Ez most valamivel könnyebben ment Fucsovics Mártonnak

Fucsovics Márton készülhet a szombati folytatásra
Fucsovics Márton készülhet a szombati folytatásra - © Fotó: huntennis
Nyíregyháza – Fucsovics Márton már a négy közé jutott a budapesti tenisz challengerversenyen.

A csütörtöki 2 óra 12 perces teniszmaratoni után a pénteki negyeddöntőben valamivel könnyebb dolga volt Fucsovics Mártonnak (62. a világranglistán) a 64 ezer euró összdíjazású ATP-challengerversenyen, Hungarian Challenger Openen, a BOK-csarnokban.

A nyíregyházi teniszező ezúttal 61 percet töltött a pályán, ennyi idő alatt győzte le a német Kevin Krawietzet 6:4, 6:3-ra, Az első szettben Marci a legjobbkor, 5:4-es vezetésénél vette el ellenfele adogatását, a másodikban 2:1-nél jött a brék, közben pedig végig magabiztosan hozta a szerváit. Szombaton jöhet az elődöntő, késő este derül ki, hogy az első helyen kiemelt Fucsovics visszavághat-e a spanyol szupertehetségnek, Nikol Kuhnnek (237.), akitől tavaly Braunschweigben, ugyancsak az elődöntőben kapott ki. Kuhn a négy közé jutásért a hatodik helyen kiemelt észt Jurgen Zopp (173-) ellen játszik a késő esti programban.