haon-sportoldal

2013.01.10. 07:22

Ez még gombócból is borzasztóan sok lenne

A DVSC-Fórum 36–16-os vereséget szenvedett Érden.

A DVSC-Fórum 36–16-os vereséget szenvedett Érden.A vasárnapi, győri bajnoki után szerdán este már Érden lépett pályára a Loki női kézilabdacsapata a honi pontvadászatban. Egyértelműen a hazaiak voltak a meccs favoritjai, hiszen Szabó Edina tanítványai az ötödik, míg a debreceniek a nyolcadik helyen álltak a tabellán a mérkőzés előtt, s 5 pont választotta el a feleket egymástól.

A Duna-partiak nagy lendülettel vetették magukat a csatába, amire a lokistáknak csak tíz percig volt válaszuk, azt követően elléptek a vendéglátók. A cívisvárosiak főként az ellenfél kapuja előtt voltak nagyon bizonytalanok, az első félidőben mindössze hétszer találtak a kapuba, míg a hazaiak 15-ször örülhettek gólnak.

A pauza után sem engedett ki az Érd, támadásaik még sikeresebbek voltak, mint az első játékrészben, így végül húszgólos, 36–16-os vereséget szenvedett a Debrecen. Bíró Imre, a debreceniek mestere a találkozó után értékelhetetlennek minősítette a Loki teljesítményét. A súlyos zakót minél hamarabb ki kell heverniük a piros-fehéreknek, ugyanis szombaton az ősi rivális Békéscsaba érkezik a Hódosban. HBN

Tények

ÉTV-ÉRDI VSE-DVSC-FÓRUM 36-16 (15-7)

Érd, 300 néző. V: Hargitai I G., Markó G.

ÉRD: OGUNTOYE - Török 2, Kovács Anna 5, Wolf 4 (2), Vukcsevics 4, Szekeres 3, Balog 2 (1). Cs: Gridnyeva (kapus), Elez 4, VINCZE M. 4, Koren 4, Bognár B. 3, Kovács G. 1. Edző: Szabó Edina

DEBRECEN: Lajtos - Varsányi 2 (1), HerrA. 2, Som 1, Dakos 4, Siska 4, Szilágyi Á 1. Cs: Makai (kapus), Bohus-Karnik M. 1, Vörös 1, Slatka, Karnik Sz. Edző: Bíró Imre

Az eredmény alakulása. 4. perc: 2-0. 9. p.: 2-2. 12. p.: 5-2. 21. p.: 11-5. 28. p.: 14-6. 37. p.: 19-9. 46. p.: 26-12. 54. p.: 31-16

Kiállítások: 4, ill. 16 perc

Hétméteresek: 4/3, ill. 1/1