Az expressz vonat és a csigabiga esete…

Tiszavasvári–Záhony 4–0 (1–0)
A labdarúgó Szi-Zo Sport megyei I. osztály 20. fordulójának szombati nyitányán a Nagyszekeres fölényes győzelmével visszavette a vezetést a táblázaton. Ehhez szükség volt a Nyírmada hazai botlására, ami, persze a kiesés ellen küzdő Újfehértót dicséri. Mindeközben nem csupán a húsvétot ünnepeljeti Tiszavasváriban…

Nagyszekeres–Rakamaz 6–0 (3–0)
Nagyszekeres, 100 néző, v.: Bendik T. Nagyszekeres: Cosmin – Robas, Márton J., Stef (Ács G.), Pál Á., Chiodreanu, Rebegean, Bartha K. (Péter B.), Costea (Szabó P.), Homoki G. (Papp M.), Szilágyi L. (Róka Z.). Játékos-edző: Della Sándor. Rakamaz: Farkas L. – Debroczki (Filetóth I.), Galambosi Zs., Pólik T. (Borbély P.), Venczel I., Koczogh, Galambosi G., Pászor Zs. (Balogh J.), Deák G., Takács I., Perger (Kassai N.). Edző: Veigli Géza. A hazai csapat végig uralta a mérkőzést, nem hagyott lehetőséget ellenfelének a gólszerzésre. Gól: Bartha K., Homoki G., Szilágyi L., Rebegean (11-esből), Kassai N. (öngól), Debroczki (öngól) . Ifi: 3–2.
Della Sándor: – A vendégkapusnak „köszönhetjük”, hogy nem sikerült nagyobb különbséggel nyerni, Pozitívum, hogy végre nem kaptunk gólt, ugyanakkor sajnálom, a rakamaziak edzőjét…
Veigli Géza: – Az expressz vonat és a csigabiga esete jut eszembe…
Nyírmada–Újfehértó 1–1 (0–1)
Nyírmada, 150 néző, v.: Sipos L. Nyírmada: Papp G. – Szabó G., Mátyus Cs., Fejes J., Csernák I., Ponczók T. (Jóni A.), Szikszai A. (Tóth A.), Danku A., Németh A., Papp Z. (Szőke I.), Nagy M. Játékos-edző: Szőke István. Újfehértó: Gégény L. – Ballai Z., Kiss Sz., Horváh G., Kerecsen L., Szoták J. (Jasku L.), Lácza Gy. (Csajkó J.), Takács L., Szigeti V. (Sándor J.), Orf F., Szilágyi Á. Edző: Urr László. Az óriási fölényben játszó hazai csapat nem tudta begyűjteni a három pontot a lelkesen küzdő vendégek ellen. Gól: Németh A., illetve Szoták J. Ifi: 2–3.
Szőke István: – Amikor egy csapat kilencven percből nyolcvanötöt végigtámad, mégis csak egy gólt tud szerezni, megérdemli a sorsát.
Urr László: – Úgy érzem, jó játékvezetés mellett igazságos eredmény született, annak ellenére, hogy az utolsó percben kapott gól miatt nem sikerült megszerezni mindhárom pontot. Gratulálok csapatom mai mérkőzésen mutatott hozzáállásához.
Tiszavasvári, 100 néző, v.: Kosztyu J. Tiszavasvári: Polgári – Tályai P. (Aszalós T.), Kurucz T., Szolyka T., Bodnár A. (Lajos T.), Péntek A., Lakatos B. (Gyurján R.), Péntek M. (Gyurján A.), Nagy I., Szolyka G. (Pethe G.), Fazekas V. Edző: Fecsku István. Záhony: Szűcs L. (Barna Z.) – Kozma Zs., Árva B., Semegei J., Semegi T. (Gapok A.), Sére L., Czvik S., Osztolykán E. (Koi R.), Kerepesi L., Osztolykán M., Balogh S. Edző: Seres Zsolt. Húsz perc elteltével szinte felbillent a pálya, de igazi gólhelyzet nem alakult ki. Az első félidő utolsó percében kapu előtti kavaródásból szerzett vezetést a hazai csapat. A szünet már csak a különbség volt kérdéses. Gól: Nagy I., Péntek M., Fazekas V., Lajos T. Ifi: 5–0. (Tudósító: Hankó András)
Fecsku István: – Duplán ünneplünk, mert Fazekas gólt szerzett!
Seres Zsolt: – Kitűnő játékvezetés mellett asszisztáltunk a hazai csapat győzelméhez, amelynek gratulálunk.