EL-selejtező – Dán vagy liechtensteini ellenfele lehet a Videotonnak

Budapest/Nyon – A magyar csapatok közül csütörtökön egyedüliként győztes Videoton a dán Midtjyllanddal vagy a liechtensteini Vaduzzal játszhat a labdarúgó Európa Liga harmadik fordulójában.

Pénteken, a Nyonban rendezett sorsoláson kiderült, hogy a Debrecen az osztrák Rapid Wiennel, az MTK pedig a francia Lille-lel találkozhat a következő körben.

Utóbbi két csapatnak kisebb az esélye a továbbjutásra, mivel csütörtökön mindkét gárda 2-1-es vereséggel kezdett hazai pályán, a Debrecen a fehérorosz Tarpeda Zsodzina, az MTK pedig a Gabala csapatától kapott ki.

Dárdai Pál vezetőedző együttese, a Hertha BSC a dán Bröndby és a skót Hibernian párharcának továbbjutójával találkozik.

A harmadik forduló első mérkőzéseire július 28-án, a visszavágókra augusztus 4-én kerül sor. A győztesek az EL főtáblájára jutásért harcolhatnak majd, kiegészülve a Bajnokok Ligája harmadik selejtezőkörében búcsúzott csapatokkal.

A negyedik kör sorsolását augusztus 5-én rendezik.

Párosítások, Európa Liga-selejtező, 3. forduló (az uefa.com alapján):

VIDEOTON/Cukaricki (szerb) – Midtjylland (dán)/Vaduz (liechtensteini)
DEBRECEN/FK Tarpeda Zsodzina (fehérorosz) – Torpedo-Belaz Zsodino (fehérorosz)/Rapid Wien (osztrák)
MTK BUDAPEST/Gabala (azeri) – Lille (francia)
Hertha BSC (német) – Bröndby (dán)/Hibernian (skót)
Rovaniemi (finn)/Lokomotiv Zagreb (horvát) – Vorskla Poltava (ukrán)
Saint-Étienne (francia) – AEK Athén (görög)
Cliftonville (északír)/AEK Larnaca (ciprusi) – Szpartak Moszkva (orosz)
Pandurii Targu Jiu (román) – Kairat Almati (kazah)/Makkabi Tel-Aviv (izraeli)
Vojvodina (szerb)/Connah’s Quay (walesi) – Dinamo Minszk (fehérorosz)/St Patrick’s Athletic (ír)
Partizan (szerb)/Zaglebie Lubin (lengyel) – Strömsgodset (norvég)/Sonderjyske (dán)
Austria Wien (osztrák)/Kukesi (albán) – Sirak (örmény)/Spartak Trnava (szlovák)
West Ham United (angol) – Sahtyor Szoligorszk (fehérorosz)/Domzale (szlovén)
Luzern (svájci) – Sassuolo (olasz)
AIK Solna (svéd)/Europa (gibraltári) – Panathinaikosz (görög)
Istanbul Basaksehir (török) – Rijeka (horvát)
Levadia Tallinn (észt)/Slavia Praha (cseh) – Rio Ave (portugál)
Zimbru Chisinau (moldovai)/Osmanlispor (török) – Makkabi Haifa (izraeli)/Nömme Kalju (észt)
Heracles (holland) – Arouca (portugál)
Piast Gliwice (lengyel)/IFK Göteborg (svéd) – Beroe Stara Zagora (bolgár)/HJK Helsinki (finn)
Birkirkara (máltai)/Hearts (skót) – Krasznodar (orosz)
Aberdeen (skót)/Ventspils (lett) – Maribor (szlovén)/Levszki Szófia (bolgár)
Admira Wacker Mödling (osztrák)/Käpäz (azeri) – Slovan Liberec (cseh)
AZ Alkmaar (holland) – Giannina (görög)/Odd (norvég)
Genk (belga)/Buducnost Podgorica (montenegrói) – Häcken (svéd)/Cork City (ír)
Gent (belga) – Viitorul Constanta (román)
Slovan Bratislava (szlovák)/Jelgava (lett) – Omonia (ciprusi)/Beitar Jerusalem (izraeli)
Olekszandrija (ukrán) – CSMS Iasi (román)/Hajduk Split (horvát)
Neftcsi (azeri)/Skendija (macedón) – Mladá Boleslav (cseh)
KR Reykjavík (izlandi)/Grasshoppers (svájci) – Apollon Limassol (ciprusi)

– MTI –








hirdetés