„Egy fecske nem csinál nyarat – de majdnem”

A bajnoki góllövőlistát vezető mátészalkai Kiss Brigitta (24) a Kölcsey elleni rangadón rendre megtalálta a legjobb megoldást - © Fotó: Pusztai Sándor
Szabolcs-Szatmár-Bereg – A kézilabda NB II. Észak-keleti csoportban teljes fordulót rendeztek a férfiak számára, míg a nőknél megyei rangadót játszottak.

Kézilabda NB II.: Észak-keleti csoport

Férfi, 20. forduló

Bőcs KSC–Nyírbátori SC-TVP 30–35 (17–13)

Bőcs, 30 néző, v.: Gulybán, Örsi.

Nyírbátor: Nagy T. – Varga R. 1, Kovács Á. 11/4, Bod B. 7/1, Siket K. 2, Pisák T. 1, Szedlacsek J. Csere: Pálfy V. 5, Tóth N. 4, Kotvász A. 4, Tóth L., Láng M. Edző: Csapos János. Kiállítások: 16, illetve 10 perc. Hétméteresek: 3/3, illetve 8/5. A második félidő közepén „érkezett” meg a Nyírbátor a mérkőzésbe, amely ekkor egyenlített. Nehéz szülés volt a kiesőjelölt ellen, de ezek a meccsek a legnehezebbek. Ifi: 32–25.

Csapos János: – Egy fecske nem csinál nyarat – de majdnem. A második félidőben viszont elértük célunkat.

Fehérgyarmati VSE–Füzesabonyi SC 27–24 (12–9)

Fehérgyarmat, 300 néző, v.: Katona, Konyári.

Fehérgyarmat: Harangi P. – Preda 8/5, Albecz B., Illés N. 3, Páll T. 1, Gaál R. 4, Csobay A. 5. Csere: Szabó P. 5, Kun Sz., Siket T. 1 Edző: Falcsik Miklós. Kiállítások: 4, illetve 10 perc. Hétméteresek: 6/5, illetve 2/1. Nehezen indult, a második félidőben azonban beindult gyarmati gépezet, amely felőrölte az ellenfelet. Ifi: 35–29.

Falcsik Miklós: – A gyarmati szív eldöntötte a mérkőzést.

Tiszavasvári SE–Kisvárdai KC 20–20 (9–10)

Tiszavasvári, 400 néző, v.: Aczél, Paulovics.

Tiszavasvári: Boczák K. – Balázs M. 3, Benyusz K. 4, Kiss K. 3, Kovács I L., Feind Z. 2, Kovács II. L. 3. Csere: Volosinóczki, Bódor Z. (kapusok), Nagy Á. 5/4, Gazdag R., Deli D., Földi I., Szögi R., Nácsa G., Bodnár S. Edző: Hadas Sándor. Kisvárda: Tóth M. – Tuska Sz., Csendes Á. 3, Petykó T., Radojevics 7/5, Illés T. 4/2, Botka Á. 1. Csere: Simon A., Lipécz M. (kapusok), Molnár Z. 4, Dévényi T., Kovács L., Kovács A., Papp P., Mészáros Á., Szabó A. 1. Edző: Türk Ferenc. Kiállítások: 14, illetve 16 perc. Hétméteresek: 6/4, illetve 8/7. Hektikus mérkőzésen mindkét csapat játékosai megtettek mindent a győzelemért. Ifi: 35–33.

Hadas Sándor: – Azt hiszem, „jobbakat” érdemeltünk volna.

Türk Ferenc: – Szerintem egyik csapatnak sem jó ez a döntetlen, ugyanakkor mi a sírból hoztuk vissza az egy pontot.

További eredmény: Berettyó MSE–Hajdúnánás 32–30, Nádudvar–Kazincbarcika 19–34.

Női, 16. forduló

Mátészalkai MTK–Kölcsey DSE-Nyíregyháza 34–23 (20–14)

Mátészalka, 100 néző, v.: Dáné, Komáromi.

Mátészalka: Kiss G. – Toók V. 4, Tengyel E. 1, Deme B. 3, Márkus P. 6, Kiss B. 6, Dicső-Kiss J. 1. Csere: Jurecska K., Kónya L. (kapusok), Deme F. 8/8, Vakarcs K. 1, Móré K. 3, Ábri T. 1. Játékos-edző: Vakarcs Krisztina. Kölcsey: Torkos H. – Hrabina I. 5/2, dr. Tilki A., Kelemen G. 1, Gyimesi L. 1, Katona K. 5, Hruska Zs. 3. Csere: Varga F., Csikós B. (kapusok), Tóth G. 3, Silye V. 4/4, Márkus G. 1, Balogh D., Kósa Zs. Edző: Hadobás István. Kiállítások: 10, illetve 12 perc. Hétméteresek: 9/8, illetve 8/6. A Mátészalka ezúttal magabiztosan nyerte a megyei rangadót. Ifi: 35–31.

Vakarcs Krisztina: – A lányok már ki voltak éhezve a győzelemre, védekezésből csillagos ötös érdemelnek, ráadásul szép gólokat szereztünk.

Hadobás István: – A sportban nincsenek véletlenek, a sok kedvezőtlen előjel nagyon éreztette hatását. Megérdemelt a szalkaiak győzelme, amihez gratulálok, viszont megdöbbentő a hazai szurkolók egy részének ellenséges, sportpályára nem való gyűlölködő viselkedése.

További eredmények: Bőcs–Kazincbarcika 31–24, Lóci DSE–SZEPA KSE 45˜–25, Mezőkeresztes–Hajdúböszörmény 26–37. Szabadnapos: Vitka.

1. Vitka 16 12 – 4 483–380 24
2. Hajdúböszörmény 15 11 – 4 461–359 22
3. Mátészalka 15 10 1 4 499–406 21
4. DVSC U21 14 10 – 4 485–358 20
5. Kölcsey DSE-Nyíregyháza 14 10 – 4 464–387 20
6. Lóci DSE 15 9 1 5 431–404 19
7. Bőcs* 15 5 – 10 373–450 9
8. Kazincbarcika 15 3 – 12 381–426 6