Angol és német nyelvből versenyeztek a Zelkben

Angol és német nyelvből versenyeztek a Zelkben
Nyíregyháza – A két fordulós megyei angol-német nyelvi versenyen közel 420 tanulóból 100-an jutottak a szóbeli döntőbe, amelynek a nyíregyházi Zelk-iskola adott otthont. A vetélkedést az iskola idegennyelvi alapítványa és a német nemzetiségi önkormányzat, valamint az MM Publications könyvkiadó támogatásával rendezték meg.

Eredmények

Német nyelv
4. évfolyam:
1. Pájer Kristóf (Nyíregyházi Egyetem Eötvös József Gyakorló Ált. Isk.), 2. Barna Szodorai Julianna (Arany János Gimnázium, Nyíregyháza), 3. Battyányi Zsuzsa (Eötvös József-iskola, Nyíregyháza).

5. évfolyam:

1. Kovács Álmos (Erzsébet Királyné német nemzetiségi ált. isk., Rakamaz), 2. Petrikovics Henrik (Erzsébet királyné, Rakamaz), 3. Zsoldos Jázmin (Wesley János Többcélú Intézmény, Gyüre).

6. évfolyam:

1. Dobi József (Apáczai Csere János Ált. Isk., Nyíregyháza), 2. Dorogi Zsolt (Eötvös-iskola, Nyíregyháza), 3. Maczó Menta (Eötvös-iskola, Nyíregyháza).

7. évfolyam:

1. Simkó Kata (Kodály Zoltán Ált. Isk., Nyíregyháza), 2. Leszkoven Anna (Napkori Jósika Miklós Ált. Isk.), 3. Kovács Csenge (Erzsébet Királyné-iskola, Rakamaz).

8. évfolyam:

1. Lippai Virág (Eötvös-iskola, Nyíregyháza), 2. Jenei Petra (Eötvös-iskola, Nyíregyháza), 3. Barzó Panna (Szent Miklós Görögkatolikus Ált. Isk., Nyíregyháza).

Angol nyelv

4. évfolyam:

1. Dorka Benedek (Kodály-iskola, Nyíregyháza), 2. Fucskó Máté (Apáczai Csere János-iskola, Nyíregyháza), 3. Barkó Áron (Arany-iskola, Nyíregyháza).

5. évfolyam:

1. Páricsi-Nagy Rezeda (Vári Emil Ált. Isk., Kisvárda), 2. Ahunanya Childinma Emma (Apáczai Csere János-iskola, Nyíregyháza), 3. Virgula Tekla (Várday Kata
Reform. Ált. Isk., Kisvárda).

6. évfolyam:

Balogh Richárd (Vári Emil-iskola, Kisvárda), 2. Zakor Nándor (Móra Ferenc-iskola, Nyíregyháza), 3. Gyarmati Eszter (Eötvös-iskola, Nyíregyháza)

7. évfolyam:

1. Gavallér Ákos (Apáczai Csere-iskola, Nyíregyháza), 2. Ráthy Milán (Bem József-iskola, Nyíregyháza), 3. Mózsik Luca (Kazinczy Ferenc-iskola, Nyíregyháza).

8. évfolyam:

1. Bakó Réka (Móra-iskola, Nyíregyháza), 2. Szoták Ádám (Vári Emil-iskola, Kisvárda), . Lippé Dávid (Képes Géza-iskola, Mátészalka)








hirdetés