2013.05.11. 19:24

Fél tucattal vigasztalódott a Kisvárda

Kisvárda - Labdarúgó NB III. Tisza-csoport, 23. forduló, szombati mérkőzések: győzelmével egyetlen pont kell a Várda SE bajnoki címéhez, otthon botlott a Nyírbátor, megszakadt a Bakta jó sorozata, késett és balszerencsés volt az Ibrány, egy félidőn át bírta a Nagyecsed.Várda SE–Tiszakanyár 6–0 (3–0)

Kisvárda, 300 néző, v.: Tóth T.

Várda SE: Petranics – Tóth Gy., Hegedűs T., Lakatos I., Fodor A., Spekker (Koi, 72. perc), Iván A., Oláh D., Miskolczi (Krizán, 77.), Bagin, Kornutjak (Soós T., 65.). Edző: Révész Attila.

Tiszakanyár: Szobonya G. – ifj. Koskovits Gy., Göncz, Morauszki, Gergely B., Csombók Z., Die (Balogh P., 69.), Deák T., Haburcsák K. (Haburcsák D., 68.), Balázsi P. (Illés A., 60.), Phrakonknam. Edző: Koskovits György.

A hazaiak már a mérkőzés elején tudatosították a vendégekkel, hogy ezen a mérkőzésen egyértelműen a bajnoki címért léptek pályára, és az első negyedórában megnyugtató, háromgólos előnyre tettek szert. Ezt követően nyugodt mederbe terelődött a mérkőzés, majd a hajrában újra megrázta magát a Kisvárda, és magabiztos győzelméhez kétség sem férhetett. Ezzel egy lépésnyire került az újabb bajnoki címhez.

Gól: Fodor A. (6. és 86.), Spekker (11.), Bagin (14.), Soós T. (74.), Hegedűs T. (90.). Kiállítva: Morauszki (a kiugró Koi lerántásáért, 85.). Jó: Fodor A., Lakatos I., Kornutjak, Bagin, Hegedűs T., illetve ifj. Koskovits Gy., Csombók Z.

Révész Attila: – Teljesen más fordulatszámon pörögtünk, mint Létavértesen. Ugyan a játékunkban időnként most is sok bosszantó hiba csúszott, viszont ezért a produkcióért összességében csak gratulálni tudok a csapatomnak.

Koskovits György: – Nem történt semmilyen csoda, a jobb erőkből álló hazai csapat megérdemelten szerezte meg a győzelmet. Lehet, hogy furcsa, amit mondok, de az eredmény ellenére is büszke vagyok a csapatomra, igaz, nekünk nagyon sokat kell dolgozni, hogy játékosaim jó focistákká váljanak.

Baktalórántháza–Létavértes 0–2 (0–2)

Baktalórántháza, 100 néző, v.: Kátai.

Baktalórántháza: Marics I. – Geda (Molnár L., 56.), Rakóczi (Svelta Z., 73.), Kántor F. (Dócs, 79.), Illés L., Kozma J., Fábri, Lakatos I., Balogh Zs., Marics G., Szabó R. Játékos-edző: Illés László.

Létavértes: Tóth Cs. – Boros J., Króner M., Kinyik, Orosz M. (Madar Cs., 74.), Burics, Hussein, Király V. (Nagy T., 56.), Berdó, Suskó, Kertész T. (Kelemen P., a szünetben). Edző: Gyarmati András.

Az első félidőben szerzett két góllal eldöntötte a mérkőzés sorsát, a Baktában ezúttal nem volt annyi erő, hogy felvegye a versenyt a vendégek fiataljaival, így megszakadt a hazaiak szép sorozata. Gól: Berdó (14.), Kertész T. (31.). Jó: Marics I., Kántor F., Lakatos I. (Tudósító: Gebri Pál)

Illés László: – Gratulálok az ellenfélnek, megérdemelt nyert, ámbár sajnos nemcsak tizenegy ember kellett megküzdenünk, de félreértés ne essék, kiváló volt a játékvezetés. A sorozatos terhelés után következett jött a szörnyű nagy meleg, amit csapatunk játékosainak több mint fele nagyon-nagyon nehezen tudott leküzdeni. Ha van hitünk, a második félidőben sokkal többre lettünk volna képesek.

Nyírbátor–Hajdúszoboszló 3–3 (1–1)

Nyírbátor, 150 néző, v.: Nagy F.

Nyírbátor: Tóth Sz. – Hadházi, Ricsei, Sipos T., Jeddi, Lakatos L. (Kristófi, 76.), Erdei Z., Pálvölgyi, Puskás D. (Ráti, a szünetben), Nagy Dávid, Tóth B. (Török I., 75.). Edző: Németh Károly.

