Ez már nagyon járt a Nyírgyulajnak

Nagy Imre (jobbról) jól szállt be a nyírgyulaji csapatba: fontos góllal tette le névjegyét - © Fotó: HBN
Nyírgyulaj – A nyírségiek új szerzeménye, Nagy Imre góllal és győztes meccsel debütált.

Az új évre újítás dukál. A Nyírgyulaj élvonalbeli futsalcsapata friss szerzeménnyel, Nagy Imrével soraiban lépett pályára a Göcsej Zalaegerszeg otthonában. Az ,,osztálytárs” Berettyóújfalutól igazolt huszonkét esztendős titánt mindjárt kezdőként vetette be a szabolcsi egylet. Naná, hisz nem babra ment a játék – a felsőházi rájátszásért, vagyis a legjobb hat közé jutásért vívott csatában mindkét fél vastagon érdekelt. A vendégek mindjárt a második percben kapufát lőttek, majd a kiegyenlített meccsen jött a hidegzuhany: előbb Borsi bombája, majd Sámson fejese ugrasztotta talpra a hazai tábort. A gyulajiak vészkapus taktikával operálva (vagyis, a mezőnyben létszámfölény kialakításával….) próbálták menteni a menthetőt, Rögtön a második félidő elején Nagy Imre szépített, bizonyítva, jó vásárt csinált vele a Lovas-legénység, Sőt, kisvártatva Berecz Zsolt – kezezésért megítélt – büntetőből egyenlített. A hajrában Borsi újabb ,,dugójára” Kovács István kisbüntetőből válaszolt, néhány pillanattal később príma szabadrúgás variáció befejezéseként Siska Gergő is beköszönt, Varga Dániel pedig végképp eldöntötte a három pont sorsát. Így a zalaiakkal szemben megannyi balszerencsés módon elbukott összecsapást követően fordult a kocka – a legjobbkor. Ennyi már járt a látogatóknak, nem mellesleg ötödik (!) idegenbeli sikerükkel megteremtették az esélyt, hogy kikaparják maguknak a gesztenyét.

– Hatpontos meccset nyertük, újabb lépést tettük céljaink elérése érdekében, Még mindig biztos a bennmaradás kiharcolása a legfontosabb, ugyanakkor ha még két bravúrt be tudunk mutatni, extraként a legjobb hat közé juthatunk. Ez nem elvárás, de most már erre is esélyünk van – kommentálta a fejleményeket Lovas Norbert, a Gyulaj játékos-edzője.
A Nyírgyulajnak csütörtökre is jut feladat, amikor a Győri ETO-t fogadja a Magyar Kupa negyedöntő visszavágóján a nyírbátori sportcsarnokban. Az első találkozót a kisalföldiek 10–4-re nyerték.

Futsal
Futsal: NB I, 13. forduló

Göcsej-Zalaegerszeg–Nyírgyulaj KSE 4–5 (2–0)

Zalaegerszeg, 400 néző, v.: Horváth Z., Ábrahám T.

Nyírgyulaj: Pallai G. – Angyalos A., Siska G., Kovács I., Nagy I. Csere: Kriston D., Lovas N., Berecz Zs., Varga D., Czerula Zs., Tóth B. Játékos-edző: Lovas Norbert.
Gól: Borsi G. 2, Sámson Z., Kottán K., illetve, Nagy I., Berecz Zs., Kovács I., Siska G., Varga D.

További eredmények: Futsal Veszprém–Győri ETO 3–6, Haladás–Vasas 9–?5, Aramis–Rubeola FC 7–4, Dunaferr–Berettyóújfalu 1–2.
A bajnokság állása: 1. Rába ETO 34 pont/13 mérkőzés, 2. Haladás 30/13, 3. Berettyóújfalu 26/13, 4. Dunaferr 25/13, 5. Veszprém 18/13, 6. Aramis 17/13, 7. Nyírgyulaj 17/13, 8. Göcsej Zalaegerszeg 13/13, 9. Vasas 7/12, 10. Rubeola 0/12.