét végén, nem csak a szimpatikus vesztes szerepét osztják ránk.