Boczák bravúrjai után megtáltosodott a csapat

Nyíregyháza – A nyíregyházi férfi kézilabdacsapat idegenbeli győzelemmel zárta az őszi idényt.

Az év vége nem a lazításról szólt. Mármint a Nyír-Flop Holding Nyíregyháza számára. A második vonalban szereplő férfi kézilabdacsapat szűk egy hét alatt előbb a bajnokesélyes Balmazújvárossal gyürkőzött és aratott emlékezetes győzelmet, majd a Győr elleni kupameccset tudta le, míg szombaton a Mizse KC otthonában volt jelenése – az őszi szezon utolsó mérkőzésén.

Nos, az esztendő zárófellépése jól sült el. Mert bár az első félidőben a védekezési hiányosságok miatt megugrott a házigazda, a szünet után gyökeres fordulatot vettek az események. A kapuba beálló Boczák Kornél gyakorlatilag kivédte az ellenfél szemét, nagyban hozzájárulva a feltámadáshoz, mindez párosult a vendégek jelentősen feljavult játékával. Így bár a 38. minutumban még a lajosmizseiek 23-19 vezettek, a következő tíz percben zsinórban hét gólt szereztek a vendégek, miközben egyet sem kaptak! Ez döntőnek bizonyult, a hajrában ugyanis már nem adott esélyt a felzárkózásra sem a szabolcsi együttes.

– KM –

Kézilabda: NB I. B., férfi

Mizse KC–Nyír-Flop Holding Nyíregyháza 28–32 (19–15)

Lajosmizse, 200 néző, v.: Nagy F., Turóczy.

Nyíregyháza: Gadnai A. – Nagy Cs. 6, Kaplonyi Z., Szűcs B. 4, Braun B. 3, Bursac 2, Erdős Z. 2.

Csere: Boczák K. (kapus), Tarnavölgyi G. 2, Varga L. 6/4, Juhász Z. 4, Dobos B. 1, Bécsi J. 2.

Szakmai igazgató: Varga Zsolt.

Kiállítások: 10, illetve 6 perc.

Hétméteresek: 3/2, illetve 5/4.