A labdarúgó NB II Keleti csoportjának 17. fordulóját rendezték meg a hét végén. Megyei csapataink közül a Mezőkövesd-Zsóry szerezte meg a három pontot.

Ferencváros – Kazincbarcikai SC 4-0 (1-0)
Budapest, 6500 néző. V.: Arany.
Ferencváros: Holczer – Fitos, Dragóner, Baranyai T., Mátyus (Csiszár, 87.) – Deme (Lisztes, 46.), Lazics, Lipcsei, Bartha – Shaw, Ndjodo (Vasas, 75.). Edző: Csank János.
Kazincbarcika: Tajti – Hanász, Bányai, Nagy T., Zimányi – Romhányi (Engi, 70.), Kovács P., Elek, Sebők – Stevica (Dávid, 70.), Binder (Máthé, 88.). Edző: Kócsi József.
33. perc: Lipcsei jobb oldali szabadrúgása után Dragóner 5 méterről fejelt a kapu bal alsó sarkába, 1-0.
76. perc: Vasas ívelt be a barcikai kapu elé, a labdát Bartha fejelte középre ahol érkező Shaw 14 méterről a jobb alsó sarokba lőtt, 2-0.
82. perc: Bartha 14 méterről próbált meg a kapuba fejelni: a labda Tajtiról kipattant és az érkező Shaw 12 méterről a kapu jobb alsó sarkába lőtt, 3-0.
85. perc: Fitos adta be a labdát jobbról ahol Bartha közelről lőtt a kapu bal felső sarkába, 4-0.
Jók: Dragóner, Mátyus, Bartha, Shaw, Lipcsei, ill. Bányai, Elek, Binder, Sebők.
Csank János: – Nem játszottunk pontosan, ám a második gól után a fellazuló védelem ellen már könnyebb dolgunk volt.
Kócsi József: – Gratulálok a Ferencvárosnak. Sajnos a mérkőzésen csak gólhelyzetekig jutottunk el, a hazaiak pedig kihasználták lehetőségeiket.

Kecskemét – Bőcs KSC 4-0 (4-0)
Kecskemét, 600 néző. V.: Németh.
Kecskemét: Nagy Zs. – Koszó, Debreceni, Gyagya, Farkas – Némedi (Csordás, 59.), Lungu, Weisz, Koncz (Ábel, 71.) – Montvai (Kormos, 67.), Yannick. Edző: Tomislav Sivic.
Bőcs: Erdélyi – Menyhért, Molnár, Mező (Török, 31.), Pop (Vass, 52.) – Jeremiás, Kóka, Irhás, Szakszon – Gaál (Zsarnai, 68.), Urbin. Edző: Tóth László.
7. perc: Nem tudott felszabadítani a vendégvédelem, amit Montvai használt ki és 18 méterről a kapu jobb alsó sarkába helyezett, 1-0.
19. perc: Montvai fordult le védőjéről a 16-os vonalánál, majd a lövése a kapufáról pattant a hálóba, 2-0.
31. perc: Gyors hazai kontratámadás végén a Yannick 18 méterről kilőtte a kapu hosszú sarkát, 3-0.
38. perc: Egy eladott bőcsi labda után Yannick passzolt Konczhoz, aki 16 méterről a kapu bal oldalába lőtt, 4-0.
Jók: Montvai, Gyagya, Némedi, Yannick, ill. Szakszon.
Tomislav Sivic: – Be akartuk bizonyítani, hogy jobb csapat vagyunk annál mint amit a múlt héten mutattunk. Gratulálok a csapatnak.
Tóth László: – A kecskeméti vezetők következetlenségének köszönhetjük, hogy kikaptunk, mivel Yannickot engedték játszani. De ezt szomorúságomban csak viccnek szánom…

Mezőkövesd-Zsóry – BKV Előre 2-1 (2-0)
Mezőkövesd, 600 néző. V.: Farkas.
Mezőkövesd: Gábor – Toplenszki, Vágó, Udvari, Ristic – Somogyi (Pénzváltó, 79.), Borsos, Sivák, Varga Z. (Olasz J., 90.) – Ragó, Salatic (Bogdány, 75.). Edző: Vojtekovszki Csaba.
BKV Előre: Szűcs – Molnár, Páles, Pál (Bubori, 46.), Szabados – Hammer, Béress (Szőke, 78.), Török, Kékli – Murinai, Varga A. Edző: Rácz László.
2. perc: Varga Z. szögletét követően Vágó 4 méterről továbbította a labdát a kapuba, 1-0.
5. perc: Egy formás hazai támadás végén Ragó kapta a labdát majd 17 méterről laposan a hálóba bombázott, 2-0.
51. perc: Büntetőhöz jutott a vendégcsapat melyet Béress értékesített, 2-1.
Jók: Gábor, Toplenszki, Vágó, Ristic, Ragó, Salatic, ill. Török.
Vojtekovszki Csaba: – Bár a második félidő küzdelmesre sikerült az első játékrész és a helyzetek alapján megérdemelten nyertünk.
Rácz László: – A hazai csapat 5 percig futballozott, nekünk sajnos 85 is kevés volt ahhoz, hogy legalább egy pontot szerezzünk.