Az első magabiztos lépés

Sima győzelemmel kezdte ma kora este az elődöntő küzdelmeit a Vegyész RC férfi röplabda csapata.

A három győztes mérkőzésig tartó párharc első felvonásán a MAFC-Hartmann látogatott ma a borsodi városba. 0-1 után Nebotov ászértékű nyitásai és Gelencsér centerpontjai amortizálták a vendégeket, majd Szalai bombája után jött az első technikai idő, 8-4. Küzdött derekasan a vendég, igaz pontjaik nagy részét a hazai rontások hozták (12-8) és a négy-öt pontos távolság állandósult a felek között, 16-11. Kevés látványos labdamenet és Szalai szervája után már hét volt közte (22-15), s hiába kért időt a túloldal a hazai ütő a szett végéig nem hagyta el a nyitó pozíciót, azaz vezetést szerzett csapata.

Aztán játszottak

Szorosabban indult a második felvonás (8-7) és a különbség 12-11-ig nem is akart nagyobb lenni. Aztán játszott is a VRC; Szalai szervái után Tomanóczy volt ponterős, így a második kötelező pihenőre 16-11-nél vonultak a csapatok. Ezután szépen csordogált a meccs, a borsodi előny nőtt, így nem volt kérdés az újabb részsikerük.

A harmadik játszma elején nem volt meggyőző a Barcika, így egész jól tartotta magát a fővárosi gárda, 8-6. Sőt! 10-11-nél már ott volt az előny, persze azért meglépnie nem sikerült a MAFC-nak, így 16-14-nél ,,kispadoztak” a csapatok. 20-17-es állásnál a vendégedző taktikázott egy kicsit. Hiába, mert Toronyai pontja a mérkőzés végét jelentette.

A második találkozót szombaton 15 órától a fővárosban rendezik meg.