Március 15-ei programok Nyíregyházán és a megyében

Akt.:
Március 15-ei programok Nyíregyházán és a megyében
© Illusztráció: KM-archív
Szabolcs-Szatmár-Bereg – Itt megnézheti, milyen március 15-ei ünnepi programok várják Önöket Szabolcs-Szatmár-Bereg megyében!

Március 14., Kedd

Baktalórántháza

18.30: „A költő visszatér” című rockopera a Mandala Dalszínház előadásában, művelődési központ

Beregdaróc

16 óra: Főhajtás a történelmi hősök előtt – ünnepi megemlékezés, művelődési ház

Csenger

17 óra: Ünnepi megemlékezés: az iskolások műsora a Makovecz Imre általános iskolában, koszorúzás a Petőfi-szobornál, kiállításmegnyitó a helytörténeti múzeumban, futsaltorna a sportcsarnokban

Fényeslitke

18 óra: Emlékező ünnepség a művelődési házban, fellépnek a Ligetszépe óvoda ovisai és az általános iskolások, majd koszorúzás az 1948-as emlékműnél

Ibrány

17 óra: Emlékezés és koszorúzás a református templom kertjében, majd fáklyás felvonulás a gimnáziumtól, megemlékezés és koszorúzás Kossuth Lajos szobránál

Kemecse

14.30: Megemlékezés, kiállításmegnyitó a könyvtárban, emléktábla-avatás az általános iskolánál, emlékséta a kegyeleti parkba, ünnepség a díszpolgári cím átadásával, koszorúzás az 1848/49-es kemecsei hősök emlékművénél

Levelek

14 óra: Ünnepi megemlékezés, műsort adnak az iskola diákjai, Váci Mihály Művelődési Ház nagyterme

Napkor

14 óra: A Szabolcs-Szatmár-Bereg megyei és a napkori önkormányzat ünnepi megemlékezése, kitüntetések átadása a művelődési házban, koszorúzás és istentisztelet a református imaháznál

Nyírbogát

16 óra: Ünnepi megemlékezés, műsort adnak az óvodások, az iskola tanulói és énekkara, a nyugdíjas egyesület énekkara a művelődési házban, majd koszorúzás a Béke téri emlékműnél

Nyíregyháza

9 óra: Emlékkiállítás és megemlékezés, Móricz Zsigmond Megyei és Városi Könyvtár kamaraterme
9 óra: Irányi Dániel emléktáblájának koszorúzása, Dózsa György utca 14.
9 óra: Megemlékezés az Északi temetőben
10 óra: Hatzel Márton emléktáblájának koszorúzása, Hatzel tér 10.
10.30: Kmety György és Benczúr Miklós emléktáblájának koszorúzása, Luther utca 7.
11 óra: Ünnepség a szabadságharc tiszteletére, Nyíregyházi Egyetem nagyelőadója
11 óra: A Kraloványszky család emléktáblájának koszorúzása, Luther utca 1.
14 óra: A lengyel–magyar barátság napja kiállításmegnyitóval, filmvetítéssel, Móricz Zsigmond Megyei és Városi Könyvtár
16.30: Ünnepi előadás és megemlékezés, borbányai Petőfi Sándor Tagintézmény
17 óra: Ünnepi megemlékezés és koszorúzás, Petőfi tér

Nyírtelek

13.30: Városi ünnepség, Királytelek Vigadó, ünnepi műsort adnak az iskolások, majd koszorúzás

Tiszavasvári

11 óra: Zenés műsor, kitüntetések átadása, koszorúzás, Vasvári Pál szobra

Vaja

10 óra: Megemlékezés – énekelnek az óvodások, szavalnak az iskolások, tárogatón közreműködik Dani Attila a Nemzeti Múzeum Vay Ádám Muzeális Gyűjteménye parkjában található 1848-as emlékműnél

Záhony

13 óra: Ünnepi rendezvény a művelődési ház színháztermében, ünnepi műsort adnak az Árpád Vezér-iskola tanulói, majd koszorúzás a városháza előtti Petőfi-szobornál

Március 15., Szerda

Baktalórántháza

14 óra: Ökumenikus istentisztelet a református templomban, ünnepi megemlékezés a művelődési központban, közreműködnek az iskola diákjai, átadják a Baktalórántházáért-díjat, koszorúzás a Dégenfeld-szobornál, majd kiállításmegnyitó és szonátaest a Dégenfeld-kastélyban

Fehérgyarmat

11 óra: Városi megemlékezés a művelődési ház színháztermében, műsort adnak a Móricz-középiskola diákjai, majd koszorúzás a Bárdos Lajos művészeti iskola rézfúvós zenekarának közreműködésével, Kossuth-park

Kisvárda

10 óra: Városi megemlékezés, műsort adnak a Szent László katolikus iskola diákjai a Várszínház és Művészetek Háza színháztermében, majd emlékmenet és koszorúzás a Petőfi-szobornál

Kocsord

16 óra: Ünnepi megemlékezés, molinót helyeznek el a település központjában

Nyírbátor

15 óra: Ünnepi megemlékezés, a Nyírbátori Magyar–Angol Kéttannyelvű Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola tanulóinak „Szabadság, Szerelem” című előadása, kulturális központ

Nyíregyháza

10 óra: Ünnepi programsorozat, térzenét ad a Szabolcs Koncert Fúvószenekar, ünnepi műsort adnak a Krúdy Gyula Gimnázium diákjai, majd koszorúzás a Kossuth-szobornál, Kossuth tér

10 óra: Kokárdás nap – megemlékezés, tréfás feladványok, alkotó foglalkozások, hagyományőrző bemutató, megnyitják a Pilvax kávéházat, zenés-verses történelmi visszaemlékezés, 11 órakor a „Hitvallásom istensége, hazánk függetlensége” című időszaki kiállítás megnyitója, a Weöres 100 rajzpályázat díjátadó ünnepsége, egyenruha- és fegyverbemutató, Jósa András Múzeum

Tiszadob

13 óra: Az „Unokáink leborulnak” című kiállítás megnyitója, a Nyíregyházi Simonyi Óbester Magyar Szablyavívó Iskola bemutatója, filmvetítés, történelmi játszóház, Andrássy-kastély

Tiszalök

10 óra: Ünnepi megemlékezés a művelődési házban, műsort adnak az iskolások és a Népzenei Együttes, koszorúzás a Kossuth-szobornál, majd a református temetőben

Újfehértó

14 óra: Koszorúzás az 1848/49-es emlékműnél

15 óra: Ünnepi műsor a Zajti Ferenc Kulturális Központ színháztermében



Demecser.
SZON.HU






hirdetés