Drámai fordulat Tiszavasváriban

Fotó: Balogh Tamás
Nem nélkülözte a drámai fordulatokat a kézilabda NB II. Észak-keleti csoportjában rendezett a Tiszavasvári–Mátészalkai MTK összecsapás. Negyven másodperccel a vége a lefújás előtt még a vendégek vezettek, akik talán még maguk sem tudják, miként vesztettek innen – pedig így történt. Benyusz kendének és a hazaiaknak ennyi idő is elégségesnek bizonyult ahhoz, hogy kicsikarják a győzelmet.

Kézilabda NB II.

19. forduló, férfi

Fehérgyarmat–Balmazújváros II 38–27 (20–11)
Fehérgyarmat, 250 néző, v.: Dohány, Varga Zs. Fehérgyarmat: Nagy T. – Kotvász A. 3, Tóth N. 6, Csapos J. 6, Balogh G. 1, Szabó P. 10/2, Pásztor A. 5. Csere: Somogyi I. (kapus), Szűcs B. 3, Gaál R. 1, Csobay 2, Hadar B., Raska A. 1. Játékos-edző: Csapos János. Kiállítások: 16, illetve 14 perc. Hétméteresek: 4/2, illetve 7/5. A hazaiak meggyőző játékkal nyerték a mérkőzést. Junior: 31–31.

Nyírbátor–Püspökladány 28–29 (15–14)
Nyírbátor, 100 néző, v.: Berényi A., Pető P. Nyírbátor: Bíró D. – Aranyos S., Pisák T. 8/3, Jávor D. 3, Vinnai N. 2, Király Z. 4, Szemcsák O. 5 Csere: Tóth M. (kapus), Aranyos R. 2, Erdős Z. 4, Nagy G., Tóth L., Lázár A. Edző: Weibli Zoltán. Kiállítások: 6, illetve 8 perc. Hétméteresek: 4/3, illetve 3/3. A Nyírbátor bajban van… Junior: 41–28.

Demecser–Hajdúszoboszló 29–26 (12–12)
Demecser, 200 néző, v.: Aczél, Paulovics. Demecser: László J. – Kerékgyártó J. 2, Szikszai T. 3, Kovács L. 7/6, Fekete R. 9, Járosi A. 7, Hegyes Z. 1. Csere: Holb M. (kapus), Kiss J., Spekker L., Kósa D., ifj. Kósa I., Orosz I. Edző: id. Kósa István. Kiállítások: 6, illetve 16 perc. Hétméteresek: 6/6, illetve 6/6. A kötelező győzelmek mindig nehezek, ez is az volt… Junior: 20–33 .

Füzesabony–Kisvárda 34–30 (16–15)
Füzesabony, 150 néző, v.: Márton A., Szikszai S. Kisvárda: Simon A. – Csendes Á. 2, Sándor L. 3, Türk F. 4, Czili A. 7, Nagy D. 8/4, Nagyházi P. 5. Csere: Koi E, (kapus), Paróczai L., Kozma P. 1, Bata B., Dévényi J. Edző: Papp József. Kiállítva: 6, illetve 10 perc. Hétméteresek: 3/1, illetve 4/4. Kemény mérkőzésen a tartalékos kisvárdai csapat az 55. percig tartotta a lépést a hazaiakkal, még vezetett is, , a hajrára viszont elfáradt. Junior: 35–29.

Tiszavasvári–Mátészalkai MTK 19–18 (6–10)
Tiszavasvári, 500 néző, v.: Sándor T., Szendi A. Tiszavasvári: Pacza – Benyusz K. 9/1, Dancs M. 3/1, Buzás B., Bod B., Kiss K. 3, Mezei L. Csere: Bódor Z. (kapus), Csócsics G. 1, Kovács L. 1, Lukács G. 2, Smiger G., Medve R., Tuska Sz. Játékos-edző: Medve Róbert. Mátészalka: Felföldi – Varga R. 1, Király Gy. 4, Kun Á. 3, Kovács I. 2, Szántó Sz. 3/1, Varga II T. 4. Csere: Szender Sz., Almási G. 1, Kovács L. Edző: Falcsik Miklós. Kiállítások: 2, illetve 12 perc. Hétméteresek: 3/2, illetve 3/1. A vérbeli megyei rangadót nem a Tiszavasvári nyerte meg, sokkal inkább a mátészalkai csapat bukta el. Negyven másodperccel a befejezés előtt még a vendégek vezettek, ekkor hetest hibáztak, majd Benyusz Kende két góljával fordított a házigazda. Junior: 36–24.