Európa-liga – A BATE ellen kezdi meg a csoportkört a Vidi

Európa-liga – A BATE ellen kezdi meg a csoportkört a Vidi
© Fotó: molvidi.hu
Budapest – Hat év szünet után csütörtökön rendezik az első olyan fordulót a labdarúgó Európa-liga csoportkörében, melyben magyar csapat is érdekelt. A bajnok Vidi FC a fehérorosz BATE Boriszovot fogadja a Groupama Arénában.

A székesfehérvári együttes csoportjának, a L jelű négyesnek a másik mérkőzésén a Chelsea a PAOK vendége lesz. Mindkét mérkőzés 18.55-kor kezdődik, a magyarországi találkozót végig élőben közvetíti a Kossuth Rádió.

A második számú európai kupasorozatban négy másik olyan együttes szerepel, melynek van magyar játékosa, ráadásul csütörtökön a K csoportban két ilyen gárda egymással csap össze: a Kádár Tamást foglalkoztató Dinamo Kijev hazai pályán küzd meg Kleinheisler László csapatával, az Asztanával.

Szántó Tamás együttese, a Rapid Wien a G csoportban otthon kezd a Szpartak Moszkvával, míg Gulácsi Péter klubja, a Leipzig a Salzburgot fogadja.

– MTI –


Európa-liga, csoportkör, 1. forduló

A csoport:

Ludogorec (bolgár)-Bayer Leverkusen (német) 21.00
AEK Larnaca (ciprusi)-Zürich (svájci) 21.00

B csoport:

Celtic Glasgow (skót)-Rosenborg (norvég) 21.00
Leipzig (német)-Salzburg (osztrák) 21.00

C csoport:

Slavia Praha (cseh)-Girondins Bordeaux (francia) 21.00
FC Köbenhavn (dán)-Zenit (orosz) 21.00

D csoport:

Dinamo Zagreb (horvát)-Fenerbahce (török) 21.00
Spartak Trnava (szlovák)-RSC Anderlecht (belga) 21.00

E csoport:

Arsenal (angol)-Vorszkla (ukrán) 21.00
Sporting Lisboa (portugál)-Qarabag (azeri) 21.00

F csoport:

Olimpiakosz Pireusz (görög)-Real Betis (spanyol) 21.00
Dudelange (luxemburgi)-AC Milan (olasz) 21.00

G csoport:

Rapid Wien (osztrák)-Szpartak Moszkva (orosz) 18.55
Villarreal (spanyol)-Glasgow Rangers (skót) 18.55

H csoport:

SS Lazio (olasz)-Apollon (ciprusi) 18.55
Olympique Marseille (francia)-Eintracht Frankfurt (német) 18.55

I csoport:

Genk (belga)-Malmö (svéd) 18.55
Besiktas (török)-Sarpsborg (norvég) 18.55

J csoport:

Akhisar (török)-Krasznodar (orosz) 18.55
Sevilla (spanyol)-Standard Liege (belga) 18.55

K csoport:

Dinamo Kijev (ukrán)-Asztana (kazah) 18.55
Rennes (francia)-Jablonec (cseh) 18.55

L csoport:

VIDI FC-BATE Boriszov (fehérorosz), Groupama Aréna 18.55
PAOK (görög)-Chelsea (angol) 18.55








hirdetés