Egyházi szavalóverseny a nyírvasvári iskolában

A zsűri feltöltődött a nap folyamán
A zsűri feltöltődött a nap folyamán - © Fotó: Szilágyi Ákos Bence
Nyírvasvári – Huszonnégy iskola száznyolcvanhárom diákja vett részt az egyházi szavalóversenyen a Nyírvasvári Általános Iskolában.

Négy megyéből (Veszprém, Hajdú-Bihar, Borsod–Abaúj-Zemplén, Szabolcs-Szatmár-Bereg) sőt, határon túlról, Koltóról is érkeztek versmondók, akik a költők szavaival próbálták elmondani a lelkük mélyén rejlő imáikat. Összesen 24 helyezést és 26 különdíjat osztott ki a zsűri, melynek tagjai egyházi elöljárók, iskolák és közművelődési intézmények vezetői, egyetemi oktatók, magyartanárok voltak – közölte Majoros Mária tagintézmény-vezető, aki ezúton is kifejezi háláját a versenyző gyermekeknek, az őket felkészítő nevelőknek, a szülőknek, a zsűri tagjainak.

A díjazottak

1. évfolyam

1. Barna László (Báthory Anna Református Általános Iskola, Nyírbátor), 2. Tikász Patrik (Szent Péter és Pál Görögkatolikus Általános Iskola, Nyírlugos), 3. Enyedi Zelina (Báthory, Nyírbátor), különdíj: Szemán Dominik (Szent Péter és Pál, Nyírlugos), Mocsár Lizbett (E-P-NY Általános Iskola Penészleki Tagintézmény, Encsencs), Szűcs Marcell (E-P-NY Általános Iskola Nyírvasvári Tagintézmény, Nyírvasvári)

2. évfolyam

1. Nagy Blanka (Szent Piroska Görögkatolikus Általános Iskola, Nyíracsád), 2. Antal Milán (Báthory, Nyírbátor), 3. Szűcs Martin (Szent Piroska, Nyíracsád), különdíj: Nyíri Dávid (Báthory, Nyírbátor), Csollák Nándor Máté (Nyírvasvári), Beri Tamás Milán (Szent László Általános Iskola, Nyírbéltek)

3. évfolyam

1. Lebujos Kristóf (Báthory, Nyírbátor), 2. Gyarmati Mira (Szent László, Nyírbéltek), 3. Sárközi Anita Szabina (Báthory, Nyírbátor), különdíj: Balogh Roxána (Nyírvasvári), Kovács Dorka (Széchenyi István Katolikus és Német Nemzetiségi Általános Iskola, Mátészalka), Mátyás Zoé Viktória (Báthory, Nyírbátor), Bencze Eszter (Petőfi Sándor Gimnázium, Koltó)

4. évfolyam

1. Suba Daniella (Báthory, Nyírbátor), 2. Márton Zalán (Báthory, Nyírbátor), 3. Vakály Virág (Szent Miklós Görögkatolikus Általános Iskola, Nyíregyháza), különdíj: Danó Milán (Eötvös József Általános Iskola, Piricse), Zsigmond Brenda (Csobád), Gugg Máté (Szent Piroska, Nyíracsád)

5. évfolyam

1. Tóth Dániel (Báthory, Nyírbátor), 2. Prokob Réka (Báthory, Nyírbátor), 3. Kozák Kevin (Nyírcsászári Terem-Bátorliget Általános Iskola, Nyírcsászári), különdíj: Szeles Fruzsina (Báthory, Nyírbátor), Bakos Petra (Nyírvasvári), Balogh Viktória (Encsencs), Varga Amanda Réka (Encsencs)

6. évfolyam

1. Fülep Dániel (Báthory, Nyírbátor), 2. Hornyák Zsófia (Báthory István Katolikus Gimnázium, Nyírbátor), 3. Molnár Anna (Szent László Katolikus Szakgimnázium, Gimnázium, Általános Iskola és Kollégium, Kisvárda), különdíj: Vécsi Alexa (Nyírvasvári), Milák Adrienn (Bátorliget)

7. évfolyam

1. Horváth Tamás (Szent Miklós, Nyíregyháza), 2. Toka Levente (Szent Miklós, Nyíregyháza), 3. Zsigmond Gábor (Zrínyi Ilona Általános Iskola és AMI, Csobád), különdíj: Szőcsi Lionel (Nyírvasvári), Sallai Gréta (Mérk-Vállaj Német Nemzetiségi Általános Iskola, Mérk), Kádár Angéla (Petőfi Sándor Gimnázium, Koltó)

8. évfolyam

1. Vaszily Gréta (Általános Iskola, Encs), 2. Zichar Patrícia (Báthory, Nyírbátor), 3. Tillinger Hanna (Kölcsey Ferenc Általános Iskola, Nyírgelse), különdíj: Harcsa Dorina (Báthory, Nyírbátor), Páll Eszter (Nyírvasvári), Haga Zoltán (Mérk), Guzina Gitta (Bátorliget).

KM








hirdetés