A kótaji edző köszönte szépen a lehetőséget

© Illusztráció: KM-archív
Szabolcs-Szatmár-Bereg – A labdarúgó Kelet Takarék megyei I. osztály 7. fordulójának szombati nyitányán hat mérkőzést játszottak.

Baktalórántháza–Rakamaz 1–2 (0–1)

Baktalórántháza, 200 néző, v.: Tordai M.

Baktalórántháza: Tóth K. – Lakatos I., Kántor F. (Bodnár G.), Kozma J., Fábri Z. (Rakóczi Zs.), Ráti G., Zakor J., Csordás G., Geda G. (Kézi B.), Sitku Á., Pataki G. (Lakatos E.). Edző: Gebri Pál.

Rakamaz: Ovszijenko – Schmidt P., Hadadi K. (Anderka R.), Kacsúr A., Murák K. (Perger B.), Sárközi D. (Vízkeleti L.), Vaszilkó A., Tóth T., Kóder L., Tóth Z., Károlyi R. Edző: Varga Attila.

Mély talajú pályán a jobban akaró csapat győzött.

Gól: Zakor J., illetve Tóth Z., Tóth T. Ifi: 13–1.

Gebri Pál: – A szezon leggyengébb játékát nyújtottunk, a vendégek lelkesedésben is felülmúltak minket, aminek meg is lett az „eredménye”.

Varga Attila: – Gratulálok a csapatnak, nagyot küzdött ezen az esős, sáros, mély talajú, lejtős pályán.

Mátészalkai MTK–Tiszavasvári 2–2 (1–1)

Mátészalka, 150 néző, v.: Bendik T.

Mátészalka: Somogyi M. – Szabó D., Szántó Z. (Fodor Cs.), Barnucz G., Lyah A. (Filep D.), Paragh M., Engi D., Petrohai M. (Gábor P.), Magyari M., Makszim G., Gergely M. (Bodó L.). Edző: Opre Mihály.

Tiszavasvári: Kanócz B. – Szolyka T. (Gál N.), Nagy K., Pallai G. (Kondora K.), Orosz T., Cseh K., Nagy I., Szolyka G. (Bakos T.), Kóka R., Szaffián Sz., Tudja D. Edző: Kiss Gábor.

Az egész napos esőzés ellenére kitűnő talajon igazán élvezhető meccset játszották a felek, amelyet mindkét csapat megnyerhetett volna. Így igazságos döntetlen született. A hazaiak jobbulást kívánnak a megsérült Nagy Istvánnak és Gál Norbertnek!

Gól: Lyah A., Petrohai M., illetve Szaffián Sz., Nagy I.

Opre Mihály: – Az első félidő alapján nekünk állt a mérkőzés, a másodikban viszont ellenfelünknek. Úgyhogy izgalmas, jó meccsen igazságos eredmény született. Külön gratulálok a játékvezetőknek.

Kiss Gábor: – Ezen a mérkőzésen nem egy pontot szereztünk, sokkal inkább kettőt buktunk. Simán kellett volna megnyernünk a meccset, amit az is alátámaszt, hogy a hazaiak a döntetlennek is nagyon örültek.

Tarpa–Mándok 2–3 (1–2)

Tarpa, 200 néző, v.: Kosztyu J.

Tarpa: Béres R. – Stefán Sz., Ricsei F., Tar E., Péter Gy., Dávid R., Polácsek P. (Djacsenko), Illés Gy., Antal R., Szidor S., Kemény G. Edző: Márton István.

Mándok: Pécsi V. – Ari A., Hídi N., Kovács I., Hriskevics, Riasko, Sípos T., Buda P. (Szabó T.), Erős G., Tracsuk (Galambos L.), Hegedűs T. (Csáki P.). Edző: Dancs Béla.

Színvonalas mérkőzésen a hazaiak nem érdemeltek vereséget.

Gól: Dávid R. 2, illetve Sípos T., Erős G., Hriskevics. Kiállítva: Sípos T. (71. perc). Ifi: 9–0.

Márton István: – Játszottunk egy jó meccset, helyzetek itt is, ott is, csak egy ember nem tudott felnőni a mérkőzés színvonalához. Három gólt kaptunk pontrúgásból, valamint nem adtak meg javunkra két tizenegyest, és a kiállítás tíz perccel korábban járt volna…

Dancs Béla: – Gratulálok a csapatnak, mert nagyon jó teljesítményt nyújtott mindenki – kiváltképp emberhátrányban. A második félidő elején eldönthettük volna a meccset, de a 91. percig várnunk kellett a győzelemre. Jó iramú mérkőzés volt, amely korrekt játékvezetéssel párosult.

