“Az első félidőben nem használtuk ki a szél támogatását”

© Illusztráció: KM-archív
Szabolcs-Szatmár-Bereg – A labdarúgó megyei II. osztály Diamit-csoport 18. fordulójának mérkőzéseit a hét végén.

Kemecse–Nagykálló 0–0

Kemecse, 100 néző, v.: Major O.

Kemecse: Szabolcsi M. – Soós G., Bárány T., Sándor L., Pap M. (Balázsi P.), Hokk B., Kovács I., Babják Cs., Brondics P., Karkusz A. (Csatári Á.), Hornyák M. Edző: Borza László.

Nagykálló: Pekk J. – Erdei S., Cipf D. (Bencs Á.), Málik J., Göncz B., Matejkó G., Zakor J., Fodor T., Szenes I., Ponczók T., ifj. Koskovits Gy. Edző: Koskovits György.

Ifi: 5–0.

Borza László: – Az első félidőben nem használtuk ki a szél támogatását, a másodikban pedig hiába erőlködtünk, nem tudtunk bepréselni egy gólt sem.

Koskovits György: – Értékes tartjuk a Kemecsén szerzett pontot, viszont a támadójátékunkon javítanunk kell és akkor az ilyen meccseket is be fogjuk tudni húzni. Az eredmény igazságos.

Levelek–Tiszadob 10–0 (5–0)

Levelek, 120 néző, v.: Benkő R.

Levelek: Kasza Á – Bukta M. (Busák Z.), Sitku D., Majláth S. (Kiss Z.), Papp G., Berta M., Murguly Cs. (id. Majláth S.), Ruff L., Pásztor J., Hajdu G., Vass I. (Nagy T.) Edző: id. Majláth Sándor.

Tiszadob: Jancsó L. – Juhász T. (Jónás T.), Kiss A., Tálas A., Mata T., Kiss J., Jónás V., Kiss Cs., Marczis R., Kiss N., Fazekas K. (Kiss Z.). Játékos- edző: Jancsó László.

Gól: Ruff L. 2, Majláth S., Murguly Cs., Kiss J., Bukta M., Pásztor J., Ruff L., Busák L., Kiss Z. Ifi: 25–0.

Id. Majláth Sándor: – Sportszerűen küzdő csapat ellen hazai pályán hoztuk a kötelezőt. Habár legközelebb ez kevés lesz, több kell majd.

Jancsó László: – Főleg az első félidőben mutatott teljesítményekre igaz, hogy a jobb csapatnak van szerencséje. Amellett, hogy a Levelek sokkal jobb csapat tőlünk, úgy gondolom, hogy sorsdöntő szituációkban a játékvezető a cseh kettőt nézte.

Kótaj–Újfehértó 2–4 (0–1)

Kótaj, 100 néző, v.: Valu.

Kótaj: Czenki P. – Die A., Hangácsi T., Fekete B. (Ferenczi M.), Kóder L. (Kléninger L.), Markovics D., Guszti L. (Fekete Á.), Effoua A., Kovács P. (Gurcsák A.), Ferenczi F., Rácz R. Edző: Seregi Mihály.

Újfehértó: Lippa J. – Bárány L., Karaffa I., Szilágyi Á., Petics Gy., Kántor T., Kiss T. (Tímári G.), Dénes K., Tóth Sz. (Pallai B.), Szigeti V., Pallai G. Játékos-edző: Kiss Tamás.

Gól: Die A. (11-esből), Markovics D., illetve Kiss T 2., Szigeti V., Kántor T. Ifi: 2–3.

Seregi Mihály: – Nem azt a játékot vittük ki a pályára, amit megbeszéltünk. Megérdemelten nyert az Újfehértó. További sok sikert kívánok nekik.
Kiss Tamás: – Ismét bebizonyítottuk, hogy fantasztikus csapat vagyunk. A jó erőkből álló Kótajt minden téren felülmúltuk és akár nagyobb különbséggel is nyerhettük volna a mérkőzést. Ezzel a győzelemmel szeretnénk gratulálni és sok boldogságot kívánni Osikóczki „Dzsolly” Istvánnak házasságkötése alkalmából és boldog születésnapot kívánunk Szigeti Viktornak.

Kállósemjén–Terem 6–2 (4–1)

Kállósemjén, 200 néző, v.: Máté I.

Kállósemjén: Árpád J. – Marozsán Zs., Kóth Á., Hamza T. (Papp J.), Mocsár Cs. (Hornyák Gy.), Nistor E., Marozsán M., Docsa I., Leka A. (Farkas L.), Csonka Gy. (Nyisztor R.), Ruszinkó B. Edző: Lipcsei János.

Terem: Sarkadi Zs. (Szegedi G.) – Fábián P., Szász R. (Izvoran P.), Somogyi G., Dallos A., Condor E., Moldovan M., Marincas A., Gaginas D., Tanka L. (Salagean N.), Jónás B. Játékos-edző: Fábián Péter.

Gól: Marozsán M. 2, Csonka Gy. 2, Hamza T., Docsa I., illetve Moldovan M., Somogyi G. Kiállítva: Ruszinkó B. ( 62. perc) illetve Dallos A. (76. perc). Ifi: 2–3.

Lipcsei János: – Gratulálok minden játékosomnak, igazi csapatmunka volt. Már az első félidőben eldöntöttük a meccset. A győzelmet Bán László szponzorunknak ajánljuk fel.

Fábián Péter: – A hazaiak jobban akarták a győzelmet és a szerencse is melléjük pártolt.

Nyíribrony–Geszteréd 5–2 (3–1)

Nyíribrony, 50 néző, v.: Demeter E.

