Az elejét rontotta el az NYKK

Az elejét rontotta el az NYKK - © Fotó: Sipeki Péter
Nyíregyháza – A Paks elleni csütörtök esti bajnokin vereséget szenvedett a Marso-NYKK férfi kosárlabda-csapata, elsősorban a meccs elejének indiszponált játéka miatt.

Jegyzőkönyv

Marso-Nyíregyháza KK–Atomerőmű SE 86–99 (15–31, 20–24, 31–25, 20–19)

Bujtosi csarnok, 400 néző, v.: Győrffy, Gál J., Rácz Zs.

NYKK: Simms-Edwards 28, Polyák 4, Doyne 11, Hall 11/3, Poscic 21. Csere: Mohácsi 5/3, Cseh 4, Jakab P. 2.
Szakmai igazgató: Horváth Imre.
Paks: Kovács Á. 9, Medve 5/3, Körtélyesi 5/3, Eilingsfeld 21/6, Tóth Á. 17. Csere: McGruder 13, Vaughn 19/15, Baki 3, J. Jones 7.
Edző: Dzunics Braniszlav.
Kipontozódott: Körtélyesi (34. perc).

Az eredmény alakulása

4. perc: 6–14, 9.: 13–29, 12.: 21–36, 14.: 21–46, 17.: 29–46, 24.: 46–61, 27.: 56–77, 29.: 64–77, 35.: 72–82, 38.: 80–89.

Horváth Imre: – Az azért összességében nem vitás, hogy a Paks jobb csapat, de ez nem az első eset, hogy úgy kezdünk, és játszunk végig mérkőzést, hogy nem hajtunk és küzdünk. És akkor még nem beszéltem arról, miként kellene megvalósítani támadó- és védekezőtaktikát. Pozitívum, hogy a második félidőre ebben változást tudtunk elérni.

Dzunics Braniszlav: – Az első félidőben, főleg az első negyedben sikerült azt a játékot nyújtanunk, amit elterveztünk. Végig komolyan vettük a mérkőzést, de a második félidőben több elemi hibát vétettünk és sok könnyű kosarat kaptunk. A győzelem a legfontosabb, ami idegenben mindig értékes.

(A tudósítást elolvashatja a Kelet-Magyarország 2013. december 13-i számában.)