EL-selejtező – Hazai döntetlennel jutott tovább a Rangers

Glasgow – A skót Glasgow Rangers továbbjutott a labdarúgó Európa Liga-selejtező második fordulójából, miután az idegenbeli 1-0-s sikert követően csütörtök este hazai pályán 1-1-es döntetlent játszott a horvát NK Osijek csapatával.

Csaknem telt ház, 46 ezer ember és fantasztikus hangulat fogadta a csapatokat az Ibrox Stadiumban.

A rendkívül jó iramú, mozgalmas első félidőben mindkét csapat számos alkalommal próbálkozott. A játék képe és lendülete a szünet után sem változott, az eredmény viszont igen, hiszen a hazaiak vezetést szereztek.

A vendégek a lefújásig küzdöttek, a 89. percben egyenlíteniük is sikerült, de a döntetlen a Rangersnek kedvezett.

Európa Liga-selejtező, 2. forduló, visszavágók:

Glasgow Rangers (skót)-NK Osijek (horvát) 1-1 (0-0)
Továbbjutott: a Rangers, 2-1-es összesítéssel.

AZ Alkmaar (holland)-Kajrat Almati (kazah) 2-1 (1-1)
Tj.: a Kajrat Almati, 3-2-es összesítéssel.

Girondins Bordeaux (francia)-Ventspils (lett) 2-1 (1-0)
Tj.: a Girondins Bordeaux kettős győzelemmel, 3-1-es összesítéssel.

KF Drita (koszovói)-F91 Dudelange (luxemburgi) 1-1 (1-0)
Tj.: a Dudelange, 3-2-es összesítéssel

La Fiorita (San Marinó-i)-Spartaks Jurmala (lett) 0-3 (0-2)
Tj: a Spartaks Jurmala kettős győzelemmel, 9-0-s összesítéssel.

Sarpsborg 08 (norvég)-St. Gallen (svájci) 1-0 (1-0)
Tj.: a Sarpsborg 2-2-es összesítéssel, idegenben szerzett góllal.

Crusaders FC (északír)-Olimpija Ljubljana (szlovén) 1-1 (1-1)
Tj.: az Olimpija Ljubljana, 6-2-es összesítéssel.

Radnicki Nis (szerb)-Makkabi Tel-Aviv (izraeli) 2-2 (1-1)
Tj.: a Makkabi Tel-Aviv, 4-2-es összesítéssel.

Rio Ave FC (portugál)-SSA Jagiellonia Bialystok (lengyel) 4-4 (2-1)
Tj.: a Jagiellonia, 5-4-es összesítéssel.

FH Hafnarfjördur (izlandi)-Hapoel Haifa (izraeli) 0-1 (0-0)
Tj.: a Hapoel Haifa, 2-1-es összesítéssel.

később:
Burnley (angol)-Aberdeen (skót) 20.45 (1-1)
Lech Poznan (lengyel)-Sahtyor Szoligorszk (fehérorosz) 20.45 (1-1)
Valur Reykjavík (izlandi)-FC Santa Coloma (andorrai) 22.00 (0-1)

korábban:

Újpest FC-Sevilla FC (spanyol) 1-3 (0-1)
Tj.: a Sevilla, 7-1-es összesítéssel.

Progrés Niedercorn (luxemburgi)-Budapest Honvéd 2-0 (1-0)
Tj.: a Progrés Niedercorn, 2-1-es összesítéssel.

Admira Wacker Mödling (osztrák)-CSZKA Szófia (bolgár) 1-3 (0-1)
Tj.: a CSZKA Szófia kettős győzelemmel, 6-1-es összesítéssel.

AIK Solna (svéd)-FC Nordsjaelland (dán) 0-1 (0-1)
Tj.: a Nordsjaelland kettős győzelemmel, 2-0-s összesítéssel.

Apollon Limasszol (ciprusi)-FK Zeljeznicar Szarajevó (bosnyák) 3-1 (1-1)
Tj.: az Apollon Limasszol kettős győzelemmel, 5-2-es összesítéssel.

Lincoln Red Imps FC (gibraltári)-The New Saint (walesi) 1-1 (1-0)
Tj.: a The New Saint, 3-2-es összesítéssel.

FK Mariupol (ukrán)-Djurgardens IF (svéd) 2-1 (0-0, 1-1, 2-1) – hosszabbítás után
Tj.: a Mariupol hosszabbítás után, 3-2-es összesítéssel.

