Ez volt a hatodik! Szép gyarmati búcsú

Szabolcs-Szatmár-Bereg – Befejeződött az idény a férfi kézilabda NB II Észak-keleti csoportban.

A Fehérgyarmat győzelemmel búcsúzott (zsinórban hatodszor nyert..), míg a Kisvárda már korábban búcsúzott az évadtól. A nőknél a bajnok Mátészalkai MTK ugyancsak szépen köszönt el, a Kölcsey DSE-Nyíregyháza és a Vitka számára viszont még nem ért véget az idény.

Férfi, 22. forduló

Fehérgyarmat–Balmazújváros U23 33–21 (18–9)

Fehérgyarmat, 250 néző, v.: Nyitrai L., Panyi L.

Fehérgyarmat: Felföldi R. – Csobay A. 3, Gaál R. 2, Kun Sz. 2, Müller N. 2, Csontos M. 5, Ferenczi R. 1. Csere: Harangi P. (kapus), Illés N. 6, Hangos D. 6, Pálfy V. 1, Rosoca 4, Szíjártó A., Karikás K., Farkas P. 1. Edző: Falcsik Miklós. Kiállítások: 6, illetve 4 perc. Hétméteresek: 0, illetve 2/1. A hazaiak végig vezetve, látványos győzelemmel búcsúztatták az idényt. Junior: Fehérgyarmat–Hajdúnánás 18–32.

Falcsik Miklós: – Hosszú sorozat végére értünk, sikerült az előkelőnek mondható ötödik helyet megszerezni.

További eredmények: Mezőkövesd U23–Eger U23 33–25, Kazincbarcika–Füzesabony 18–21, DEAC–Hajdúböszörmény 30–20. Korábban játszották: Kivárdai KC–Berettyó MSE 30–25.

Ózd, 200 néző, v.: Kovács T., Major A.

Mátészalka: Bodó A. – Ábri T. 1, Tengyel E. 3, Kiss B. 15/3, Deme B. 2, Móré K. 1, Dicső-Kiss J. 6. Csere: Jurecska K. (kapus), Mándi E. 2, Deme F., Deme V., Árgyas P. 1. Játékos-edző: Vakarcs Krisztina. Kiállítások: 6, illetve 10 perc. Hétméteresek: 5/2, illetve 4/3. Nehéz kezdés után belelendült és biztosan nyert a Mátészalka. Junior: 35–33.

Vakarcs Krisztina: – Gratulálok a csapatnak, amely megmutatta igazi arcát az utolsó bajnoki meccsén. Ez örömjáték volt.

További eredmények: Füzesabony–Heves 40–29. A Vitka–Miskolci VSC mérkőzést május 20-án, a SZEPA AKSE–Kölcsey DSE-Nyíregyháza találkozót május 21-én rendezik.

1. Mátészalka 22 20 – 2 683–524 40
2. Füzesabony 22 17 – 5 753–602 34
3. Hajdúböszörmény 21 15 1 5 602–505 31
4. Kölcsey DSE-Nyíregyháza 21 12 2 7 608–525 26
5. Mezőkeresztes 22 11 – 11 654–642 22
6. Lóci DSE 22 10 1 11 652–631 21
7. Vitka 21 10 – 11 615–620 20
8. DVSC II 22 9 1 12 688–667 19