“Az ellenfél néhány játékosa rendezvényt tévesztett” – Három játékosát kiállították a Tiszavasvárinak

Illusztráció
Illusztráció - © Fotó: KM-archív
Szabolcs-Szatmár-Bereg – A labdarúgó Homa Sport megyei I. osztály 28. fordulójának szombati nyitányán három mérkőzést rendeztek.

Tuzsér–Kemecse 3–3 (1–1)

Tuzsér, 150 néző, v.: Paráda.

Tuzsér: Kőrösi N. – Tott R., Dancs B., Dallos L., Iván A., Nagy K., Hriskevics, Szaffián Sz., Zán P. (Gergely I.), Setét R., Bagoly Z. (Setét E.). Játékos-edző: Dancs Béla. Kemecse: Sinka Gy. – Soós G., Sándor L., Csatári Á., Karkusz A. (Kiss M.), Dócs N., Phrakonkham (Hruska Á.), Bodó I. (Sárközi D.), Iván Zs., Kovács M. (Kiss R.), Csizmarik Á. Játékos-edző: Kovács Mihály. A hazai csapat akaratgyenge játékának csak ez lehetett a következménye. Gól: Szaffián Sz. 2, Setét R. (11-esből), illetve Kovács M., Sárközi D., Iván Zs. Ifi: 1–2. (Tudósító: Lakatos Tibor)

Dancs Béla: – Ma egyáltalán nem érdemeltünk volna győzelmet, ha nagyon kritikus akarok lenni, akkor még egy pontot sem. Olyan érzésem van, hogy a játékosok nem igazán készültek erre a meccsre…

Resán Attila szakosztályvezető: – Jó csapat otthonában ez számunkra egy megnyert meccs volt, erősen lejtett a hazai pálya… Kovács Mihály a gólját Rebeka kislányának ajánlja. Köszönjük a tuzsériak sportszerű hozzáállását, mert kisegítettek minket egy garnítúra sportszárral.

Mátészalkai MTK–Gyulaháza 4–4 (2–2)

Mátészalka, 100 néző, v.: Kocsis Zs.

Mátészalka: Pindzsula P. – Drabik M. (Rézműves F.), Stef, Robas, Magyari M., Botos D., Botos A. (Petrohai G.), Petrohai M. (Batizi-Pócsi N.), Dascal (Soltész B.), Kocsán G. (Sarkadi G.), Szántó Z. Edző: Siska Attila. Gyulaháza: Bandor F. – Tóth F., Lévai Cs., Deák Z., Kállai Á., Deák B. (Molnár T:), Tóth D., Bardi B., Bagi T., Farkas G., Éles I. Játékos-edző: Deák Béla. Gól: Dascal, Robas (11-esből), Szántó Z., Petrohai M., illetve Tóth D. 2, Deák Z., Deák B. Kiállítva: Tóth F. (32. perc). Tudósító: Plesu Ádám)

Siska Attila: – Az elmúlt héten túledzettem a csapatot, ezért ma hiába dolgoztuk ki a helyzeteinket, a fáradság és tompaság miatt – a négy szerzett gól ellenére – a többségét kihagytuk. Az életéért küzdő Gyulaháza pedig minden eszközt a siker érdekében.

Bardi Béla egyesületi elnök: – A csapat a mai odaadó játékával a mérkőzés napjának délelőttjén elhunyt Király Géza, sportegyesületünk elnökségi tagjának emléke előtt kívánt adózni.

Baktalórántháza–Tiszavasvári 4–0 (1–0)

Baktalórántháza, 150 néző, v.: Molnár G.

Baktalórántháza: Marics I. – Balogh G., Sitku Á. (Bökönyi L.), Csordás G., Kántor F. (Murguly Cs.), Lakatos I., Kozma J., Miskolczi L. (Szegedi B.), Ráti G., Marics G., Rakóczi Zs. (Szabó R.). Játékos-edző: Illés László. Tiszavasvári: Kanócz B. – Lakatos I. (Kántor F.), Balogh N., Szolyka T., Lakatos Barna, Bodnár A., Lakatos Bence, Szolyka G., Péntek A. (Fazekas V.), Nagy I. (Nagy D.), Szabó M. Edző: Kiss Gábor. Ragyogó időben, jó pályán a hazaiak végig uralták a mérkőzést és tetszetős játékkal rukkoltak elő, ami eredményességgel is párosult, ezt pedig a vendégek nem igazán tudták megemészteni. Gól: Ráti G., Marics G., Csordás G., Miskolczi L. Kiállítva: Balogh N. (33. perc), Szolyka G. (71. perc), Nagy D. (86. perc). Ifi: 3–2.

Illés László: – Kulturált futballal azt kaptam a játékosaimtól, amit vártam. Az ellenfél néhány játékosa rendezvényt tévesztett, csak a játékvezető jóindulatának köszönhető, hogy még elegendő létszámban le tudták játszani a kilencven percet…

Kiss Gábor: – A mérkőzésnek voltak fordulópontjai, amikor még csak „sima” emberhátrányban játszottunk, ugyanis ekkor, a második félidő első tíz percében magunk javára fordíthattuk volna a mérkőzést. A további kiállításokat követően viszont már nem lehet értékelni a látottakat… A játékvezetővel nem kívánok foglalkozni, azt majd megteszik a mások.