Éppenhogy, de előnyt szereztek a kosársulisok

Nyíregyházi Kosársuli vs. Tatabányai KC
Nyíregyházi Kosársuli vs. Tatabányai KC - © Fotó: Pusztai Sándor
Nyíregyháza – Kemény meccset vívtak az amatőr női NB I negyeddöntőjében a nyíregyháziak a Tatabánya ellen.

A korábbi évekből jól megszokott nagy csatát vívta vasárnap a Tatabányával a Nyíregyházi Kosársuli az amatőr női NB I-es bajnokság negyeddöntőjének első mérkőzésén. Akadt olyan pillanat, amikor úgy tűnt, hogy a párharcot pályaelőnyből kezdő nyíregyháziak bicskája beletörik a feladatba, de végül csak sikerült nyerni három ponttal.
Pedig a tatabányaiak három negyeden keresztül vezettek, az NYKS 61–60-nál a 34. percben vette át a vezetést, amit egyszer még kiadott a kezéből (63–64), de az egész meccsen remeklő Fekete Dóra kosaraival sikerült fordítani, és előnyt szerezni a folytatásra.

Amatőr női NB I
Negyeddöntő, 1. mérkőzés

Nyíregyházi Kosársuli–Tatabányai KC 69–66 (17–18, 13–17, 19–18, 20–13)

Szent Imre-gimnázium, 50 néző, v.: Balogh Gy., Bács.

NYKS: Papp K. 20/3, Fekete D. 19/6, Takács A. 2, Páll V. 4, Farkasinszki O. 18. Csere: Popenko K. 4, Hidas, Cziránku, Simoncsik. Edző: Farkasinszki Gyuláné.

Az egyik fél második győzelméig tartó párharc állása: 1–0 a Nyíregyházi Kosársuli javára.

A kommentelés opció, a jó magaviselet kötelező! Moderációs elveinket itt olvashatja .