2015.06.07. 21:29

Megünnepelték, amiért megdolgoztak

Szabolcs-Szatmár-Bereg - NB III Keleti csoport, 30. forduló: Győzelemmel biztosította be az elsőségét a Kisvárda, a lefújás után pedig kezdődhetett a nagy ünneplés.

Kisvárda Master Good–Nyírbátori FC 2–1 (1–0)

Kisvárda, 1500 néző, v.: Nazsa.

Kisvárda: Vasas G. – Szilvási Z. (Kondás K., a szünetben), Kornutjak, Kardos N., Molnár R., Minczér, Fodor A., Nagy R. (Milovac, 9.), Erős G. (Müller Zs., 77.), Lucas, Bouard Ramos. Szakmai igazgató: Révész Attila.

Nyírbátor: Tóth Sz. – Ambrusz (Szilágyi K., 85.), Ráti (Erdei Z., 57.), Benkő B., Oláh D., Boros D., Lipcsei M., Farkas M., Fabu M. (Sándor D., 70.), Nagy D., Pálvölgyi. Edző: Kovács János.

A bejáratnál ezúttal csak a tombolaszelvényeket lehetett megváltani, hiszen a szurkolók ingyenesen tekinthették meg a bajnokavató megyei rangadót Kisvárdán. A játékosok „Bajnokcsapat 2014-2015” feliratú pólóban melegítettek, kezdés előtt a várdai indulóra mazsorettek hordták körbe a piros-fehér zászlókat.

Aztán az első félidő már nem volt ilyen pompás, a várt gálaelőadás elmaradt, a nagy melegben ivószünet az volt, tetszetős akció nem nagyon. A bátoriak védekezésre rendezkedtek be, a reteszt az első félidőben akcióból nem is tudta feltörni a bajnokcsapat, amely megint a brazil játékosai révén szerezte a gólokat. A második, vagyis Lucas Marcolini átlövésgólja nagyjából el is döntötte a mérkőzést, amely a két megyebeli csapat számára eredményes sorozat végére tett pont. A kisvárdaiak négy év alatt a harmadik bajnoki aranyérmüket nyerték ebben az osztályban, a szünet után olykor felbátorodó, és megérdemelten szépítő és Erdei Zoltán szabadrúgásából a végén csaknem egyenlítő bátoriak pedig igazolták, hogy a középmezőnyben a helyük. A lefújás után pedig hazai részről jöhetett az ünneplés, éremosztóval, a szakmai stáb vizes hordóból nyakon öntésével, a Fodor András által vezényelt ünneplő dallal, Myke Bouard Ramos brazil zászlójával, a szurkolók részéről pedig ereklyegyűjtéssel.

Gól: Bouard Ramos (11-esből, 38.), Lucas (52.), illetve Pálvölgyi (87.). Jó: Lucas, Bouard Ramos, illetve Benkő B., Pálvölgyi.

(Tudósító: Bodnár Tibor)

Révész Attila: – Látszott, hogy a héten nem a szakmaiságra helyeztük a hangsúlyt, de a bajnokság egészét kell nézni, és teljesen megérdemelten nyertük meg a sorozatot. Megint megmutatkoztak az erényeink és a hiányosságaink, most jön a legnehezebb feladat, olyan csapat felépítése, amely nem kiesőjelölt lesz az NB II-ben. Ennek az alapjait leraktuk.

Kovács János: – Azt hiszem látszott, hogy nem asszisztálni jöttünk a bajnokavatásra, kihoztuk a maximumot a mérkőzésből. Ennyivel azért jobb a Kisvárda, amelynek csak gratulálni tudok a megérdemelt bajnoki címéhez. Egy biztos, Erdei Zoltánnak nem engedem, hogy visszavonuljon…

További eredmények: Felsőtárkány–Veresegyház 0–4, Salgótarján–DVSC-DEAC 0–3, Tiszaújváros–Hajdúböszörmény 2–1, Putnok–Kazincbarcika 3–3, Cigánd–Hatvan 4–1, Bp. Honvéd-MFA–Jászberény 0–1. Szabadnapos: Gyöngyös.