Ezt Marci bukta el, nem az ellenfél nyerte

Illusztráció
Nyíregyháza – Fucsovics Márton a belgiumi Monsban nyerhető meccset veszített el az ATP-challengertornán.

Ragyogóan kezdte a keddi, első fordulós mérkőzését Fucsovics Márton (149. a világranglistán) a 106 500 eurós, kemény pályás ATP-challengerversenyen. Az ötödik helyen kiemelt Ricardas Berankis (80.) ellen 4:0-ra és 5:1-re is vezetett a nyíregyházi teniszező, aki ezt követően néhány labdamenetet elkönnyelműsködött és az ellenfél is kezdett magára találni. Olyannyira, hogy 6:5-re már ő vezetett, de a tie-breakben megint Marci állt jobban, ám 6–4-es vezetésénél kettős hibát ütött. Összességében öt szettlabdája volt a magyar játékosnak, ám 15–13-ra a litván nyerte a rövidítést, majd a második szettben korán brékelt, és onnan már nem volt visszaút. Az 1 óra 35 perces meccset 7:6, 6:2-re nyerte Berankis.