Először nyert a Várda, nagyon megy a női csapatoknak

Szabolcs-Szatmár-Bereg – Újabb fordulót rendeztek a kézilabda NB II. Észak-keleti csoportban.

Férfi, 5. forduló

Bőcs KSC–Kisvárdai KC 20–26 (11–14)

Bőcs, 50 néző, v.: Aczél, Paulovics.

Kisvárda: Lipécz M. – Tuska Sz., Csendes Á. 3, Radojevics 5/1, Petykó T. 3, Mészáros Á. 1, Illés T. 6/4. Csere: Simon A., Tóth M. (kapusok), Kovács L. 2, Papp P. 2, Molnár Z. 4, Vitális I. Edző: Türk Ferenc. Kiállítások: 12, illetve 8 perc. Hétméteresek: 3/2, illetve 6/5. A vendégek végig vezettek, a második félidő derekán ugyan felzárkóztak a hazaiak, de a győzelem nem forgott veszélyben. Ifi: 30–32.

Türk Ferenc: – Majdnem jó játékkal nyertünk.

Fehérgyarmati VSE–Heves SE 26–26 (10–17)

Fehérgyarmat, 350 néző, v.: Gulybán, Örsi.

Fehérgyarmat: Harangi P. – Preda 13/6, Albecz B. 1, Kun Sz. 1, Müller N. 3, Gaál R., Csobay A. Csere: Viman (kapus), Szabó P. 3, Ferenczi R. 2, Illés N. 1, Ruzsinszki B. 2, Siket T. Edző: Falcsik Miklós. Kiállítások: 4, illetve 8 perc. Hétméteresek: 6/6, illetve 2/2. A vendégek kapusa, Pereverzia Mihály lehúzta a rolót, a hazaiak hétgólos hátrányt ledolgozva mentett pontot. Ifi: 35–16. (Tudósító: Szűcs József)

Falcsik Miklós: – Az első félidőben naggyá tettük az ellenfél kapusát. A szünet után az ellenfél ugyanúgy csalta a kézilabdát, mint addig, de legalább sikerült a védekezésváltással kiegyenlíteni.

Füzesabonyi SC–Nyírbátori SC 30–20 (18–6)

Füzesabony, 80 néző, v.: Bognár A., Márton A.

Nyírbátor: Nagy T. – Pálfy V. 1, Pisák T. 2, Dobi S. 1, Siket K. 1, Kovács Á. 4/1, Varga R. 3. Csere: Tóth N. 1, Takács Z. 3, Láng M., Szedlacsek J. 2, Kotvász A., Bod B. 2. Edző: Csapos János. Kiállítások: 6, illetve 0. Hétméteresek: 2/2, illetve 1/1. A vendégek első félidei gólképtelensége rányomta a bélyegét az egész mérkőzésre. Ifi: 38–26. (Tudósító: Petneházi Zsolt)
Csapos János: – Az első félidőben elszállt a remény.
További eredmény: Hajdúböszörmény–Kazincbarcika 24–24, Nádudvar–Berettyó MSE 29–29. Szabadnapos: Tiszavasvári.

Női, 4. forduló

Mátészalkai MTK–Hajdúböszörményi TE 26–22 (11–13)

Mátészalka, 110 néző, v.: Barta N., Kovács S.

Mátészalka: Jurecska K. – Tóth V., Márkus P. 2, Deme B. 4, Kiss B. 5/4, Tengyel E. 4, Ábri T. 2. Csere: Kónya L. (kapus), Dicső-Kiss J. 5, Vakarcs K. 4/2. Játékos-edző: Vakarcs Krisztina. Kiállítások: 10, illetve 14 perc. Hétméteresek: 7/6, illetve 9/6. Rangadóhoz méltó színvonalú mérkőzésen nyert a Szalka. Ifi: 36–29.

Vakarcs Krisztina: – Nagyon kemény, harcos mérkőzés volt, értékesebb egy ilyen találkozót lejátszani és mwegnyerni. Elégedett vagyok a csapat teljesítményével, mert nehéz helyzetekben is segítettünk egymásnak. Mentálisan és fizikailag is ellenfelünk fölé tudtunk kerekedni.

Vitka SE–Kazincbarcikai KSE 34–20 (14–11)

Vásárosnamény, 150 néző, v.: Kathi, Oláh B. Vitka: Darányi R. – Kanda K. 2/1, Csubina 4/1, Major F. 5, Kránitz A. 3/3, Cibulenko 6/1, Héjjas T. 8. Csere: Miklovicz B. (kapus), Szilágyi R., Rózsa N. 4, Haraszti Dsz 1, Szemán Sz. 1. Játékos-edző: Szemán Szilvia. Kiállítások: 8, illetve 16 perc. Hétméteresek: 7/6 illetve 6/6. A hazaiak nem csak jól védekeztek, különösen a második félidőben a támadójáték is olajozottan működött. Ifi: 52–21.

Szemán Szilvia: – Álmos kezdés után dicséret illeti a csapatot, mert a szünet után a védekezés mellett a támadójáték is feljavult. Köszönjük lelkes szurkolótáborunk biztatását, legközelebb is várjuk őket.

További eredmény: Bőcs–SZEPA KSE 37–28. Szabadnapos: Kölcsey DSE-Nyíregyháza.

1. Mátészalka 4 3 1 – 110–98 7
2. Vitka 4 3 – 1 111–87 6
3. Lóci DSE 4 2 1 1 102–96 5
4. Kölcsey DSE-Nyíregyháza 2 2 – – 73–55 4
5. Hajdúböszörmény 3 2 – 1 77–69 4
6. Bőcs 3 2 – 1 79–77 4
7. Kazincbarcika 4 1 – 3 109–102 2