Díjazták Miskolc legjobb diáksportolóit

A Művészetek Házában díjazták az iskolákat és a diákokat
A Művészetek Házában díjazták az iskolákat és a diákokat - © Fotó: Ádám János
Miskolc – A Miskolc Városi Diáksport Szövetség napokban tartott hagyományos ünnepélyes eredményhirdetésének a Művészetek Háza adott otthont.

Az eseményen köszöntötték a 2017/2018-as tanév országos diákolimpiai bajnokait, és értékelték az alap- és középfokú oktatási intézmények diákolimpiai versenyrendszerét. A díjazottak:

A 2017/2018. tanév országos bajnokai

Atlétika, ügyességi csapatbajnokság, leány távolugrás: Diósgyőri Gimnázium (Bacsa Fanni, Papp Dorina, Svercsók Barbara, Tigyi Zsuzsanna, Zádeczki Luca, testnevelő: Tigyiné Takács Zsuzsanna, felkészítő: Tigyi József, László István). V-VI. kcs. egyéni, V. kcs. fiú távolugrás: Pintér Erik (Fráter György Katolikus Gimnázium és Kollégium, 6,94 – testnevelő: Bacsa Péterné, felkészítő: László István). V. kcs. leány gát: Bacsa Fanni (Diósgyőri Gimnázium, 13,5, testnevelő: Tigyiné Takács Zsuzsanna, felkészítő: Tigyi József).

Duatlon, V. kcs. fiú egyéni: Schein Péter (Földes Ferenc Gimnázium, testnevelő, felkészítő: Letek László). V. kcs. fiú csapat: Földes Ferenc Gimnázium (Schen Péter, Keresztes Kornél, Detki Pongrác, Pap Arion, testnevelő, felkészítő: Letek László).

Floorball, I. kcs. fiú: Vörösmarty Mihály Katolikus Általános Iskola és Óvoda, Miskolc (Kojsza Kende, Spisák Nándor, Pipoly Csongor, Gönczi András, Kazinczy-Nagy Bálint, testnevelő, felkészítő: Bíró Ignác).

Grundbirkózás, I. kcs. fiú: Gyarmati Dezső Sport Általános Iskola, Miskolc (Andrássy Levente, Balog Nándor Koppány, Bedécs Marcell, Gáll Benjámin, Győri Leon, Juhász Sándor, Kosztopulosz Alex, Litwin Mátyás, Lukács Noen, Szojka Milán, testnevelő: Vismeg István, felkészítő: Gecsei László). I. kcs. leány: Gyarmati Dezső Sport Általános Iskola, Miskolc (Bácsi Jázmin, Csordás Dorka, Mikóczki Lara, Molnár-Skórán Hanna, Szárnya Dóra, Varga Zsolna, Gulyás Johanna, testnevelő: Vismeg István, felkészítő: Gecsei László). II. kcs. leány: Gyarmati Dezső Sport Általános Iskola, Miskolc (Bánkuti Petra Anna, Farkas Mirella, Harsányi Zita, Lipták Doroti, Simon Anna, Szántai Réka, Szojka Lilla, Tóth Hanga, Vágó Rebeka, Gelle Júlia, testnevelő: Vismeg István, felkészítő: Gecsei László).

Kosárlabda, IV. kcs. leány: Fényi Gyula Jezsuita Gimnázium (Vukicevic Mila, Földi Boglárka, Hegedüs Aténé Kata, Szemerszki Mária, Borbély Blanka, Hudák Lilla, Peitl Fruzsina, Gulya Orsolya, Szarka Edit, Hutka Luca Sára, Marincsák Anna, Bába Kira, felkészítő-edző neve: Vukicevic Milen).

Torna, leány haladó V-VI. kcs. csapat: Avasi Gimnázium (Barna Bernadett, Cseh Vanda, Cservenák Kata, Faragó Délia, Hajdu Zsófi, Kiss Bianka). Leány haladó V-VI. kcs. egyéni: Kiss Bianka (Avasi Gimnázium, testnevelő, felkészítő: Leskó-Sallai Beáta).

Általános iskolák

1. Fényi Gyula Jezsuita Gimnázium, 2. Vörösmarty Mihály Katolikus Általános Iskola és Óvoda, 3. Gyarmati Dezső Sport Általános Iskola, 4. Miskolci Herman Ottó Gimnázium, 5. Szent Imre Római Katolikus Általános Iskola, 6. Miskolci Könyves Kálmán Általános Iskola és Alapfokú Művészetoktatási Intézmény, 7. Miskolci Kazinczy Ferenc Magyar-Angol Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola, 8. Fráter György Katolikus Gimnázium és Kollégium, 9. Arany János Általános Iskola és Alapfokú Művészetoktatási Intézmény, 10. Fazekas Utcai Általános Iskola és Alapfokú Művészetoktatási Intézmény.

Középiskolák

1. Diósgyőri Gimnázium, 2. Miskolci Herman Ottó Gimnázium, 3. Földes Ferenc Gimnázium, 4. Avasi Gimnázium, 5. Fényi Gyula Jezsuita Gimnázium, 6. Miskolci SZC Berzeviczy Gergely Szakgimnáziuma, 7. Miskolci SZC Ferenczi Sándor Egészségügyi Szakkgimnáziuma, 8. Fráter György Katolikus Gimnázium és Kollégium, 9. Fáy András Görög Katolikus Közgazdasági Szakközépiskola, 10. Miskolci SZC Andrássy Gyula Szakgimnáziuma és Szakközépiskolája.


Elismerésben részesültek a miskolci bajnokok
Miskolc - A miskolci Művészetek Házában hétfőn este tartották az idei esztendőben kiválóan szerepelt miskolci sportolók díjátadó gálaünnepségét. Elismerésben azok részesültek, akik ifjúsági, junior és felnőtt kategóriában országos bajnokok lettek, a világ- és az Európa-bajnokságon 1–6. helyezést ...

Kiváló diákokat díjaztak a miskolci városházán
Miskolc - Középiskolák legeredményesebb diákjai kaptak elismerést Miskolc önkormányzatától. Az ünnepséget a városháza dísztermében rendezték annak a 43 tanulónak, akik tanulmányi, szakmai vagy kulturális téren kiemelkedő teljesítményt nyújtottak. A fiatalokat dr. Kiss János, Miskolc alpolgármeste...








hirdetés