Elméletben és a terepen

Az ügyességi feladatok megmozgatták a diákokat
Az ügyességi feladatok megmozgatták a diákokat - © Fotó: Sipeki Péter
Nyíregyháza – A vetélkedő elsődleges célja a közlekedési ­ismeretek bővítése volt.

A Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Baleset-megelőzési Bizottság a idén is megrendezte az országos, felmenő rendszerű „Középiskolás Közlekedésbiztonsági Kupa” elnevezésű verseny megyei döntőjét április 2-án, Nyíregyházán.

Továbbjutottak a döntőbe

A benevezett 14 iskola 14 csapata három kategóriában indulhatott. A kerékpár-­kategória első helyezettje Pálincsár Lilla (gépészeti szakgimnázium, Mátészalka) lett, a segédmotoros­kerékpár-kategória győztese Kováts Bálint (Sipkay Barna kereskedelmi, vendéglátóipari, idegenforgalmi szakgimnázium), a személygépkocsi-kategória első helyezettje Papp Ádám (gépészeti szakgimnázium, Mátészalka) volt.

A megyei fordulóban első helyezést elért tanulók ­képviselik majd megyénket a budapesti országos döntőben.