Egyszerűen jobb volt az ellenfél

Nyírbátor – A Szigetszentmiklós érvényre juttatta a tudásbeli különbséget a Nyírbátor otthonában.

Nem történt semmi meglepő. A Nyírbátor NB I B-s férfi kézilabdacsapata fejet kényszerült hajtani a lényegesen nagyobb játékerőt képviselő Szigetszentmiklós előtt. A tabella első felében tanyázó vendégek az égvilágon semmit nem bíztak a véletlenre, már a szünetig eldöntötték a találkozót. A sereghajtó hazaiak tíz percig tudták tartani a tempót, majd fokozatosan érvényre jutott a tudáskülönbség. A látogatók könyörtelenül kihasználták a házigazdák sorozatban elkövetett technikai hibáit, mindemellett az emberelőnyös szituációkat is eredményesen használták ki. A hajrára elfáradó bátoriaknak így esélyük sem volt arra, hogy közelebb férkőzzenek, végül tetemes különbségű vereséget szenvedtek.

Kézilabda: NB I B., férfi

VKK Nyírbátor–Szigetszentmiklós 19–37 (7–15)

Nyírbátor, 100 néző, v.: Kiu G., Kiu T.

Nyírbátor: Nagy T. – Albecz B. 1, Csonka P. 3, Kovács Zs. 2, Leiter I. 3, Pál T. 5/3, Csuzda M. Csere: Nagy N., Egri Gy. (kapusok), Lapos P. 1, Kovács L. 1, Járosi A. 1, Kaszás S., Kiss I. 2, Tóth L. Játékos-edző: Kovács László. Kiállítások: 8, illetve 8 perc. Hétméteresek: 4/3, illetve 2/1. Junior: 39–40.