2020.02.25. 08:54

Időn túli büntetővel nyert a Kisvárda

Kézilabda: bajnoki eredmények, tabellák

Fotó: DODO FERENC

Múlt hétvégén mindhárom NB II.-es férfi csapatunk pályaválasztóként lépett pályára és valamennyien gólzáporos mérkőzésen tartották otthon a három pontot.

A Nyírbátor a Füzesabonyt ütötte ki, a Tiszavasvári a Túrkevét szórta meg, míg a Kisvárda időn túli büntetővel múlta felül a Hajdúnánást.

Hölgyeknél a Vitka SE Ózdról hozta el a két pontot és a rivális Hajdúböszörmény botlásának köszönhetően tovább növelte előnyét, a Mátészalka első félidei gyengébb teljesítményének köszönhetően szenvedett vereséget Kazincbarcikán.

NB II., férfi

Nyírbátor SC TVP–Füzesabony33–23 (16–7)

Nyírbátor, 120 néző, v.: Gulybán, Juhász. Nyírbátor: Felföldi – Albecz 6, Kovács 8/3, Kun 1, Szűcs 6, Mészáros, Szedlacsek 6. Csere: Hostisóczki (kapus), Siket 3, Tamás 3. Edző: Csapos János. Kiállítások: 8, illetve 2 perc. Hétméteresek: 3/3, illetve 3/1. A Nyírbátor megmutatta igazi arcát, a hazaiak még ilyen különbséggel is megérdemelten nyertek.

Csapos János: – Igazi csapatként küzdöttünk, megérdemelten tartottuk itthon a két pontot. Gratulálok a fiúknak.

Tiszavasvári–Túrkeve 34–28 (16–15)

Tiszavasvári, 280 néző, v.: Dohány, Nagy. Tiszavasvári: Boczák – Benyusz 3, Nagy 5/3, Nácsa 7, Kovács I. 1, Feind 5, Gazdag 4. Csere: Bódor, Vajda (kapusok), Kiss 3, Balogh, Balázs 2, Lakatos, Kóti 1, Bor 2, Kovács II. 1. Edző: Hadas Sándor. Kiállítások: 2, illetve 4 perc. Hétméteresek: 3/3, illetve 2/1. A fiatal és lendületes Túrkeve az első félidőben megszorongatta a hazaiakat.

Hadas Sándor: – Kiegyenlített első félidő után, fordulás után érvényesült a papírforma.

Kisvárda–Hajdúnánás 33–32 (15–14)

Kisvárda, 150 néző, v.: Dulai, Pisák. Kisvárda: Both – Tuska 3/2, Csendes 6, Ruzsinszki 3, Fábián 8, Petykó 4/3, Bottka 3. Csere: Simon (kapus), Kovács, Nagy 3, Papp 2, Kapdos, Gyebnár 1. Edző: Türk Ferenc. Kiállítások: 16, illetve 12 perc +2 kizárás. Hétméteresek: 6/5, illetve 2/2. Izgalmas végjátékot követően a hazai csapat időn túli hétméteressel szerezte meg a győzelmet.

Türk Ferenc: – Helyenként jó játékkal és némi szerencsével sikerült nyerni, de a két pont az két pont.

További eredmények: Szolnok–DEAC 18–34 (7–19), Nádudvar–Hajdúböszörmény 28–17 (11–9), Gyöngyös U23–Kazincbarcika 28–27 (16–12).

Kazincbarcika–Mátészalka 31–27 (16–11)

Kazincbarcika, 150 néző, v.: Aczél, Paulovics.

Mátészalka: Bodó – Torma 13/7, Márkus, Rozman 2, Deme B. 3, Drabik 4, Kiss 3. Csere: Papp (kapus), Deme F., Ábri 1, Őri, Balla, Demeter 1. Edző: Falcsik Miklós. Kiállítások: 14, illetve 8 perc. Hétméteresek: 8/7, illetve 7/7. A gyengén védekező Mátészalka az első félidőben nagy előnyt adott a hazaiaknak.

Falcsik Miklós: – Verhető lett volna a borsodi csapat, de nem volt kapusteljesítmény, a védekezés is gyengélkedett, a támadás pedig elég sokszor akadozott, nem is beszélve a befejezésekről. Így nem lehet győzni, úgyhogy van mit csinálnunk az előttünk lévő időszakban. A játékosaimon kívül a sporik is elég gyakran elbizonytalanodtak, de az ő tevékenységüket nem az én tisztem minősíteni. Az, hogy semmilyen eszköz nincs az edzők kezében a játékvezetőkkel szemben, és így bármit megtehetnek mindenféle szankció nélkül, ez felháborító! Ha pedig nálunk szakad el a cérna, meghurcolnak, és fegyelmi tárgyaláson kell a „bűneinkről” számot adni. Ez meg nonszensz!

Lóci DSE–Vitka SE 31–39 (15–19)

Ózd, 50 néző, v.: Bús, Szuromi. Vitka SE: Szabó – Haraszti 4, Pál 5, Tsubyna 6, Rózsa 6, Lévai 7/3, Kónya 2. Csere: Miklovicz (kapus), Héjjas 5, Varga 3, Karácsony 1/1, Márta. Edző: Vakarcs Krisztina. Kiállítások: 6, illetve 4 perc. Hétméteresek: 5/4, illetve 5/4. A gólokban gazdag mérkőzésen a vendégek megérdemelten nyertek.

Vakarcs Krisztina: – A mérkőzést végig mi irányítottuk, így nem is maradt el a siker. A csapat betartotta a taktikai utasításokat, védekezésben azonban vannak még hiányosságaink, de elégedett vagyok a lányok hozzáállásával

További eredmények: Szepa KSE–Dabas 23–56 (8–24), Hatvan–Füzesabony, DVSC U22–Hajdúböszörmény 21–21 (12–10), Salgótarján–Heves 26–17 (11–8).

Megyei bajnokság, férfi:

Fehérgyarmat–Ópályi 48–19 (22–8), Nyírbátor II.–Kállósemjén 28–36 (12–13), Demecser–Balkány 41–22 (22–9).

1. Fehérgyarmat 10 10 – – 415–217 20

2. Kállósemjén 9 7 – 2 312–240 14

3. Nyírbátor II. 10 6 – 4 369–302 12

4. Szivacs KC 9 5 – 4 325–309 10

5. Demecser 10 3 – 7 306–335 6

6. Ópályi 9 2 – 7 238–314 4

7. Balkány 9 – – 9 173–421 0