Nyíribrony: Ujfalusy G. (Konzili T.)., Szabó B., Bálint G. (Lakatos P.), Imre L., Marincsák R. (Király T.), Kantár J., Galamb P. (Sándor R.), Juhász M., Kovács E. (Bagoly I.), Kriston R., Nagy A. Edző: Lakatos Zsolt.

Geszteréd: Papp D. – Novák Á., Géczi P., Szilágyi Z., Bodnár G., Jávor N., Vass D., Vass G., Papp T. (Serbán D.), Mikó I., Gilányi M. (Papp R.). Játékos-edző: Géczi Péter.

Gól: Galamb P. 2, Szabó B., Marincsák R., Kantár J., illetve Jávor N. (11-esből), Vass G. Kiállítva: Juhász M. (10. perc). Ifi: 6–0.

Lakatos Zsolt: – A múlt heti vereség után csak a győzelem volt elfogadható. Ami a tizedik percben elérhetetlennek tűnt, ám a kiállítás erőt adott, hatalmasat küzdöttünk, és null egyről emberhátrányban sikerült megfordítani a mérkőzést. A győzelmet Balogh László örökös szponzorunknak ajánljuk.

Géczi Péter: – Megérdemelt hazai győzelem született. Ilyen hozzáállással nehéz tavasz elé nézünk.

Rohod–Nyírlugos 0–5 (0–2)

Rohod, 100 néző, v.: Kocsis Zs.

Rohod: Tóth M. – Kósa D. (Dobronyi R.), Dobronyi G., Kósa S., Kézi B., Dobronyi J., Bencze M. (Obsitos S.), Orosz R., Zsigmond G., Tóth A., Sivadó P. Edző: Dolhai Tibor.

Nyírlugos: Papp T. – Sinka L., Illés Á., Tóth N., Horváth J., Fézer G., Fekete Cs. (Lakatos L.), Illés G., Bíró F., Holló Zs., Sinka M. (ifj. Kavalecz B.). Edző: Kavalecz Béla.

Gól: Holló Zs. 3, Kavalecz B., Tóth N. Ifi: 6–0.

Dolhai Tibor: – Csúfos vereséget szenvedtünk. Ha így folytatjuk, nehéz tavaszunk lesz.
Kavalecz Béla: – Gratulálok a csapatnak a győzelemhez. Külön gratulálok „Bécónak” az első góljához. Megérdemelten hoztuk el a három pontot – korrekt játékvezetés mellett.

Ramocsaháza–Gávavencsellő 1–2 (1–1)

Ramocsaháza, 100 néző, v.: Sztányi.

Ramocsaháza: Nagy G. – Ladányi S., Szabó D., Lakatos M., Mészáros J., Farkas K. (Major B.), Farkas I., Szegedi Z. (Tóth A.), Hajdu G. (Nagy SZ.), Soós D. (Jóni I.), Balogh Zs. Edző: Ragányi Mihály.

Gávavencsellő: Farkas L. – Tolnai T., Kovács T. (Kőpájer J.), Mogyorósi F., Marcsek Z. (Gulyás I.), Tóth Z. (Hengsperger A.), Karasz L. (Balogh R.), Winkler A., Dócs N., Koczogh I., Biró Cs. Játékos-edző: Marcsek Zoltán.

Gól: Szabó D., illetve Bíró Cs., Koczogh I. Ifi: 5–2.

Ragányi Mihály: – Miért kell a játékvezetőknek a Ramocsaháza ellen ítélni? Három tizenegyest és egy szabályos gólt nem adtak meg a javunkra. Egy rosszul sikerült őszi szezon után most már mindig ez lesz? Gratulálok a csapatomnak, nagyot küzdöttek, ők mindent megtettek. A két férfi játékvezető viszont teljesen lerombolta amit szép lassacskán építgetünk felfelé. Gratulálok a Vencsellőnek a győzelemhez.

Marcsek Zoltán: – A mérkőzés első tíz percében el kellet volna döntenünk a meccset. Ehelyett beleszürkültünk a körülményekbe. Nehezen, de hoztuk a kötelezőt.

Apagy–Encsencs 2–0 (0–0)

Apagy, 120 néző, v.: Csikai.

Apagy: Marcsek T. – Márton I., Orosz G. (Marics T.), Nagy J. (Svelta Z.), Lakatos J. (Varga Z.), Árpási D., Németh A. (Hegedűs D.), Szalka N., Hegedüs L., Bakró A. (Csekk A.), Polgári L. Játékos-edző: Németh Attila.

Encsencs: Sivadó R. (Szvára M.) – Horánszki L., Szilágyi G., varjasi K., Buda J., Küzmös R. (Kóródi T.), Szilágyi Z., Biró L. (Illés G.), Konyha Cs., Biró Zs., Kónya M. Edző:Szedlár János.

Gól: Lakatos J., Németh A. Ifi: 1–2.

Németh Attila: – Gratulálok a csapat minden egyes tagjának. Küzdeni akarásból jelesre vizsgáztunk. Helyenként tetszetős játékkal, magabiztos győzelmet arattunk.

Szedlár János: – Egy picivel jobb volt ma az Apagy, megérdemelten nyert egy küzdelmes mérkőzésen – korrekt játékvezetés mellett.

1. Kótaj 17 13 2 2 93–14 41
2. Kemecse 17 12 3 2 64–24 39
3. Újfehértó 17 12 1 4 80–30 37
4. Levelek 17 10 4 3 44–18 34
5. Kállósemjén 17 10 2 5 52–31 32
6. Nagykálló 17 8 7 2 29–30 31
7. Gávavencsellő 17 8 3 6 43–38 27
8. Nyírlugos 17 8 1 8 38–28 25