2012.11.24. 16:34

Rövidpályás úszó Eb - Hosszú hetedik 400 gyorson, Rákos Patrik hatodik 1500-on

Chartres, 2012. november 24., szombat (MTI) - Hosszú Katinka a hetedik helyen végzett 400 méter gyorson, míg Rákos Patrik hatodik lett 1500-on a franciaországi Chartres-ban zajló rövidpályás úszó Európa-bajnokság szombati napján.

A csütörtöki nyitónapon két aranyat szerzett Hosszú 4:05.02 perces idővel fejezte be a döntőt, amelyet a hazai közönség előtt szereplő Camille Muffat 3:54.85 perces új világcsúccsal nyert meg a dán Lotte Friis, valamint a szintén francia Coralie Balmy előtt.

A délutáni program nyitányaként rendezték a férfiak 1500 méteres gyorsúszásának úgynevezett gyorsfutamát, amelyben Rákos Patrik 14:49.87 perces idővel a hatodik lett. A délelőtti lassú futamban szereplő Kis Gergő összesítésben a 17. helyen végzett.