Sparta Praha (cseh)-Spartak Zlatibor Voda (szerb) 2-1 (1-0)
Tj.: a Spartak Zlatibor Voda, 3-2-es összesítéssel.

FC Vaduz (liechtensteini)-VMFD Zalgiris (litván) 1-1 (1-0)
Tj.: a Zalgiris, 2-1-es összesítéssel.

Atromitosz (görög)-Dinamo Breszt (fehérorosz) 1-1 (0-0)
Tj.: a Dinamo Breszt, 5-4-es össszesítéssel.

Slovan Bratislava (szlovák)-Balzan Youths FC (máltai) 3-1 (1-0)
Tj.: a Slovan Bratislava, 4-3-as összesítéssel.

Aszterasz Tripolisz (görög)-Hibernian (skót) 1-1 (0-1)
Tj.: a Hibernian, 4-3-as összesítéssel.

Besiktas JK (török)-B36 Tórshavn (feröeri) 6-0 (2-0)
Tj.: a Besiktas kettős győzelemmel, 8-0-s összesítéssel.

FC Köbenhavn (dán)-Stjarnan (izlandi) 5-0 (3-0)
Tj.: a Köbenhavn kettős győzelemmel, 7-0-s összesítéssel.

Vikingur Göta (feröeri)-Torpedo Kutaiszi (georgiai) 0-4 (0-2)
Tj.: a Torpedo kettős győzelemmel, 7-0-s összesítéssel.

Vitesse (holland)-FC Viitorul Constanta (román) 3-1 (1-0)
Tj.: a Vitesse, 5-3-as összesítéssel.

NK Maribor (szlovén)-SZK Csihura Szacshere (georgiai) 2-0 (0-0)
Tj.: a Maribor, 2-0-s összesítéssel.

FK Szarajevó (bosnyák)-Atalanta (olasz) 0-8 (0-5)
Tj.: az Atalanta, 10-2-es összesítéssel.

NK Domzale (szlovén)-FK Ufa (orosz) 1-1 (0-0)
Tj.: az FK UFA 1-1-es összesítéssel, idegenben szerzett góllal.

FCSB (román)-Rudar Velenje (szlovén) 4-0 (1-0)
Tj.: az FCSB kettős győzelemmel, 6-0-s összesítéssel.

Alashkert (örmény)-Sutjeska Niksic (montenegrói) 0-0
Tj.: az Alashkert, 1-0-s összesítéssel.

KF Laci (albán)-Molde FK (norvég) 0-2 (0-2)
Tj.: a Molde kettős győzelemmel, 5-0-s összesítéssel.

AEK Larnaca (ciprusi)-Dundalk (ír) 4-0 (3-0)
Tj.: az AEK Larnaca, 4-0-s összesítéssel.

FK AS Trencín (szlovák)-Górnik Zabrze (lengyel) 4-1 (2-0)
Tj.: a Trencín kettős győzelemmel, 5-1-es összesítéssel.

Dinamo Minszk (fehérorosz)-FC DAC 1904 (szlovák) 4-1 (1-0)
Tj.: a Dinamo Minszk kettős győzelemmel, 7-2-es összesítéssel.

Flora Tallinn (észt)-APOEL (ciprusi) 2-0 (2-0)
Tj.: az APOEL, 5-2-es összesítéssel.

Slavia Szófia (bolgár)-Hajduk Split (horvát) 2-3 (1-1)
Tj.: a Hajduk Split kettős győzelemmel, 4-2-es összesítéssel.

FK Trakai (litván)-Partizan Beograd (szerb) 1-1 (1-1)
Tj.: a Partizan, 2-1-es összesítéssel.

Valletta FC (máltai)-HSK Zrinjski Mostar (bosnyák) 1-2 (0-1)
Tj.: a Zrinjski Mostar, 3-2-es összesítéssel.

BK Häcken (svéd)-RB Leipzig (német) 1-1 (0-0)
Tj.: a Leipzig, 5-1-es összesítéssel.

Lilleström SK (norvég)-LASK Linz (osztrák) 1-2 (0-1)
Tj.: a LASK Linz kettős győzelemmel, 6-1-es összesítéssel.

szerdán játszották:

Fola Esch (luxemburgi)-KRC Genk (belga) 1-4 (0-2)
Tj.: a Genk kettős győzelemmel, 9-1-es összesítéssel.
kedden játszották:

FC Pjunik (örmény)-FK Tobol (kazah) 1-0 (0-0)
Tj.: a Pjunik 2-2-es összesítéssel, idegenben szerzett góllal.

– MTI –








hirdetés