2013.06.18. 08:54

NHL - A Boston lenullázta a Chicagót

Boston, 2013. június 18., kedd (MTI) - A Boston Bruins 2-0-ra nyert a vendég Chicago Blackhawks ellen, és így 2-1-re vezet az észak-amerikai profi jégkorongliga (NHL) döntőjében. Az egyik csapat negyedik sikeréig tartó párharc magyar idő szerint csütörtök hajnalban folytatódik ugyancsak Bostonban.

Döntő, 3. mérkőzés:

Boston Bruins-Chicago Blackhawks 2-0 (0-0, 2-0, 0-0)

gól: Paille (23.), Bergeron (35.)

A párharc állása: 2-1 a Boston javára

Az első két, chicagói mérkőzés hosszabbításban dőlt el, előbb a Blackhawks, majd a Boston győzött. A bemelegítés alatt a vendégek szlovák sztárja, Marian Hossa megsérült, így nem tudta vállalni a játékot a fontos mérkőzésen.

A Bruins jól kezdett, irányította a játékot, ám hiába lőtt többet kapura ellenfelénél, nem tudta bevenni Corey Crawford kapuját. Ahogy rendezte sorait a Chicago, kétszer is emberelőnybe került, ám nem élt a lehetőségekkel, mert Tuukka Rask, a hazaiak finn hálóőre remekelt.

A második harmad elején az előző meccset hirtelen halálban eldöntő Daniel Paille villant, majd a lendület megmaradt, és sorra kapta az emberelőnyöket a Bruins. Ebből az egyiket Patrice Bergeron értékesítette a 41 éves cseh Jaromir Jagr szép passzából.

A harmadik játékrészre minden energiáját mozgósította a Blackhawks, a helyzetekig, kapuvasig eljutott, de egyszerűen semmi sem sikerült. Rask 27 védéssel zárta az összecsapást, és a rájátszásban harmadik alkalommal volt hibátlan. A hazai siker alapja volt, hogy a csapat a korongbedobásokat 39-16 nyerte, ezért sokkal több támadást vezethetett.

A döntőben először nyert az a csapat, amely a találkozó első gólját ütötte.

Az idei playoffban a Boston az aktuális párharcaiban mindegyik harmadik sorszámú meccsét megnyerte, a Chicago pedig elveszítette.

A negyedik mérkőzésre magyar idő szerint csütörtök hajnalban kerül sor Bostonban.