Dombrád–Kótaj 3–0 (1–0)

Dombrád, 100 néző, v.: Rúsz.

Dombrád: Csáki T. – Bun R., Dallos M. (Csire G.), Boros M. (Szabó K.), Puskás Á., Varga D., Szabó M. (Balogh T.), Géczi I., Tóth Á., Nagy M., Buka B. Edző: Kozma Zsolt.

Kótaj: Czenki P. – Hangácsi T., Hruska T., Hornyai D. (Dudás B.), Kovács P., Die, Mboussi, Ferenczi F., Markovics D., Verner M. (Gulyás I.), Petics I. Edző: Seregi Mihály.

A dombrádiak jobban alkalmazkodtak a „medencéhez”.

Gól: Szabó M., Varga D., Nagy M. Ifi: 5–0.

Kozma Zsolt: – Játékra alkalmatlan pályán kibrusztoltuk a győzelmeket.

Seregi Mihály: – Gratulálok a Dombrádnak, megérdemelten nyert. Köszönöm a csapatnak és a vezetőknek az együtt töltött másfél évet, de úgy gondolom, másnak is meg kell adni a lehetőséget.

Tuzsér–Fehérgyarmat 1–0 (0–0)

Tuzsér, 150 néző, v.: Papp F.

Tuzsér: Félegyházi V. – Szűcs Z., Iván A., Kovács Z., Szabó Cs. (Balogh M.), Vass O. (Szilágyi D.), Baglyos L. (Balogh G.), Lakatos B., Balogh Zs., Jónás K., Zán P. Edző: Antal István.

Fehérgyarmat: Jakocska Cs. – Gál R., Popovics N., Viscsák Gy., Geletey Z. (Petrohai G.), Veress L., Nyíri Gy. (Lengyel M.), Istenes E. (Szatke M.), Bartha K., Molnár F., Orosz F. Edző: Siti Ferenc.

A nehéz talaj miatt kapkodó volt a játék, a második félidőben pedig a hazai csapat naggyá tette a gyarmati kapust.

Gól: Lakatos B. Ifi: 4–6.

Antal István: – Tipikusan egygólos meccsen azzal, hogy a második félidőben egyértelműen jobbak voltunk, úgy érzem, megérdemelten tartottuk itthon a három pontot.

Siti Ferenc: – A mérkőzés során folyamatosan kezdeményeztünk, szinte felbillent a pálya, az elején volt négy százszázalékos helyzetünk, mivel kihagytuk, így törvényszerű volt, hogy vereséget szenvedünk. Sok boldog születésnapot kívánok édesanyámnak! Szerettük volna tökéletessé tenni a hét végét, mivel összes utánpótláscsapatunk nyert, sajnos, belerondítottunk a képbe.

Nagyecsed–Cellspan-Balkány 2–1 (1–0)

Nagyecsed, 100 néző, v.: Kósa Gy.

Nagyecsed: Makó R. – Marinas (Ádámszki R.), Somlyai G., Homann R., Bulyáki K., Bulyáki A. (Nyíregyházi G.), Pócsi B., Czifrák R., Dobos Z., Bodogán Z., Erdős M. (Sarkadi G.). Játékos-edző: Ádámszki Róbert.

Balkány: Tóth D. – Sallai M., Bátyi L., Kondor M., Gelsi L., Illés Gy. (Tóth E.), Ohár R., Hamar G., Tatár E. (Vass Z.), Kupás Z. (Simon Sz.), Olajos G. Edző: Mirgai László.

A hazai csapat hamarabb is elrendezhette volna a mérkőzést, a hajrában viszont érezhető volt, hogy a Balkány a frissebb csapat.

Gól: Bulyáki A. 2, illetve Ohár R. Ifi: 5–4.

Ádámszki Róbert: – Megemelem a kalapomat az előtt a tizenkét ember előtt, akik végigcsinálták az elmúlt négy hetet, ami nagyon feszített volt számunkra. Még így is küzdeni tudásból jelesre vizsgáztunk.

Mirgai László: – Rutintalanságunk miatt vesztettünk. A meccs elején három-négy komoly lehetőségünk adódott, sajnos, jelenleg nincs olyan játékosom, akiben benne lenne a gól, míg az ellenfél könyörtelenül kihasználta helyzeteit. De így is pontot érdemeltünk volna.