2016.04.13. 14:45

Fucsovics Márton - Újból három szett, most vereséggel

Nyíregyháza - Fucsovics Márton a top százat ostromló cseh játékos ellen játszott az olaszországi tenisztorna második fordulójában.

Az első forduló után a nyolcaddöntőben is maratoni mérkőzést játszott Fucsovics Márton az olaszországi Barlettában, a 42 500 eurós salakpályás ATP-challengerversenyen. A világranglistán 219. helyen álló nyíregyházi teniszezőnek a viadal harmadik kiemeltje, a cseh Adam Pavlasek (120.) volt az ellenfele, aki ellen két óra 14 percet töltött a pályán – mire a végén kénytelen volt gratulálni a legyőzőjének.

Merthogy hiába volt egyenrangú partnere a top százat ostromló 21 éves játékosnak, az ellenfél a döntő pillanatokban jobban koncentrált, jobb százalékkal adogatott ls a végén jól váltogatta az ejtéseket és az átemeléseket. Pavlasek végül 5:7, 6:4, 6:3-ra győzte le a versenytől így búcsúzó Fucsovicsot.