Szabolcs-Szatmár-Bereg – Telkes fordulót rendeztek a kézilabda NB II. Észak-keleti csoportban.

Kézilabda NB II.: Észak-keleti csoport

Férfi, 14. forduló

B. Braun Gyöngyös U23–Kisvárdai KC 27–24 (15–12)

Gyöngyös, 50 néző, v.: Ágnecz T., Sípos O. Kisvárda: Lipécz M. – Tuska Sz. 1, Csendes Á., Molnár Z. 9, Petykó T. 1, Pál T. 2/1, Szabó A. Csere: Simon A. (kapus), Nagy D. 2, Pisák T. 1, Nagy G. 4, Kovács L. 1, Kapdos J. 1, Barabás B. 2, Albecz B., Paróczai L. Edző: Oláh Barna. Kiállítások: 16, illetve 8 perc. Hétméteresek: 5/5 illetve 3/1. A mérkőzés elején beragadt a Kisvárda, amely második félidőben kiegyenlített küzdelemben maradt alul.

Oláh Barnabás: – Idegenben mindig nehéz győzni, a nehezítő körülmények ellenére is bebizonyítottuk, hogy csapatként tudunk küzdeni.

Hajdúböszörményi TE–Fehérgyarmati VSE 30–24 (15–12)

Hajdúböszörmény, 100 néző, v.: Kiu G., Kiu T. Fehérgyarmat: Felföldi R. – Pálfy V. 3, Gaál R. 2/1, Kun Sz., Müller N. 8/3, Hangos D. 7/3, Rosocha I. 2. Csere: Harangi P.(kapus), Csobay A. 1, Illés N. 1, Ménfői M., Ferenczi R., Ruzsinszki B., Szijártó A. Edző: Falcsik Miklós. Kiállítások: 4, illetve 6 perc Hétméteresek: 7/5, illetve 8/7. A gyenge egyéni teljesítmények és a sok kihagyott ziccer megpecsételte a vendégek sorsát. Junior: 34–26.

Falcsik Miklós: – Az ellenfél vért ivott, mi vízet sem…

További eredmények: Juhász `99 Füzesabonyi SC–Mezőkövesdi KC U23 18–21, Berettyó MSE–Eger SBS Eszterházy U23 33–22, DEAC–Kazincbarcikai KSE 34–23, Balmazújvárosi KK U23–Nádudvari ASK 26–26.

Vitka SE–Mátészalkai MTK 25–29 (14–15)

Vásárosnamény, 150 néző, v.: Gyulai-Szabó T., Tordai I. Vitka: Miklovitcz B. – Gyetvai B., Szemán Sz. 5, Lengyel L. 4, Csubina 6, Mekes M. 2, Rácz K. 1. Csere: Bakos V. (kapus), Cibulenko 7, Dolhai L., Sarkadi É., Iváncsó R., Csontos R., Járosi V. Edző: Csapó Erika. Mátészalka: Jurecska K. – Ábri T., Kiss B. 10/2, Márkus P. 4, Deme B. 4, Árnyas P. 2, Dicső-Kiss J. 4. Csere: Bodó A. (kapus), Vakarcs K. 4, Tengyel E., 1, Fudella L., Deme F. Játékos-edző: Vakarcs Krisztina. Kiállítások: 2, illetve 4 perc. Hétméteresek: 9/9 illetve 3/2. Élvezetes megyei rangadón nyert a Mátészalka. Junior: 19–51.

Csapó Erika: – Egy ilyen fajsúlyú mérkőzésen minden játékosnak az átlagnál többet kell nyújtania. Emiatt van hiányérzetem, mert ez nálunk nem valósult meg. Gratulálok a Mátészalkának.

Vakarcs Krisztina: – Jó kapusteljesítmény mellett nagyon szép lerohánosos gólokat sikerült szereznünk. Rangadóhoz méltó mérkőzésen arattunk újabb bravúros győzelmet.

Kölcsey DSE Nyíregyháza–Füzesabonyi Sport Club 27–29 (14–15)

Continental Aréna, 180 néző, v.: Golybán O., Örsi P. Kölcsey: Torkos A. – Hrabina I. 1, dr. Tilki A. 3, Silye V. 12/7, Kelemen G. 2, Katona K. 4, Hruska Zs. 2. Csere: Varga F. (kapus), Márkus G., Katona B. 3, Balogh D., Rabatin H. Edző: Hadobás István. Kiállítások: 8, illetve 4 perc. Hétméteresek: 8/7, illetve 10/6. Jó iramú mérkőzésen a két kezdőjátékosát nélkülöző Kölcsey négy góllal vezetett a második félidő közepén, de a vendégcsapat jó hajrával fordítani tudott. Junior: 34–11.

Hadobás István: – Nagyon bosszant a vereség. Minden nehézségünk ellenére kézben volt a meccs, de a végjátékban elkövetett ki nem kényszerített hibáink megbosszulták magukat.

További eredmények: Lóci DSE–Hajdúböszörményi TE 23–27, Juventus Panoráma Heves–Miskolci VSC 45–24, SZEPA AKSE–Mezőkeresztes VSE 21–38, Debreceni VSC II–Bőcs KSC 30–25.

1. Mátészalkai MTK 14 13 – 1 406–308 26
2. Hajdúböszörmény 14 11 – 3 413–323 22
3. Füzesabony 14 10 – 4 450–388 18
4. Kölcsey DSE-Nyíregyháza 14 8 – 6 394–349 16
5. Mezőkeresztes 14 8 – 6 426–411 16
6. Vitka 14 7 – 7 437–422 14
7. Lóci DSE 14 6 1 7 407–406 13
8. Bőcs 14 6 1 7 403–434 13