Hajdúszoboszló: Bákonyi – Kálmán Z., Bíró P., Bakonszegi, Perendics (Papp Z., 87.), Szathmári Zs., Bogár M. (Lendvai Gy., 90.), Nagy Dániel, Mizsák, Haburcsák B. (Tóth P., 90.), Fekete G. Edző: Szűcs János.

Kiváló játékvezetés mellett hiába vezetett a hazai csapat két ízben is, a szervezetten és jól játszó szoboszlóiak ellen csak az utolsó percben értékesített tizenegyessel egyenlített ki. Összességében megérdemelt a vendégek pontszerzése, a védelmi megingásokat könyörtelen kihasználó Szoboszló közelebb állt a győzelemhez. Gól: Nagy D. (8.), Lakatos L. (48.), Erdei Z. (11-esből, 89.), illetve Haburcsák B. (33.), Fekete G. (64. és 76.). Jó: Ricsei, Lakatos L., Tóth B., Nagy D., illetve Haburcsák B., Mizsák, Perendics, Fekete G. (Tudósító: Balla István)

Németh Károly: – Hullámzó mérkőzésen sok hibát vétettünk, és így törvényszerűá volt a pontvesztésünk.

Szűcs János: – Jó volt látni a csapatomat, a sok hiányzó ellenére úgy gondolom, hogy teljesen fölé nőttünk a Nyírbátornak. Úgy látszik, hogy ebben az évben a jó Isten sem akar mellénk állni, az utolsó percben egy vétlen kezezésből befújt tizenegyessel mentett pontot a hazai csapat.

Hajdúböszörmény–Ibrány 1–0 (1–0)

Hajdúböszörmény, 150 néző, v.: Belicza.

Hajdúböszörmény: Tömöri – Szeles Cs., Angyalos, Andorkó, Kerek (Nagy K., 58.), Szabó M. (Lénárt, 87.), Tóth T., Ungi, Lovas M., Milovac, Bogdanovics. Edző: Papp Ferenc.

Ibrány: Vasas G. – Papp Á., Kovács I., Kántor Zs., Hruska, ifj. Bíró Cs. (Balogh A., 52.), Kató Gy. (Kató Á., 84.), Kléninger (Katona M., 72.), Lipcsei M., Horváth N., Vasas T. Edző: Bíró Csaba.

Balszerencsés napja volt az ibrányi csapatnak, hiszen a buszuk meghibásodása miatt késve érkeztek meg Böszörménybe. A meccs fél órával később kezdődött, az ibrányiak pedig jó teljesítményt nyújtottak, ám egy balszerencsés góllal veszítettek, mert tíz ember ellen hiába támadtak nagy erőkkel, a helyzeteket rendre elhibázták. Gól: Kerek (34.). Kiállítva: Lovas M. (Vasas Tamás felvágásáért, 60.). Jó: Andorkó, Angyalos, Ungi, illetve Vasas G., Vasas T., Lipcsei M.

Papp Ferenc: – A három pontnak örüljünk, most ez a legfontosabb a számunkra.

Bíró Csaba: – Gratulálok a fiaimnak, két dolgot sajnálok, a sérülteket és a kihagyott helyzeteket.

Tiszaújváros–Nagyecsed 4–1 (0–0)

Tiszaújváros, 150 néző, v.: Tatár I.

Tiszaújváros: Hamar Zs. – Horváth T. (Polényi T., 68.), Daru, Toplenszki, Török A. (Tóth K., 70.), Zádori E. (Zádori S., 33.), Lippai G., Kerekes I., Molnár G., Kovács P., Gaál G. Edző: Koleszár György.

Nagyecsed: Makó – Bulyáki A., Némedi G., Éles R., Szántó Z., Varga I., Petrohai G., Marian, Batizi-Pócsi N. (Rostás K., 40.), Stier, Szalai J. (Nyíregyházi, 68.). Edző: Mircea Bolba.

Az ecsediek ebben az összetételben ennyire voltak képesek, bár egy félidőn át jól tartotta magát a vendégcsapat. Gól: Kovács P. (51.), Molnár G. (66. és 70.), Zádori S. (77.), illetve Nyíregyházi (73.). Jó: Toplenszki, Török A., Molnár G., Zádori S., illetve Éles R., Bulyáki, Nyíregyházi.

Koleszár György: – Ezért is három pontot adnak.

Mircea Bolba: – Amit megígértünk, becsülettel helytálltunk, és annak örülünk, hogy a visszatérő Nyíregyházi Gábor szerezte a szépítő gólunkat.