“Ez a mai mérkőzés nem a futball népszerűsítéséről szólt”

Nyírgyulaj vs. Mándok
Nyírgyulaj vs. Mándok - © Fotó: Janics Attila
Szabolcs-Szatmár-Bereg – Megkezdődött a Tiszántúli Takarék megyei I. osztály tavaszi idénye. A 16. fordulóban három mérkőzést játszottak szombaton.

Nagyecsed–Sényő-Carnifex 1–2 (0–1)

Nagyecsed, 150 néző, v.: Sipos L.

Nagyecsed: Makó R. – Zámbó K., Marinas, Ascsillán (Sarkadi G.), Somlyai G., Homann R., Bulyáki A. (Bodogán Z.), Török S., Dobos Z., Pócsi B., Erdős M. (Bulyáki K.) Játékos-edző: Ádámszki Róbert.

Sényő: Gagyi S. – Bodó G., Klepács K., Lukács B., Lakatos L. (Ács Á.), Phrakonkham (Haburcsák B.), Fodor A., Burics A., Fabu M., Marics G. (Ruska T.), Barcsay M. (Kapacina K.). Edző: Sándor Tamás.

Az időjáráshoz képest nagyon jó iramú mérkőzésen a döntetlen igazságosabb lett volna.

Gól: Marinas (11-esből), illetve Marics G., Kapacina K.

Ádámszki Róbert: – Gratulálok a Sényőnek, jobban sáfárkodott a helyzetivel, mint mi. Úgy érzem, nagy lehetőséget szalasztottunk el a pontszerzésre, arra viszont kíváncsi lennék, ha 1–1-nél az ezerszázalékos 11-est meg meri adni a játékvezető úr, akkor mi lett volna… Isten nyugosztalja az öreg Borgeszt!

Sándor Tamás: – Ez a mai mérkőzés nem a futball népszerűsítéséről szólt. Egy ilyen nagyon nehéz pályán fölényes győzelmet arathattunk volna az első félidőben, de a másodikban végig brusztolni kellett, mert igazából a küzdelem dominált. Sok sikert kívánok a Nagyecsednek!

Austria Juice-Vásárosnamény–Dombrád 1–0 (0–0)

Vásárosnamény, 180 néző, v.: Paráda.

Vásárosnamény: Kardos Z. – Fejes J., Nagy D., Danku J., Balogh Gy., Lakatos T. (Danku A.), Deskó D., Sebestyén G. (Szabó J.), Lizák B., Lakatos I., Zán B. Edző: Dudás Zoltán.

Dombrád: Csáki T. – Molnár T., Hruska Á., Géczi I., Pap M., Buka B., Nagy M., Puskás Á., Posta N. (Juhász Cs.), Dallos L., Flavio (Varga D.). Edző: Seregi Mihály.

Megérdemelt hazai győzelem született.

Gól: Lizák B. Ifi: 5–2.

Dudás Zoltán: – Jelenlegi helyzetünkben, egy megerősödött Dombrád ellen nagyon fontos három pontot szereztünk, amiért becsületesen meg kellett dolgoznunk.

Seregi Mihály: – Nem éppen ideális körülmények között elégséges játékvetés mellett úgy érzem, rászolgáltunk volna a döntetlenre. Nem játszottunk rosszul, de mégis az ellenfél nyerte meg a mérkőzést. További sok sikert a Naménynak!

Nyírgyulaj–Mándok 1–3 (0–1)

Nyírgyulaj, 100 néző, v.: Tomori.

Nyírgyulaj: Opre R. – Turbucz T., Czerula Zs., Angyalos A., Lovas N., Tóth B. (Kerti L.), Fekete G., Nagy I., Nagy B. (Sánta J.), Erdei Z., Török I. Edző: Lukács Tibor.

Mándok: Zán K. – Kohutka M., Hidi N., Kovács I., Pahomov, Hricskevics, Szkunzjak (Győri) J.), Szabó T., Sipos T., Buda P. (Ari A.), Tott R. Edző: Dancs Béla.

Nehéz időjárási körülmények között nyertek a vendégek.

Gól: Sánta J., illetve Kovács I., Buda P., Hricskevics. Kiállítva: Erdei Z. (39. perc). Ifi: 1–1.

Lukács Tibor: – Az irreális körülményekhez a vendégek jobban alkalmazkodtak, ennek ellenére a második félidőben tíz emberrel is beszorítottuk őket, de nem sikerült pontot szerezni.

Dancs Béla: – Le a kalappal a játékosok előtt, megtették a magukét, a második félidőben viszont nem csak hátszél volt, de nagyon lejtett a hazai pálya is.